شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 7th جولای 2015
9:52 ق.ظ

دوازدهمین جشنواه تئاتر کُردی یک میلیارد ریال اعتبار می خواهد

فرماندار شهرستان سقز و رئیس ستاد دوازدهمین جشنواه تئاتر کُردی گفت: برای برگزاری این رویداد فرهنگی هنری یک میلیارد ریال اعتبار لازم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره در فرمانداری افزود: در استان کردستان که به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سرزمین هنر و فرهنگ نامگذاری شده است باید پر محتواترین برنامه ها را برنامه ریزی و اجرا کرد.

وی با اشاره به گشایش مناسب در عرصه فرهنگ و هنر در کشور، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با رویکرد اعتدال، معنویت و دانش در جهت پویایی وشکوفایی این عرصه در کشور در حرکت است.

محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم برگزاری جشنواره تئاتر کرُدی را فرصت خوبی جهت گسترش فرهنگ و آداب رسوم بخشی از تاریخ و فرهنگ کشور برشمرد و از پیگیری و زحمات هنرمندان این عرصه تشکر و انتخاب اسماعیل پاشایی به عنوان یکی از پیشکسوتان هنری به عنوان دبیر اجرایی جشنواره را تبریک گفت.

باقی رحمانپور رئیس شورای اسلامی و ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم اعلام کردند که شهرداری و شورای اسلامی سقز نیز غیر از در اختیار قرار دادن وسایل نقلیه برای جابجایی شرکت کنندگان 250 میلیون ریال کمک مالی خواهد کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز نیز گفت: این رویداد مهم فرهنگی از 15 تا 19 شهریور ماه در سالن نمایش اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهر برگزار خواهد شد. 

هیوا حاجی محمدی ادامه داد: این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، فرمانداری شهرستان سقز، شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و دفتر انجمن نمایش سقز برگزار خواهد شد.

کد خبر: 14693