شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 16th ژوئن 2015
8:15 ب.ظ

کسب و کار در روستاهای کردستان رونق می گیرد

مشاور سرمایه گذاری استاندار کردستان، گفت: طرح مشارکت مردم در راه اندازی کسب و کار در روستاهای کردستان در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رامین اسدی شامگاه روز دوشنبه در جمع مسوولان حوزه سرمایه گذاری سقز در فرمانداری، افزود: از جمله روستاهای این شهرستان که در این طرح مشارکت دارند، روستاهای ‘ملقرنی’ و ‘قهرآباد’ هستند.

وی اضافه کرد: در این طرح، تعاونی های خُرد در سطح روستاها تشکیل خواهند شد که با جمع آوری پس انداز خود، تسهیلات بانکی دریافت و شغل های کوچک در محل زندگی خود راه اندازی کنند.

او اعلام کرد: تعاونی های خُرد مشمول این طرح با پس اندازهای خُرد تا کنون 9 میلیارد و 200 میلیون ریال خودیاری پس انداز و 230 میلیارد ریال تسهیلات بدون وثیقه از بانک ها دریافت کرده اند.

وی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سقز نیز خواست تا کماکان برنامه های آموزشی کاربردی متناسب با روستاها را ادامه دهد.

او با بیان اینکه سرمایه گذاری از مهمترین راه های برون رفت جهت کاهش بیکاری است از ادارات خواست تا زمینه ها و بسترهای لازم را در راستای حمایت از سرمایه گذاران و توسعه فرهنگ سرمایه گذاری فراهم کنند.

نادر اردلان معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هم مشاغل خُرد و کوچک در روستاها را در جهت ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار مهم خواند و خواستار حمایت عوامل اداری مرتبط با آنها شد. سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

 


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 14486