شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 8th جولای 2015
10:31 ب.ظ

افتتاح چهار طرح بهزیستی با اعتباردو میلیارد و 300 میلیون ریال در سقز

چهار طرح در حوزه توانبخشی و بهزیستی با اعتبار دو میلیارد و 300 میلیون ریال روز یکشنبه با حضور مسوولان استانی، شهرستانی و جمعی از خیران شهرستان سقز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا مدیرکل بهزیستی کردستان در آیین افتتاح ساختمان جدید مجتمع امور توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری شهیدان مردانی گفت: برای این طرح دو میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی و مشارکت خیران هزینه شده است که جهت تجهیز آن شورای شهر، شهرداری و ادارات خدمات رسان سقز نیز همکاری مناسبی داشته اند. 

در این روز همچنین بوستان معلولان در محوطه اداره بهزیستی کلنگ زنی شد که باقی رحمانپور رئیس شورای اسلامی سقز بیان کرد: این طرح که شامل ایجاد فضای سبز است از محل اعتبارات شهرداری سقز در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

افتتاح مرکز جامع حرفه آموزی معلولان و مرکز کاهش آسیب برای معتادان متجاهر و بی سرپناه توسط بخش خصوصی و به ترتیب با مشارکت 200 میلیون ریالی و 100 میلیون ریالی بهزیستی از دیگر طرح هایی بود که در سقز به بهره برداری رسید. 

عبدالرحمان حکیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان سقز نیز در حاشیه افتتاح این دو طرح گفت: اقدامات مناسبی در راستای پیشگیری از آسیب های ناشی از اعتیاد در شهرستان سقز انجام شده است که مرکز کاهش آسیب برای نگهداری شبانه معتادان یکی از این موارد است.

وی در مراسم افتتاح مرکز حرفه آموزی هم بیان کرد: شهرستان سقز دارای 3862 معلول جسمی، حرکتی و ذهنی است که با وجود جذب اعتبارات دولتی، خیران کمک های نقدی و غیر نقدی خوبی به بهزیستی جهت ارائه خدمت بیشتر به معلولان تحویل می دهند. 

در ادامه افتتاح طرح های بهزیستی، مدیرکل این اداره ،امام جمعه، فرماندار ، نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان با تعدادی از معلولان دیدار و از خانواده آنان سرکشی کردند. 

کد خبر: 14711