شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 16th جولای 2015
6:02 ب.ظ

امسال 7 میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شده است

مسئول زکات کمیته امداد امام خمینی سقز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 7 میلیارد ریال زکات در شهرستان سقز جمع‌آوری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، ماموستا رحیم مام‌رسول‌پور گفت: احکام نورانی اسلام از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی است که باید قدر این توجهات را بدانیم و برای ترویج احکام اسلام از جمله پرداخت زکات، دست اندرکاران این امر را یاری کنیم.

وی در جریان بازدید فرماندار و تعدادی از مسئولین از خانواده زیرپوشش کمیته امداد سقز، اظهار داشت: سال گذشته نیز 22 میلیارد و 500 میلیون ریال در این شهرستان زکات جمع‌آوری شد و پیش‌بینی می‌شود این میزان زکات در سال جاری به بیش از 22 میلیارد و 600 میلیون ریال افزایش یابد.

وی مسجد را مهم‌ترین پایگاه ترویج پرداخت زکات دانست و افزود: مساجد و ائمه جماعات با توجه به جایگاهی که در بین مردم دارند، می‌توانند اهمیت فریضه زکات و آثار و نتایج این فریضه را به آحاد مردم به ویژه اهالی روستاها بازگو کنند.

مام‌رسول‌پور با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در شهرستان سقز برای آشنا کردن هرچه بیشتر مردم با فریضه بزرگ زکات، اظهار کرد: این تلاش‌ها باید در آینده بیشتر انجام شود تا تاثیرگذاری بیشتری بر اقشار مختلف جامعه در راستای پرداخت زکات داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه، عاملان جمع‌‌آوری زکات شهرستان سقز در سال 93 در 255 روستا برای جمع‌آوری زکات تلاش کرده‌اند، گفت: در سال‌های اخیر مردم این شهرستان خود احیاگر زکات بوده‌اند.

مام‌رسول‌پور با اشاره به رسالت ذاتی کمیته امداد در حمایت از اقشار ضعیف جامعه، اظهار کرد: بخشی از درآمدهای کمیته امداد از محل جمع‌آوری زکات است که درآمد مذکور در میان فقرا و نیازمندان واقعی توزیع می‌شود.

وی گفت: کمیته امداد امام خمینی شهرستان سقز امسال تاکنون مبلغ 700 میلیون ریال از محل جمع‌آوری زکات درآمد داشته است.

مسئول زکات کمیته امداد سقز خاطرنشان کرد: این نهاد حمایتی امسال از محل زکات مال‌التجاره و فقرا نیز درآمد خوبی داشته است که پس از جمع‌بندی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: زکات از مهم‌ترین فرایضی است که در بسیاری از موارد همسان نماز در آیات قرآن کریم بر آن تاکید شده است و این اهمیت این موضوع دینی را در اسلام نشان می‌دهد.

مسئول زکات کمیته امداد سقز شماره حساب 0104281419008 کمیته امداد را برای پرداخت زکات مومنین و خیرین اعلام کرد و از مردم خواست مبالغ نقدی خود را از طریق این شماره حساب واریز کنند.

کد خبر: 14794