شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 15th ژوئن 2015
8:19 ب.ظ

11 طرح با اعتباری افزون بر 165 میلیارد ریال در سقز افتتاح خواهد شد

سنندج-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سقز گفت: در هفته جهاد کشاورزی تعداد 11 طرح با اعتباری افزون بر 165 میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایرنا محمد پیشداد روز یکشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی این هفته در فرمانداری سقز افزود: چهار مرغداری گوشتی در روستاهای کانی جشنی، کمنتو، کاکه سیاب و کندلان با ظرفیت جمعا 120 هزار قطعه در دوره و سردخانه دو مداره باظرفیت سه هزار تن در جوار شهر صاحب از جمله این طرح ها خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، یک واحد تولید ورمی کمپوست با ظرفیت یک هزار و 200 تن در سال، احداث دو هزار متر کانال و استخر چاغرلو و افزایش 750 متر ارتفاع کانال آبیاری لگزی ،افتتاح 135 هکتار زمین که تحت آبیاری فشار درآمده اند و احداث 63 هکتار باغ از دیگر طرحهاست.

او با بیان اینکه محل تامین اعتبار این طرحها، توسعه بخش کشاورزی، ملی ، شخصی و استانی است اظهار کرد: با افتتاح این طرحها تعداد 172 شغل جدید و تعداد 198 مورد تثبیت شغل صورت خواهد گرفت. 

هفته جهاد کشاورزی از 21خرداد شروع و تا 27 خرداد ادامه دارد، جهاد کشاورزی ، فرهنگ جهادی ، نوید رحمت و برکت شعار امسال این هفته است. 


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 14491