شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 16th جولای 2015
6:58 ب.ظ

مجتمعی 10 طبقه در زمین سابق سالن شهرداری ساخته خواهد شد

بالاخره پس از سال ها انتظار زمین متعلق به شهرداری واقع در بلوار انقلاب که برای مدت زمان طولانی بلااستفاده مانده بود از حالت بلاتکلیفی درآمد و به زودی مجتمعی تجاری – اداری در آن ساخته خواهد شد. این زمین چندین سال پیش سالن اجتماعات شهرداری بود که وقایع هنری مهمی در آنجا اتفاق افتاد.

شهرداری سقز چندی قبل این زمین را با قیمت پایه 7 میلیون و پانصد هزار تومان برای هر متر، به مزایده برای فروش گذاشت اما کسی حاضر به خرید زمین با این شرایط نشد. در نوبت بعدی شهرداری با تغییر سیاست از سرمایه گذاران دعوت کرد تا به صورت اشتراکی (بخش خصوصی و شهرداری) اقدام به ساخت این زمین کرده و این لکه خالی مانده در “بالای شهر” سقز  را پر نماید.

shahrdariland

در پی این فراخوان 4 پیشنهاد مشارکت به واحد مدیریت سرمایه گذاری شهرداری سقز تحویل داده شد که در نهایت شرکت صنعت پخش مژده – یکی از شرکت های آقای صدیق غلامی- توانست در این مشارکت سرمایه گذاری بادرصد سهم 52% شهرداری و 48% شرکت مژده برنده شود.

براساس برآورد ها، بنایی شامل 8 طبقه اداری، 2 طبقه تجاری و 1 طبقه پارکینگ در این زمین احداث خواهد شد  که پرونده ی آن برای تغییر به کاربری اداری-تجاری جهت تایید به کمیسیون ماده 5 استان فرستاده شده است.

جدای از این زمین 1553 مترمربعی، دو زمین بزرگ بلااستفاده مانده دیگر در بلوار انقلاب وجود دارد که تعیین تکلیف آنها می توانست بر رونق و مرغوبیت این بخش از شهر بیفزاید. زمینی که در سال های دور کمیته انقلاب در آن مستقر بود اکنون مشکل مالکیتی دارد و دادگاه در حال روشن کردن وضعیت آن است و دیگری زمینی روبروی سپاه پاسداران که متعلق به خانواده خلیفه زاده است.

کد خبر: 14805