شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 12th July 2015
6:55 pm
طنز

دوچرخه سه بار از قلیان و چهار بار از ماهواره برایتان مضر تر است!

   یکی از خاطرات ثابت پدرمان جهت زهرمارسازی اوقات مراجعه مان به پارک شهر این است که آن زمان ها آلمانی ها می آمدند اینجاها( اشاره به گوشه و کنارهای سطل آشغال) می خوابیدند و کسی به آنها کاری نداشت. مکمل این خاطره هم این قسمت است که یک روز چند خانم آلمانی بلوند به پارک آمده بودند تا شب را آنجاها بخوابند و کسی به آنها کاری نداشته باشد و جهت آب تنی به رودخانه ی شهر مراجعه نموده بودند که متوجه شدند تمام عناصر ذکور شهر بلافاصله خودشان را به آب انداختند و از آن به بعد آب تنی به نوعی در میان مردم تبدیل به مد شد. البته ما در اینجا به مقاصد ثانوی برخی از عناصر ذکور بالا کاری نداریم و اصرار داریم نتیجه مورد علاقه خودمان را از خاطره بابایمان استخراج نماییم و آن این که ما اصولا ملت جوگیری هستیم و بیشتر رفتارهایمان کارشناسی نشده و جوگیرانه است، و تب دوچرخه سواری اخیر هم از این قاعده مستثنی نیست. چه آنکه به زعم کارشناسان حوزه ی سلامت، دوچرخه سواری برای شهروندان مثل سم می ماند و باید از آن حذر نمایند و هرآینه قلیان و ماهواره کمتر به سلامتی بشر ضرر بزنند.  می فرمایید چرا؟

   چون اولا از لحاظ موقعیت جغرافیایی شاید بعد از کوه های آلپ دومین مکان نامناسب برای دوچرخه سواری همین سقز خودمان باشد. چند سر بالایی را به چند میدان وصل نموده اند و یک سری  مغازه هم در  دو طرف باز کرده اند و اسمش را گذاشته اند شهر. کافی است یکبار فاصله دو میدان اصلی را رکاب بزنید تا به مشتری دایمی دکتر ضاد.صاد.قاف تبدیل شوید که حق ویزیت ایشان 26 هزار تومان است و اگر اشتباهی به ایشان مراجعه کرده باشید به اندازه ی یک تلفن دوریالی انصاف ندارد که در صورت عدم برقراری مکالمه دو ریالیتان را به شما پس می دهد.

   در ثانی هوای بی مثالش هم  از سه حالت خارج نیست. یا دمای هوا مثبت چهل درجه و بیش تر است که در صورت دوچرخه سواری در این ایام به زودی سرطان پوست می گیرید و مشتری دکتر الف می شوید -تا در اسرع وقت به دلیل داروهای اشتباهی جان به جان آفرین تسلیم نمایید و پس از موت، بازماندگان متوجه شوند شما اصلا سرطان نداشته اید و مشکل یک کهیر زدن ساده بوده است و اگر کمی دیرتر به دکتر مراجعه می نمودید احتمالا صد و بیست سال عمر می نمودید.-  یا منفی چهل درجه می باشد که در رکاب های دوم و سوم شاهد انجماد کامل اعضا و جوارح خویش می شوید. کمی بعد به ناگاه می بینید که گوشه ای از شهر در پیکر یک تندیس بلورین متوقف شده اید و بچه ها دارند از سر و کول شما بالا می روند. اگر هم شانس بیاورید و دمای هوا به حدود یخزدگی و سوختگی نرسد غبار محلی هست و باید در هنگام درچرخه سواری غبار مذکور را استشمام نمایید و در آن حالت سرو کارتان با دکتر ب خواهد بود  و باید به زودی لوزه ی خود را با نرخ آزاد قبل از توافق هسته ای عمل نمایید و اضافه ی سینوس هایتان را پلیسه گیری نمایید و دستی هم به دماغ گوشتی ضایعتان هم بیاورید که مخارجتان سر می زند به آسمان.

   نکته ی دیگری که شما را باید از خرید دوچرخه منصرف نماید این است که قواعد راهنمایی و رانندگی در این شهریک حالت تزئینی دارد و اولویت با حرکت وسایل نقلیه به جلو است. برای مثال اگرهنگامی که در پیاده رو برای خودتان رکاب می زنید و از آن کلاه های مسخره ی نارنجی پوشیده اید و شورتی هم به تن دارید تا با کلاس جلوه نمایید هر آینه ممکن است یک پرشیای ای ال ایکس که اعصاب ترافیک را ندارد با حداکثر سرعت مجاز در روز وارد پیاده رو شده و شما را با سنگ فرش تازه احداث شده ی شهرداری یکسان نماید و یک در میان با گل های پیاده رو و ماسه های بادی همفاز گردید.

لذا نظر به توضیحات بالا خرید دوچرخه یک سرمایه گذاری اشتباه بوده و نه تنها برای سلامتی شما مضر می باشد، بلکه توجیه اقتصادی هم ندارد و حکم دور ریختن پول بی زبان در چاه فاضلاب را دارد.

کد خبر: 14736


نظرات:

 1. نویسنده گرامی چه واقعیتهایی تلخ را با طنز بیان کرده ای
  ما جوزده نیستیم خود جو(جو در مایه گندم نه)هستیم.
  آخه از بس سرکوب شدیم.
  هیچوقت جرات نکردیم دنباله رو دلمان باشیم.
  میترسیم با انگشت نشانمان بدهن
  اگه کسی با سن بالای 30 سال جرات داره با کوله پشتی (با بار یا بدون بار) داخل شهر تردد کنه.
  جو زده میشم بیشتر نمی نویسم.

 2. استدلال های پزشکی جالب توجهی داشتید ولی باید عرض کنم خدمتتون شما دارید علیه فرهنگ دوچرخه سواری تبلیغ میکنید به نحوی چون اولا اون شورتکسی که میفرمایید چزو لباس های مخصوص رکابزنی با دوچرخه و ما میدانیم هر ورزشی لباس و تجهیزات ویژه خود را میطلبد .

  نکته دیگر اینکه همان راننده ی بی پروا و متخلفی که شما میفرمایید را میتوان با جا اندازی فرهنگ مفید دوچرخه سواری به خرید یک دوچرخه تشویق نمود و دست از اینگونه رانندگی کردن بردارد

  و در پایان نیز باید بگم که برای دوچرخه سواری میبایست به طبیعت اطراف سقز مراجعه نمود

  دوچرخه سواری در سطح شهر صرفا به نظر اینجانب باید درحد رفتن به محل کار و خانه مورد استفاده قرار گیرد و رکابزنی در حوضه ی تفریحی و یا حرفه ای باید در طبیعت خارج شهر انجام گیرد

  خدا قوت .

 3. ده سی نووسه ر و به ریو به رانی “شارنیوز” خوش بیت
  چه ن کاتیک بزه ی زینوو کرد، له سه ر لیومان.
  سه ر که وتووبن

 4. خیلی جالب بود آفرین 20

 5. وای تو چقد بامزه ای
  آقا شما مدرک پزشکیتو از کجا گرفتی!؟
  به جای اینکه دکترای شهرتو مسخره کنی می رفتی می پرسیدی ببینی آیا واقعا فایده ی دوچرخه سواری بیشتره یا مضراتش و چه کسایی باید کنن

 6. سلام با تشكر از مطلب زيبا يتان
  براي كاهش مضرات اين ورزش نكاتي را خدمت خوانندگان عزيز به اطلاع مي رسانم.
  دوچرخه سواري يكي از بهترين ورزش هاست.زيرا علاوه بر انجام ورزش ، بسيار مفرح نيز مي باشد.اما اين ورزش نيز مانند ساير ورزش ها نياز به آموزش دارد.كه با رعايت نكاتي ،مضرات آن از بين مي رود.
  مضراتي كه بيشتر دوچرخه سواران را تهديد ميكند، مربوط به زانو ها و مچ دست هاي انهاست.
  براي پيشگيري از مچ درد ، نبايد ميله فرمان را محكم بگيريم زيرا خونرساني به دست ها كاهش مي يابد و همچنين ضربه هايي كه در اثر افتادن در چاله و دست انداز بوجود مي ايد ، مستقيما به مچ دست وارد شده و باعث درد ميگردد.براي جلوگيري از اين مشكل بايستي انگشت شست را دور ميله فرمان انداخته و چهار انگشت ديگر روي دسته ترمز به صورت ازاد قرار بگيرد.
  و در مورد پيشگيري از زانو درد هم بايد عرض كنم كه بايستي قبل از دوچرخه سواري بدنمان را گرم نماييم. وهمچنين اگر تازه دوچرخه سواري را شروع كرديم، در ابتدا مسافت هاي كم را طي نماييم و بعد از مدتي كه عضلات پا تقويت شدند مي توان مسافت هاي بيشري را طي نمود. زيرا ديگر فشار كمتري به مفصل زانو وارد شده و عضلات پا درگير مي شوند.

 7. ئه ی وه للا به خوا جوان ته واوی ده رده دله کانی منت وت . خوشم هات . ئه فه رین

 8. دوست همشهری شهر زیبای سقز به خاطر همین عوارض طبیعی و پستی بلندی هاجذاب تر شده.در ثانی دو چرخه سوار بافرهنگ در پیاده رو طی مسیر نمی کند.دور از شان حقوق شهروندی است.شما میتوانید با کاهش دردها و مشکلات طبی به شهر های بزرگ مراجعه کنید.دور از عقل و منطق است پول بی زبان خود تان را به شخصی که اصلا قبولش ندارید بپردازی.میتوانی تبریز را امتحان کنید پشیمان نخواهید شد.
  در ضمن در شهری کوچک مانند سقز بردان حرف اول اسم و فامیا پزشکان یعنی معرفی مستقیم و اتهام ناروا که ان هم دور از شان یک شهروند اهل قلم است.من به سهم خودم از همشهریان فهیم مغذرت خواهی میکنم.

 9. منظور اصلی طنز پرداز عدم سازگاری دوچرخه سواری با فرهنگ کردهاست وگرنه بنده بیشتر از 20 سال است دوچرخه سواری میکنم حتی فواصل بین شهرها وروستاها را با دوچرخه پیموده ام وتا حالا دچار بیماری نشده ام وباید بگویم دوچرخه سواری اگر فایده ای نداشته باشد ضرری هم ندارد