شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 10th ژوئن 2015
10:21 ب.ظ

خرید 50 هزار تنی گندم در سقز

فرماندار سقز گفت: پیش­‌بینی می­‌شود میزان خرید گندم در این شهرستان به 50 هزار تن برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی اکبر ورمقانی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون خرید گندم در فرمانداری این شهرستان، گفت: به لطف پروردگار امسال شهرستان سقز بهترین گندم تولیدی استان را خواهد داشت.

به گفته فرماندار سقز پیش­‌بینی می‌­شود میزان خرید گندم در این شهرستان به 50 هزار تن برسد.

وی گفت: دولت تدبیر و امید با مشخص کردن قیمت تضمینی خرید محصولات کشاورزی از جمله گندم، امنیت روانی خوبی میان کشاورزان ایجاد کرده است.

فرماندار سقز خاطرنشان کرد: این مهم موجب شده کشاورزان با انگیزه بیشتری گندم استراتژیک را کشت و برداشت کنند.

ورمقانی افزود: با این اقدام دولت دغدغه بزرگ کشاورزان را حل کرده و از خرید غیررسمی و دلال‌بازی پیرامون گندم به عنوان طلای زرد جلوگیری کرده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان هم با بیان اینکه، کردستان در سال­‌های گذشته رتبه سوم برداشت و خرید گندم را میان استان­های کشور داشته است،گفت: امسال به دلیل سرمازدگی و خشکسالی پیش­‌بینی می­‌شود 360 هزار تن گندم برداشت و 250 هزار تن نیز خریداری شود.

جمال صالحی با عنوان اینکه، شهرستان سقز در بحث برداشت و خرید گندم صدرنشین شهرستان­های استان خواهد بود، گفت: پیش‌بینی می­‌شود میزان خرید گندم در این شهرستان به 50 هزار تن برسد.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه قیمت جهانی محصول گندم کاهش یافته ولی به دلیل وجود سیاست‌های حمایتی دولت از کشاورزان، قیمت امسال یک‌هزار و 150 تا یک‌هزار و 169 تومان تعیین شده است.

عبدالله کریمی رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان سقز هم بیان کرد: امسال نیز شبکه­‌های تعاون روستایی در تمام بخش­‌ها آماده خرید گندم کشاورزان خواهد بود.

وی اظهار کرد: محل­‌های ذخیره‌سازی گندم از جمله سیلوهای دولتی و خصوصی و کارخانه­‌های آرد در حال تدارک برای خرید گندم کشاورزان هستند.

محمد پیشداد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم در پایان اذعان کرد: اگر چه گندم امسال در کردستان و خصوصا سقز از لحاظ کیفیت مثل گذشته نیست اما بهترین نوع گندم در این شهرستان برداشت خواهد شد.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 14426