شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 18th ژوئن 2015
6:16 ب.ظ

سالانه 15 هزار و 600 تُن گوشت سفید در شهرستان سقز تولید می شو

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز گفت: سالانه 15 هزار و 600 تُن گوشت سفید در شهرستان سقز تولید می شود.

به گزارش ایرنا محمد پیشداد شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح چهار واحد مرغداری گوشتی افزود: در حال حاضر در شهرستان سقز 106 مرغداری گوشتی با ظرفیت تولید هر دوره دو میلیون و 320 هزار قطعه فعال هستند.

وی با بیان اینکه در بحث تولید گوشت سفید با مازاد تولید روبر هستیم اضافه کرد: از طرف وزارت جهاد کشاورزی جهت تعادل در بازار برنامه ارائه شده است.

او با عنوان اینکه صنعت مرغداری در شهرستان سقز دارای جایگاه مناسبی است، خواستار حرکت سرمایه گذاران این حوزه بر اساس برنامه وزارت جهاد کشاورزی شد.

وی با بیان اینکه در جهت تشکیل زنجیره های تولید، اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده یادآورشد: بازار کشور عراق برای صادرات مرغ گوشتی و تخم مرغ بسیار مناسب و فراهم است.

او با اعلام اینکه صنعت مرغداری مهمترین و پر رونق ترین صنعت شهرستان سقز است گفت: بیش از پنج هزار شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم از طریق این صنعت در سقز ایجاد شده است.

مدیر جهاد سقز یادآور شد: در حال حاضر سه واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت 85 هزار قطعه، یک واحد مرغ پولیت با ظرفیت 20 هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر با ظرفیت 15 هزار قطعه، یک واحد خوراک دام طیور و یک واحد کشتارگاه مرغ در شهرستان سقز وجود دارد.

هفته جهاد کشاورزی از 21 خرداد شروع و تا 27 خرداد ادامه دارد، جهاد کشاورزی ، فرهنگ جهادی ، نوید رحمت و برکت شعار امسال این هفته است.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 14507