شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 28th ژوئن 2015
7:19 ب.ظ

مراتع سقز در کام آتش

رئیس منابع طبیعی شهرستان سقز گفت: در سال جاری تاکنون 10 مورد آتش‌سوزی در مراتع این شهرستان روی داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، عثمان افتخاری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در سقز، اظهار داشت: آتش‌سوزی‌های امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل کاهش دارد.

وی خاطرنشان کرد: امسال تاکنون 10 مورد آتش‌سوزی به وقوع پیوسته که سنگین‌ترین آنها در تپه مالان، جاقل، هیجانان، خوشینان، پیریونس، حسن‌آباد و حوالی آیچی بوده است.

افتخاری ادامه داد: شهرستان سقز دارای 242 هزار هکتار مراتع مرغوب با انواع گیاهان دارویی و خوراکی است و همین امر می‌طلبد که مردم حافظ این منابع خدادادی باشند و از آتش‌زدن آن خودداری کنند.

وی افزود: امسال 34 هکتار، سال گذشته 40 هکتار و سال 92 هم 60 هکتار از مراتع بکر شهرستان سقز در آتش سوخت که جای تاسف دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه، شهرستان سقز دارای غنی‌ترین مراتع در استان کردستان از لحاظ وجود گیاهان دارویی و خوراکی است، از مردم خواست ضمن حفاظت از این منابع در هنگام روشن‌کردن آتش نکات ایمنی را رعایت کرده و پس از اتمام کار با آتش حتما آن را خاموش کنند.

وی از همکاری مردم به ویژه از همکاری آتش‌نشانی شهرستان سقز که در تمام موارد فعالانه پای کار بوده و عوامل این اداره را در هنگام خاموش کردن آتش کمک می‌کند، قدردانی کرد.

کد خبر: 14547
    مطالب مرتبط: