شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 16th جولای 2015
6:12 ب.ظ

عملیات اصلاح سیستم برق رسانی بازار سقز به زودی آغاز می شود

معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان سقز، گفت: عملیات اصلاح سیستم برق رسانی بازاراین شهر با اعتبار سه میلیارد ریال به زودی شروع خواهد شد.

به گزارش ایرنا، صابر زارعی روز پنجشنبه در جلسه بازسازی شبکه برق بازار، افزود: این اقدام علاوه بر افزایش ضریب ایمنی و کارآیی به زیبایی این مرکز مهم زندگی شهری کمک خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی و مساعدت مجموعه مدیریت شهرستان، وضعیت کالبدی و عملکرد بازار سقز از وضع وجود به مطلوب تغییر یابد.

سید محمد فتحی مدیر اداره توزیع برق سقز هم با بیان اینکه برای اجرای مطلوب این کار، در سال گذشته بازدیدهایی از بازارهای شهرهای سنندج ، مریوان، کرمانشاه و اصفهان، انجام شده است، بیان کرد: اصلاح برق بازار سقز در دو مرحله انجام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه، اجرای این طرح، نیازمند همراهی بازاریان و اصناف است، عنوان کرد: در مرحله اول که حدودا یک ماه طول خواهد کشید، کابل خودنگهدارنده بر دیوار مغازه ها نصب خواهد شد.

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم یادآور شد: شهرداری در راستای انجام طرح های عمرانی از جمله اجرای کفپوش و بازسازی سردرهای بازار اقدام و همکاری لازم انجام خواهد داد.

بهزاد یزدانی رئیس اتاق اصناف و جعفر اسعدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز هم با بیان اینکه سیستم برق رسانی بازار سقز فرسوده است، از اقدام مجموعه ادارات شهرستان وبه ویژه اداره برق تشکر کردند.

حمید گلالی پور مسوول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز نیز خواستار حمایت بازاریان، اصناف و شهرداری برای بازسازی سردر بخش تاریخی بازار شد. سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

کد خبر: 14799