شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 30th ژوئن 2015
10:57 ب.ظ

فرماندار سقز:فقط با اعتبارات دولتی نمی توان در جهت توسعه حرکت کرد

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه توسعه یک عزم همگانی می طلبد گفت: فقط با اعتبارات دولتی نمی توان در جهت توسعه شهرستان حرکت کرد.

به گزارش ایرنا علی اکبر ورمقانی شامگاه یکشنبه در نشست با هیات مدیره مجمع معتمدین مردمی توسعه سقز در فرمانداری این شهر افزود: بر اساس اعتبارات مصوب 20 سال طول می کشد تا پروژه های اساسی نیمه تمام شهرستان به اتمام برسد که باید مجامع مردمی همگام با دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای اتمام طرح های نیمه تمام دعوت به عمل آورند.

وی با اشاره به نقش زیرساخت ها در توسعه، یکی از زیرساخت های اصلی توسعه شهرستان را فرودگاه سقز برشمرد و یادآور شد: ورود بخش خصوصی در اتمام سریع این طرح بسیار حائز اهمیت و ضروری است.

او با بیان اینکه بزرگترین مشکل شهرستان، بیکاری است عنوان کرد: تلاش دولت تدبیر وامید برای اشتغال زایی و استفاده از ظرفیت های اشتغالزا برای ایجاد اشتغال از جمله راه اندازی کارخانه ذوب آهن در شهر صاحب و کارخانه کنسانتره در بخش سرشیو در دست پیگیری است.

در این نشست، هیئت مدیره واعضای این انجمن مردمی خواستار رفع مشکلات سیستم بانکی در پرداخت تسهیلات ،رفع موانع طرح های اشتغالزا، شانه سازی و نگهداری راه روستایی، اتمام پروژه های ناتمام فرودگاه ، سد چراغ ویس، جاده مریوان، استفاده از سرمایه های خُرد برای ایجاد اشتغال ،رونق دادن بیشتر به شهرک صنعتی و افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب شماره یک سقز شدند.

آنان بر تسریع در نصب دستگاه و تجهیزات پزشکی سفر وزیر بهداشت به شهرستان، به سرانجام رساندن مسکن های مهر باقی مانده، بازگشایی دوباره بازارچه مرزی سیف و تعدیل در اخذ مالیات در شهرستان تاکید کردند.

در این نشست، جلیل نیلوفری رئیس هیات مدیره ،ابراهیم حسینی نایب رئیس ، منصور رضوی عضو اصلی هیات مدیره، عبد القادر حسینی عضو و احمد اردلان سقزی مدیر عامل پیشنهادی حضور داشتند.

کد خبر: 14633