شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 4th جولای 2015
10:55 ب.ظ
رئیس کمیته داوران و یکی از برترین داوران فوتبال آسیا به سقز آمدند

کلاس “فغانی” برای داوران فوتبال کردستانی

اولین دوره کلاس توجیهی داوران فوتبال استان کردستان در روزهای 11و12 تیرماه در سقز و در دو سطح عملی و تئوری با حضور فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال و علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران برگزار شد.

فغانی یکی از مهمترین داورهای فوتبال آسیاست که برخی  از قضاوت‌های مهم او عبارتند از  دیدار پیروزی و استقلال، دیدار رده‌بندی جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۳، دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴ و دیدار فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ و همچنین حضور در آخرین دوره جام جهانی فوتبال … 

روز نخست این کلاس ها شامل تست آمادگی جسمانی از داوران بود که در پیست  دو و میدانی سالن کاوه و زیرنظر آرمان اسعدی از داوران برجسته استان، ایرج ساعدی رئیس کمیته داوران استان و علیرضا فغانی برگزار شد که نکته بارز این روز عدم آمادگی جسمانی داوران حاضر در دوره بود که بارها مورد اعتراض خود فغانی نیز قرار گرفت.

فغانی - اسعدی - ساعدی

فغانی – اسعدی – ساعدی

 

تیم داوران سقزی مشغول تست دادن

تیم داوران سقزی مشغول تست دادن

 

روز دوم نیز که شامل کلاس های توجیهی و تئوریک داوری فوتبال بود در سالن اجتماعات کتابخانه شماره یک پارک مولوی کرد برگزار شد. در این کلاس ها داوران با بررسی مجدد قوانین داوری، آخرین اصلاحات داوری فوتبال را زیر نظر فریدون اصفهانیان وعلیرضا فغانی آموختند.

ایرج ساعدی رئیس کمیته داوران استان در گفتگو با شارنیوز هدف از برگزاری این کلاس ها را این گونه عنوان کرد” هر سال قبل از شروع مسابقات لیگ استان تست های آمادگی جسمانی و به موازات آن نیز کلاس های توجیهی برگزار می کنیم و داوران برجسته کشور را دعوت کرده که مسائل عملی و علمی روز داوری را به داوران آموزش دهند و کسانی که موفق به گذراندن این دوره شوند یک ماه بعد برای تست کشوری در سنندج دعوت می شوند و پس از موفقیت در آن آزمون نیز به لیست کشوری معرفی می شوند”.  

davari (4)

 

davari (3)

 

 

 davari (5)

کد خبر: 14678
    مطالب مرتبط: