شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 4th جولای 2015
10:19 ب.ظ
بایسیکل رانی در شهر

تب دوچرخه سواری در سقز

دوچرخه سواری از ورزش های بسیار توصیه شده از سوی متخصصان پزشکی و ورزشی است و در مورد فواید آن به ویژه برای کنترل وزن و بیماری دیابت مبالغت ها شده است و این جدای از جنبه های قوی تفریحی آن است.

مدتی است این ورزش مفرح  طرفداران بیشماری در سقز پیدا کرده است و تقریبا از تمامی سنین توانسته مشتریانی برای خود جذب کند. با گذر روزانه از خیابان های اصلی و به ویژه پارک های متعدد شهر، شاهد دوچرخه سواران کوچک و بزرگ هستیم که عده ای به انگیزه ورزش و بازی و عده ای به منظور جایگزینی آن به جای خودروهای شخصی و رتق و فتق برخی از امور روزانه درحال گذر هستند و روزبه روز نیز به تعداد این افراد اضافه می شود.

docharkhe1

 افزایش تعداد مراکز فروش آن هم نشان از همین تغییر رویکرد سقزی ها نسبت به این ورزش است که جدای از فروش نقدی، به صورت قسطی نیز اقدام به فروش دوچرخه می کنند در ضمن در بانه نیز می توان با قیمت اندکی پایین تر این وسیله را تهیه کرد.

یکی از نمود های بارز حضور دوچرخه سواران در شهر را می توان صبح های جمعه دید که دسته های متشکل از دختران و پسران جوان، با نادیده گرفتن محدودیت های عرفی، در مناطق اطراف شهر به ویژه ابتدای جاده مریوان ساعاتی را به تمرین و تفریح می پردازند.

افزایش استفاده ازدوچرخه در سقز و جایگزینی آن به جای خودرو برای انجام پاره ای از امور، می طلبد که شرایط ویژه ای هم برای راکبان آن درنظر گرفته شود و در طراحی های شهری – همچون بسیاری از شهرهای کشورمانند پارک چیتگر تهران- فضا سازی های ویژه نیز لحاظ شود.

کد خبر: 14671