شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 30th ژوئن 2015
10:33 ب.ظ
نگاهی به پروژه زیرگذر میدان آزادی به مناسبت افتتاح آن

آن زیر چه خبر است؟

پروژه زیرگذر عابر پیاده میدان آزادی (به ر گاراج) یکی از مهمترین پروژه های اجرا شده توسط شهرداری و بخش خصوصی است که اگرچه در ابتدا  پایان یافتن آن ظرف مدت زمان از پیش تعیین شده سخت می نمود، اما به پایان راه نزدیک شده و و بخش عمده آن آماده استفاده است.

92 دهنه مغازه با زیربنای هفت هزار و 700 متر به شیوه ای مناسب در زیر میدان و تا نزدیکی های بلوار شهید بهشتی ایجاد شده که با طراحی و فضاسازی چشمگیر، مجموعه ای آبرومند برای شهر ایجاد کرده است و می توان گفت از “هیچ” مجموعه ای تجاری به وجود آمده که ضمن ایجاد گردش مالی و اشتغال برای عده ای، می تواند گره ای از مشکل همیشگی ترافیک در آن بخش از شهر را بگشاید.

jergaraj (4)

کل این پروژه در 3 بخش تعریف شده است که بخش اول آن زیر میدان آزادی و شامل 40 دهنه مغازه است که مرغوب ترین بخش مجتمع نیز به شمار می رود. در این بخش یک کافی شاپ نیز درنظر گرفته شده است.

بخش دوم از رستوران پرشنگ تا انتهای رستوران غروب که شامل 25 دهنه مغازه و پارکینگی با گنجایش 60 خودرو است.

بخش سوم از انتهای رستوران غروب تا بلوار شهید بهشتی است که شامل 26 دهنه مغازه و ورودی های پارکینگ و همچنین پارکینگ دیگری با گنجایش 20 خودرو است.

jergaraj (6)

شرکت پاسارگاد سرمایه گذار این پروژه است که به گفته مهندس شهریار قاسمی سخنگوی شرکت، برآوردی 18 میلیارد تومانی از مجموع سرمایه صرف شده تا پایان پروژه دارد. این شرکت به وعده خود مبنی به تحویل پروژه طی یک سال عمل کرد.

مهندس قاسمی به شارنیوز گفت: هدف از انجام این پروژه ساماندهی عبور عابر پیاده و در نتیجه کاهش ترافیک بود که امیدواریم با تکمیل جزئیات باقی مانده این هدف محقق شود. وی افزود: تمام توان خود را به کار بستیم که مجتمعی شکیل و در خود شان مردم سقز طراحی و ساخته شود.

وی از صبر و همراهی مردم سقز به ویژه ساکنین و کسبه اطراف میدان تشکر کرد که انجام عملیات اجرایی طی یک سال گذشته موجب اختلالاتی در امور روزانه آنها شده بود.

jergaraj (7)

از جمله موارد قابل توجه در این پروژه استفاده از تابلو های اساطیری برجسته در ورودی های میدان و همچنین دو مجسمه های زن دف نواز و مردی در حال “هه لپه رکی” است که میدان اصلی نصب شده است.

تاکنون در مجموع حدود 40 مغازه فروش رفته که خریداران اغلب از پارچه فروشان پشت قازاخانه هستند و این احتمال وجود دارد مغازه های اصلی آن به پارچه فروشی اختصاص یابد. 

jergaraj (2)

 

jergaraj (1)

 

 

کد خبر: 14626


۷ دیدگاه

 • اسعد
  اسعد: 7-1-2015 . 11:49 ق.ظ :

  ده س خوشی له ته واوی به ریوو به رانی ئه م کاره گرینگه ئه که م.
  هیوا دارم ئه وانه ی وا مه به ستیان ئاوه یان کردنه وه ی شاری سه قزه “ماندوو نه بن”.
  دووباره ده سیان خوش بیت

  پاسخ دهید

  • مامه خه مه
   مامه خه مه: 7-2-2015 . 2:39 ق.ظ :

   شارنیوز عزیزم
   متشکر و ممنون خبری خیلی خیلی عالی تهیه فرمودی.
   این شد یک خبر حقیقی و خوشحال کننده از سقز عزیزترینم.
   من بنوبه خودم از همه دست اندرکاران شورا و شهرداری و سرمایه گذار ممنون و متشکرم و دست همگی آنان را صمیمانه میفشارم.
   براستی عکسهای جالب و مسرت بخشی تهیه فرمودید.
   آفرین شارنیوز

   پاسخ دهید

   • ک م س
    ک م س: 7-2-2015 . 8:15 ب.ظ :

    ده ستی هه موویان خؤش بی زؤر مه زنه به لام ئه گه ر خه لک نه خوش بکه ون ژئرگوزه ر و دووکان و پله به رقی چاکیان ناکاته وه … صد غؤزگا ئه و خه سته خانه یان دوایی بهئنایئ …

    پاسخ دهید

    • سلیمان. م
     سلیمان. م: 7-4-2015 . 3:56 ق.ظ :

     ماندو نبن، زور سپاس له خبری شادی بخش و بی حاشیه گشتی کاربه ده ستان شارنیوز، هیوادارم تواوی هه واله کانتان به دور از جهت گیری خاص سیاسی و یا …. بووه. سر کوتن بین.

     پاسخ دهید

     • یک شهروند سقزی
      یک شهروند سقزی: 7-6-2015 . 12:11 ق.ظ :

      خسته نباشید ولی کار جالبی نیست با این همه مغازه و مجتمع های تجای که در سقز وجود داره آیا به هرسه ویا چهار نفر یک مغازه نمی رسه به جای این پروژه ی هنگفت باید فکری به حال اشتغال جوانان کرد مثلاٌ بهترین کار ممکن میتونه اتمام پروژه ی کارخانه سیمان باشه که متاسفانه پس از چندین سال هنوز هیچ پیشرفت چندانی نداشته است لطفاٌ مدیران شارنیوز به جای به به و چه چه گزارشی از کارخانه سیمان تهیه کنید. باتشکر

      پاسخ دهید

      • امیر حبیبی
       امیر حبیبی: 7-8-2015 . 3:37 ب.ظ :

       سپاس بۆ هەموو بەشداران ، دەستان خۆش بێت.
       هیوادارم کارەکانی تریش کە زۆر پێویستن بۆ شارەکەمان هەروا بە پەلە ساز کرێن.

       پاسخ دهید

       • ماد
        ماد: 7-9-2015 . 11:38 ب.ظ :

        با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان به نظر من احداث چنین پروژه ای کاملا غیر منطقی بود و هیج لزومی نداشت و در اینده نیز هیچ بازدهی اقتصادی نخواهد داشت ونهایتا باید عرض کنم که متاسفم برای شهردار و شورای شهری که مشکلات اصلی شهر را رها نموده اند و بیشتر منافع اقتصادی را دنبال می کنند . متاسفم

        پاسخ دهید