شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 2nd جولای 2015
6:49 ب.ظ

فرماندار: پیشرفت کلی کنار گذر سقز 65 درصد است

سنندج-ایرنا- فرماندار ویژه سقز گفت: کنار گذر این شهر به عنوان یکی از زیرساخت های مهم جهت کاهش ترافیک با پیشرفت کلی 65 درصد در حال ساخت است.

به گزارش ایرنا علی اکبر ورمقانی روز پنجشنبه در جریان بازدید از این پروژه افزود: برای احداث این کنار گذر 9 و نیم کیلومتری تا کنون 175 میلیارد ریال هزینه شده است که برای اتمام آن 400 میلیارد ریال دیگر اعتبار لازم است.

وی اضافه کرد: سه کیلومتر و 200 متر این طرح آسفالت، بخشی از آن آماده آسفالت وسایر مسیر نیز به دلیل وجود چندین پل در حال آماده سازی است.

محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم این طرح را بخشی از پروژه بزرگراه میاندواب – کرمانشاه به عنوان یکی از مهمترین بزرگراه های کشور برشمرد و خواستار تسریع در اتمام آن شد.

لقمان حسین زاده مهندس ناظر کنار گذر سقز هم با بیان اینکه مهمترین بخش های کنار گذر، احداث یک دهنه پل 140 متری است عنوان کرد: با وجود اینکه پیشرفت مناسبی حاصل شده ولی اجرای این پل بسیار زمان بر بوده که در اتمام آن تسریع خواهد شد.

علی اصغر کاظمی مدیر فنی واجرایی اداره کل راه شهرسازی کردستان هم از تلاش این اداره کل برای جذب اعتبارات خبر داد و بر تسریع اتمام طرح از سوی پیمانکار تاکید کرد.

صابر زارعی،معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز هم با اظهار اینکه این طرح بخشی از بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب است بیان کرد: این پروژه از روستای ‘آلتون ‘ قبل از ورودی شهر آغاز و به مسیر سقز سنندج قبل از پلیس راه ختم می شود.

وی ادامه داد: بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب از سال 90 در دستور ساخت قرار گرفته تا استان های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، خوزستان و کرمانشاه بتوانند از آن استفاده کنند. 

او یادآورشد: طول بزرگراه میاندواب- کرمانشاه 420 کیلومتر است که 312 کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است.

 

کد خبر: 14646


یک دیدگاه

  • Yaser
    Yaser: 7-2-2015 . 10:12 ب.ظ :

    طبق وعده ( یا بهتره بگيم دروغ… ) اقايون ،قرار بود تا تیر ماه سال جاري یک باند آن آماده بشه. ولي با این وضعيت ، فک کنم حداقل 2 سال ديگه هم زمان لازمه که حداقل یک باند آن آماده بشه. آقای بيگلري هم به جاي.فشار به دولت فقط در حال دادن وعده دروغ و سفر به روستاهای سقز و بانه هستش .معلوم نيست دروغ به سقز و کردستان تا کی ميخواد ادامه داشته باشه !؟! خجالت هم نميکشن…

    پاسخ دهید