شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 28th ژوئن 2015
12:45 ب.ظ

ارزانی به افق رمضان

رمضان امسال برخلاف سال های پیشین که به دلیل ضرورت تهیه ی اقلام متنوع خوراکی توسط روزه داران موجی از گرانی بر شهر حاکم می شد، تابلوها و تراکت های تبلیغاتی تخیف ویژه ی رمضان خبر از تغییر سیاست صاحبان فروشگاههای مواد غذایی و هایپر مارکت ها در عرضه ی کالاهای خود دارد. این در حالی است که پیش از این تخفیف دادن و تبلیغ پیرامون آن در بازار سقز چندان مسبوق به سابقه نبوده است.

این تغییر گرچه با آمدن ماه رمضان همراه شده و دلیل تغییر رویه ی فروشندگان عنوان می شود، اما در میان شهروندان سقزی اتفاق نظری وجود دارد که دلیل عمده ی مشاهده ی تابلو های رنگارنگی که کالا ها را با قیمتی متفاوت از همیشه عرضه می کنند، آمدن فروشگاه همواره تخفیف افق کوروش به عرصه ی رقابت است که با استقبال شهروندان مواجه شده و در مدت کوتاهی اعتماد مشتریان بسیاری را جلب کرده است. 

هر چند برای کسانی که در عرصه ی بازار فعالیت نداشته و اطلاعاتی در این زمینه ندارند، عرضه ی محصولات با قیمتی پایین تر از قیمت روی کالا توسط فروشنده گان همواره امکانی دور از ذهن بوده، اما اکنون با مشاهده ی همه گیر شدن این روند، جای تاسف است که پیش از این چرا هیچ یک از فروشندگان جهت رفاه حال همشهریان دست به اقدامی مشابهه نزده بودند؟

هر چند دلیل شکل گیر ی این موج رقابت بر سر ارزان فروشی رمضان باشد یا افق کورورش، بدون شک شهروندانی که کالا های مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب تر تهیه می کنند برنده ی رقابت اند. 

 

 

کد خبر: 14586
  مطالب مرتبط:


۳ دیدگاه

 • احراری
  احراری: 6-29-2015 . 3:46 ق.ظ :

  بنده برای خرید به یکی از این مغازه ها مراجعه کردم، اما متوجه شدم هیچ تفاوتی با مغازه هایی که تخفیف نمی دادند نداشت.

  پاسخ دهید

  • بیره مه ندیک
   بیره مه ندیک: 6-30-2015 . 10:38 ق.ظ :

   با سلام
   خیلی از جوامع جهت توسعه داخلی جامعه خود، سعی داشته اند از کالاها و خدمات خودی استفاده کنند هر چند به ضررشان بوده است. نمونه عینی و مشهود آن در معاصر، کشور هند بوده است. اگر جامعه مذکور کالاهای انگلیسی را تحریم نمی کرد هیچگاه از استعمار رهایی نمی یافت. در شهر ما نیز آیا رواست با وصف آمار بالای بیکاری به مغازه ای زنجیره ای مراجعه کنیم که چند صد شعبه در سراسر کشور دارد و با این عملمان به این بیکاری در سطح شهرمان،با از دور خارج شدن فروشگاه های سطح شهر به دلیل نداشتن پشتوانه مالی قوی، دامن خواهیم زد. و این هم در نظر داشته باشیم همین فروشگاه اگر در سطح شهر بدون رقیب شود راحت قیمت هایش را بالا برده و قیمت مناسبی که حالا دنبالش هستیم به معنی خواهد بود.

   پاسخ دهید