شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 18th جولای 2015
7:24 ب.ظ
درخواست نخبگان بانه از استاندار در آستانه سفر روحانی به کردستان:

بانه را بیشتر دریابید

اعضای ستاد روحانی در بانه طی نامه ای خطاب به استاندار کردستان، خواستار توجه بیشتر به وضعیت بانه در آستانه سفر رئیس جمهور به استان کردستان شده اند. متن کامل این نامه به شرح زیر است.

 

«بسمه تعالی»

  جناب آقای زاهدی 

استاندار محترم استان کردستان

سلام علیکم

احتراماً همانگونه که مستحضرید شهرستان بانه با رأی 82  درصدی به جناب آقای روحانی در سطح استان حائز رتبه اول  و در سطح کشور نیز جزء سه شهرستان اول بوده که رئیس جمهور منتخب  در آنها بالاترین رأی را بدست آورده اند. اکنون در آستانه سفر کاروان تدبیر  و امید ، امیدها برای تحقق وعده های انتخاباتی  نزد اهالی شریف استان بارور تا با  اجرایی شدن بخشی از این وعده ها گام اساسی در راستای توسعه همه جانبه استان در دولت تدبیر و امید برداشته شود. در این راستا آنچه باید مد نظر واقع ،  آنکه رأی مردم بایستی در پروژه ها و طرح های تدوین شده برای سفر  متجلی   و متبلور باشد  به همین منظور  مدیران استانی و در رأس آن شخص جنابعالی  در تلاش اند  تا با تعریف پروژه های مناسب و منطبق بر منطق کارشناسی  به روند توسعه استان شتاب داده شود . اما  در جمعبندی  طرحها و پروژه های سفر  به غیر از منطقه آزاد  تجاری مشترک بانه و مریوان که آنهم  نتیجه تلاشها و  پیگیریهای جدی جنابعالی بوده و در جای خود اقدامی بسیار حائز اهمیت  و جای تقدیر  و تشکر فراوان است ، در بقیه موارد  جایگاه این شهرستان بصورت شایسته و متناسب با رأی 82 درصدی اهالی شهرستان  به جناب آقای روحانی لحاظ نگردیده و مبرهن است دستاوردهای  این سفر به استان و بالاخص شهرستان بانه بعنوان پاسخی مناسب و شایسته تلقی می شود که دولت باید به اعتماد اهالی شهرستان داده و مردم  نیز مشتاقانه  و بی صبرانه  انتظار آن را می کشند  بر همین اساس پیشنهاد می گردد که حداقل در دو مورد ذیل به انتظارات به حق مردم توجه تا شهرستان بانه هم از برکات این سفر به نحو مناسب بهره مند گردد:

1- با توجه به ظرفیت های اقتصادی و گردشگری بانه و سفر سالانه صدها هزار نفر از اقصی نقاط کشور به این شهرستان که به علت نامناسب بودن جاده منجر به حوادث و تصادفات ناگواری نیز می گردد ، لذا با توجه به اینکه مطالعات چهارخطه نمودن جاده سقز به بانه به طول 45 کیلومتر و بانه به مرز سیرانبند به طول 22 کیلومتر توسط شرکت مشاورین ره آور در دست اجراء بوده پیشنهاد می گردد اجرای این پروژه مهم و حیاتی به کریدور شمال به جنوب اضافه گردد.

baneh-from-baneh

2- جاده بانه به مریوان سالیان متمادی است که در دست اجرا بوده اما به دلیل ضعف مدیریت، عدم نظارت و اختصاص ندادن اعتبارات لازم هنوز به اتمام نرسیده است لذا با توجه به مد نظر بودن  منطقه آزاد تجاری مشترک بانه و مریوان و از طرفی ظرفیت های بی نظیر گردشگری جاده مذکور که می تواند نقش ویژه ای را در توسعه شهرستانهای بانه ، مریوان و سقز ایفا و گردشگران زیادی را جذب طبیعت بکر و زیبای این منطقه نماید، توقع مردم این شهرستان این است که این پروژه در دولت یازدهم  به اتمام  و بهره برداری برسد.

در پایان از بذل توجه حضرتعالی به توسعه استان کردستان تشکر  و قدر دانی می نماییم. 

 

ستاد انتخاباتی جناب آقای روحانی در شهرستان بانه

 

رونوشت :

– جناب آقای عذیری ، فرماندار محترم شهرستان بانه جهت استحضار و پیگیری.

جناب آقای دکتر نصرالهی زاده،  ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان جهت استحضار و بذل توجه

– جناب آقای دکتر آشناگر ، معاون محترم سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان جهت استحضار و بذل توجه

جناب آقای  فیروزی ، سرپرست  محترم معاونت امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری کردستان جهت استحضار و بذل توجه

کد خبر: 14821


یک دیدگاه

  • فره ویژ
    فره ویژ: 7-19-2015 . 12:50 ق.ظ :

    نخبه گان سقز چی؟ همین طور دست رو دست می زارند تا شهرهای دیگر از جمله بانه ،سنندج ،مریوان و یا حتی بیجار از سقز پیشی می گیرند. در یک جلسه در دانشگاه آزاد سقز نماینده سقز و بانه در مجلس و اکثر حضار اذعان نمودند که سنندجیها در ادارات استان باعث شده اند تا پرداخت بودجه به سقز به کندی و با اختلال روبرو شود. این را همه ملموس کرده اند. سنندجیها در ادارات کل تا بفهمن ارباب رجوع سقزیست چرخ لای چوب کارش میزارند.

    پاسخ دهید