شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 3rd جولای 2015
10:11 ب.ظ
طنز

چگونه یک کاندیدای انتخاباتی را از صد متری شناسایی نماییم 

اگر این روز ها در حالی که همین طور دارید برای خودتان می روید یکهو متوجه شدید یک نفر که از سبیل قابل توجهی برخوردار است علی رغم داشتن سن وسال, پس از دیدن شما ازفاصله ی 100 متری به سمتتان می دود و  پس از  شکستن رکورد “اوسین بولت” با همان سرعت شما را در اغوش می کشد، از جا بلنددتان می کند و  محکم بغل می نماید  به صورتی که به دنده ها و فقراتتان از دو سو فشار عجیبی وارد شده( و هر آینه دو کتفون شماهم بشکند ، به چهار قسمت مساوی تقسیم گشته وخرد شوید بریزید کف زمین) و نهایتا بعد از چند دقیقه حرکت آهسته و چرخش در آسمان لپ هایتان را دو ماچ آبدار می نماید و به زمینتان می گذارد,اصلا نگران نباشید چرا که او یک  کاندیدای احتمالی است.

  این شخص بسیار بادرک، مهربان و سانتیمانمتال است  و  با یک نگاه محرومیت را در عمق چشمهای شما درمی یابد و به ناگاه بعضش می ترک و می زند زیر گریه و کف و خون بالا می آورد. نامبرده یک مدیر پیشین با سابقه ی درخشان در خدمت گذاریست و در حالی که شما درخواب ناز بوده اید مرتب به شما خدمت می کرده است و در ایام خدمت ساعتی صد هزار مرتبه قربان صدقه ی شما می رفت.  فرد مذبور اکنون کاری ندارد جز این که شبانه به فقرا کمک  کند .نصف لباسهایش کت و شلوار است و نصف دیگر “که وا پاتول”!

در میان افراد بومی سعی می کند فارسی را بدون لهجه صحبت نماید و همه اش قصد دارد الف را به واو قلب نماید(اصفهون) و دال را به ر (نرره=نداره) و در میان اشخاص غیر بومی بر آن است تا لهجه ی خود را به رخ مخاطب بکشاند و بیش تر از کلمات عین دار استفاده نماید تا خود را بیش تر تابلو و نمایان سازد.

ناسیونالیستی متجدد و متدین است و لیبرالی چپ گرا. به حقوق زنان و همجنس گریان … (مگر وجود دارند؟)  6 ساعت در روز اپوزیسون است ، 8 ساعت پزیسیون خالی و بقیه روز را به عبادت، مطالعه، ورزش و کمک به فقرا و مستمندان می گذراند و اصولا مثل مشعل المپیک است و نمی خوابد. او یک کاندیدای مستقل اصولگراست که عکسی با سید خندان دارد و به فراخور حال و محال نمایانش می سازد و از این جناح بندی ها دیگر خسته شده است.  آن قدر به آن طرف جوب رفته و به این طرف امده و دوباره به طرف دیگر نقل مکان نموده و باز برگشته به این طرف, که خشتک تنبانش پاره شده و لباس زیر قرمزش مثل شمعی در دل شب تاریک می درخشد.

بسیار شوخ باز و بذله گوست و خودش را به سخره می گیرد تا فقرا و مستمندان را خوشحال نماید. اصرار عجیبی دارد که خاطرات خویش را به مخاطبان خود قالب نماید و بسیار باتجربه و کارآمد جلوه کند. بر قانون اساسی مسلط است و بر چهار زبان زنده نیز هم. به تازگی “اینترچینج” خود را  به پایان رسانده است و در صورت مراجعه به کشورهای منطقه از پس خود بر می آید. 

حتما فوق لیسانس است و پاورپوینت تزش را خودش طراحی نموده. علاوه بر آن دستی در نرم افزار های, فوتوشاپ و اکروبات ریدر دارد. ایشان فکر می کند مهمترین مشکل جوانان اشتغال، مسکن و ازدواج است و از این که چرا  فرودگاه سقز و سد چراغ ویس افتتاح نمی شود در عجب است و سر این قضیه همه اش باخود درگیر. به نظرش مشکل دریاچه ی ارومیه به خودش

مربوط است و آب کردستان مثل خون ایشان می باشد که به بابایشان هم نمی دهدش.

فلذا دفعه ی بعد که نفری با مشخصات بالا را مشاهده نمودید مراقب باشید خدای نکرده توی ذوق هنری اش نزنید, که در این صورت چه بسا تا اخر عمر در منجلاب محرومیت و توسعه نیافتگی دست و پا بزنید.

کد خبر: 14657