شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 14th جولای 2015
12:19 ق.ظ

افزایش پهنای باند اینترنت روستاهای سقز

فرماندار سقز بر افزایش پهنای باند اینترنت روستاهای زیرپوشش مخابرات در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی‌اکبر ورمقانی صبح امروز در نشست با رئیس مخابرات و تعدادی از مدیران شهرستان سقز اظهارداشت: تقویت زیرساخت‌های مخابراتی برای ایجاد ارتباط مناسب در راستای برگزاری انتخاباتی سالم برای حضور حداکثری مردم در صحنه یک نیاز ضروری است.

وی عنوان کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی می‌تواند هزینه‌های برگزاری انتخابات را کاهش دهد.

ورمقانی افزود: هدف اصلی مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزاری انتخاباتی سالم با مشارکت حداکثری مردم است.

وی خاطرنشان کرد: در این مسیر راه دولت از هیچ کوششی برای فراهم کردن بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات فراگیر و مردمی دریغ نمی‌کند.

وی خواستار افزایش پهنای باند اینترنت روستاهای تحت پوشش مخابرات  در زمان برگزاری انتخابات در شهرستان شد و اضافه کرد: باید شرکت ارتباطات زیرساخت کردستان نیز آمادگی لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد.

فرماندار سقز اظهار کرد: شرکت زیرساخت به عنوان متولی اینترنت کشور باید برنامه‌ریزی منسجمی در بخش ارائه شبکه امن، پایدار و مطمئن برای کاربران و نیز نهادها و برگزارکنندگان انتخابات اتخاذ کند.

بهره‌مندی 75 روستا سقز از اینترنت پرسرعت

رئیس اداره مخابرات شهرستان سقز هم در این نشست با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت مخابرات این شهرستان گفت: در چند سال اخیر در راستای ارتقای زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفته است.

کریم محمدی اظهار کرد: در حال حاضر از 274 روستای شهرستان سقز 75 روستا دارای اینترنت هستند.

وی ادامه داد: از تعداد روستاهای دارای اینترنت شهرستان 49 روستا از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند و در تلاش هستیم، میزان بهره‌مندی روستاهای شهرستان را از اینترنت پرسرعت بیشتر کنیم.

محمدی گفت: رایزنی‌هایی با مخابرات استان برای ارتقای شاخص‌های مخابرات شهرستان صورت گرفته است.

کد خبر: 14750