شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 9th ژوئن 2015
10:52 ب.ظ

تدکرات بیگلری به وزیران

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس در تذکری به رئیس جمهور با تاکید بر اینکه افزایش 40 درصدی قیمت بنزین اصلا به صلاح نبود، گفت: لازم است برای بهبود این وضعیت یارانه قشر مستضعف را افزایش دهید.

محسن بیگلری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: ضمن حمایت و آرزوی موفقیت برای تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان که چشم امید ملت ایران هستند، از دکتر لاریجانی رئیس مجلس و جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به خاطر سفر به کردستان تشکر می‌کنم و امیدوارم مصوبات این سفر اجرایی شود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکر به رئیس جمهور در خصوص افزایش 40 درصدی یک شبه قیمت بنزین و به طور کلی حامل‌های انرژی گفت: آقای روحانی خودتان بهتر می‌دانید که بسیاری از مردم برای امرار معاش روزانه در فشار هستند و این افزایش قیمت اصلا به صلاح نبود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: لازم است برای بهبود این وضعیت یارانه قشر مضاعف را افزایش دهیم.

بیگلری در تذکری خطاب به وزیر ورزش و جوانان نیز گفت: زمانی در این فکر بودیم که کلمه جوانان را از عنوان وزارتخانه ورزش و جوانان حذف کنیم چرا که این وزارتخانه فقط اسم جوانان را یدک می‌کشد و برنامه‌ای برای این قشر ندارد اما امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که به طور کلی باید وزارت ورزش و جوانان دوباره به همان سازمان قبلی تبدیل شود تا بیش از این شاهد بی‌عدالتی نباشیم.

وی خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دو سال از عمر دولت می‌گذرد اما هیچ اتفاقی در حوزه اشتغال نیفتاده و بنده و جوانان کردستانی وزیر کار را به عنوان وزیر بیکاری می‌شناسند.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر کشور تذکر داد و گفت: علیرغم قول‌های شما در مورد فرصت دانستن مرزهای کردستان در طول این 2 سال نه تنها اتفاقی نیفتاده بلکه اوضاع بدتر شده و مرز سقز به طور کامل تعطیل شده است.

وی افزود: مردم این منطقه بیکار شده‌اند و چشم به راه تحقق وعده‌های جنابعالی هستند.

بیگلری در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز گفت: حدود 2 سال است بیش از 50 میلیارد تومان ماشین آلات در دخانیات سقز مستقر شده اما به خاطر 3 میلیارد تومان هنوز راه‌اندازی نشده که این بی‌تدبیری خیانت به بیت المال و جوانان تحصیلکرده و جویای کار سقز است.

وی در تذکر به وزیر آموزش و پرورش گفت: فصل بهار هم تمام شد اما برای بهبود معیشت فرهنگیان خبر خوشی نشنیده‌ایم.

بیگلری در پایان خطاب به وزیر نیرو بر تسریع در اجرای سدهای بانه تاکید کرد و گفت: انتظار داریم موضوع پلمب چاه‌های آب سقز و بانه آن هم توسط تیم اعزامی از آذربایجان غربی که باعث نگرانی مردم منطقه شده است، سریعا پیگیری شود.


منبع خبر: خانه ملت
کد خبر: 14414