شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 20th جولای 2015
6:34 ب.ظ

بازدید معاون استاندار کردستان از مناطق سیل زده شهرستان سقز

معاون عمرانی استاندار کردستان عصر یکشنبه در مناطق سیل زده شهرستان سقز حضور پیدا کرد و از خسارت وارد شده بر اثر سیل از جمله بازار و زیرساخت های این شهر بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در بسیاری از مناطق شهر سقز عصر روز شنبه خساراتی بر بازار و منازل مسکونی بر جایی گذاشت.

امیر قادری روز یکشنبه در جریان این بازدید میزان بارش روز شنبه و خسارت وارد شده را غیرقابل تصور و پیش بینی برشمرد و افزود: این میزان بارش در یک ساعت در تیرماه در دهه های گذشته در تمامی استان کردستان بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش تعدادی از ایستگاه های هواشناسی بیش از 60 میلیمتر بارش باران ثبت شده است اضافه کرد:با توجه به حجم بسیار بالای میزان بارندگی در مدت حدود 25 دقیقه اول و وضعیت توپوگرافی سطح شهر،حجم غیر قابل کنترلی از روان آبهای سطحی جاری شد که فرسودگی شبکه فاضلاب شهر و جدا نبودن سیستم تخلیه فاضلاب از آبهای سطحی منجر به بروز آبگرفتگی کلی در سطح شهر و پاره ای نقاط خط القعر مانند میدان قدس،خیابان 32 متری، پل قوخ و کانال فخررازی شد.

جانشین ستاد حوادث استان کردستان اضافه کرد: پس از وقوع سیل، نیروهای هلال احمر، آتش نشانی، شهرداری، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی و مردم به کمک حادثه دیدگان شتافتند تا از شدت خسارت بکاهند.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از بازار دچار خسارت شده است اظهار کرد: برآورد اولیه حاکی از آن است که تقریبا 20 تا 100درصد اجناس داخل مغازه ها و زیر زمین های بخشی از بازار دچار خسارت شده اند.

او با عنوان اینکه ستاد بحران شهرستان سقز در حال بررسی میزان خسارت است ادامه داد: تعداد زیادی خودرو و موتور سیکلت هم دچار خسارت شده اند. 

کد خبر: 14897