شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 16th ژوئن 2015
7:54 ب.ظ

سرمایه گذاری 435 میلیون دلاری در سقز

چندی است که خبر حضور سرمایه گذاری از کردستان عراق که قرار است کارخانه تولید آهن اسفنجی را در سقز احداث کند منتشر شده است، وی در آخرین حضور خود در سقز، در جلسه بررسی مشکلات سرمایه گذاری، گزارشی از روند کار و مشکلات موجود را به مسئولان محلی و استانی ارائه داد.

به گزارش شارنیوز  در جلسه ای که با حضور فرماندار و چند تن از مدیران استانی برگزار شد این سرمایه گذار اعلام کرد که مشغول تملک 100 هکتار زمین محدوده معدن سنگ آهن است و در این مورد ضمن رایزنی با منابع طبیعی که مالک بخشی از زمین ها به شمار می رود، منتظر اعلام قیمت کارشناسی شده زمین های کشاورزان نیز می باشد.

در این جلسه رقم کلی سرمایه گذاری این پروژه 435 میلیون دلار اعلام شده که تا کنون یک میلیارد تومان آن وارد شده و به حساب سرمایه گذار در بانک تجارت واریز شده است.

در صورت به نتیجه رسیدن این پروژه، کارخانه مورد نظر از سنگ معدن موجود در یکی از روستاهای اطراف صاحب مواد اولیه خود را تامین و بعد از فراوری تبدیل به آهن اسفنجی می کند و بدین ترتیب یکی از نگرانی های اهالی کردستان مبنی بر خام فروشی مواد از کردستان نیز برطرف می شود.

اما فرماندار سقز از عدم همرامی  ادارات مستقر در استان به شدت انتقاد کرد و گفت: تمامی مجموعه اداری سقز همراه و همگام با سرمایه گذاران است اما در استان روان سازی امور صورت نگرفته و ناهماهنگی هایی وجود دارد که خواستار رفع آن هستیم.

سرمایه گذار ضمن تایید این گفته، رضایت خود را از پیشبرد امور در سقز اعلام کرد و از مسئولان خواست جواز سرمایه گذاری وی را تمدید کنند.

 

کد خبر: 14472


۵ دیدگاه

 • ابوبکر
  ابوبکر: 6-18-2015 . 8:15 ب.ظ :

  سلام
  اگر کورد و از اقلیم کوردستان است فبها در غیر این صورت عراقی بی تعهد را نمی خواهیم در شهر ما سرمایه گذاری کند

  پاسخ دهید

  • آراد
   آراد: 10-10-2015 . 8:37 ق.ظ :

   دوست عزیز هیچ فرقی نمیکند که از کجا باشد مهم این است که به اینجا می آید.ضمنا شما فقط نماینده خودتان هستید

   پاسخ دهید

  • ابراهيم
   ابراهيم: 6-18-2015 . 10:00 ب.ظ :

   امر تازه ايي نيست كه ادارات در سقز و استان همكاري كه هيچ كارشكني هم ميكنند
   جالبه اين همه سرمايه گذار تو سطح شهر هست كه بازتابي در اين سايت نداره ولي همه اش به طرف سرمايه گذار اون طرف مرز غش ميكنند
   به قول بعضي مرغ همسايه غازه

   پاسخ دهید

   • hossein
    hossein: 6-19-2015 . 12:12 ب.ظ :

    به امید خدا این پروژه به مرحله اجرا برسه و کمک بسیاری به معضل بیکاری در شهر عزیزمان سقز بشه. لطفا از این سرمایه گذار عزیز نهایت قدردانی و حمایت را بفرمایید.

    پاسخ دهید

    • ارمان
     ارمان: 6-25-2015 . 12:33 ب.ظ :

     لطفا این خبرو بیشتر پیگیری کنید و اطلاع رسانی کنید

     پاسخ دهید