شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 20th جولای 2015
11:28 ب.ظ
طنز

آمادگی برخی ادارات سقز را “ونیسقز” کرد!

اصلا فکرش را نمی کردیم دنیا پس از برداشته شدن تحریم ها این قدر عوض شود.  تا قبل از توافق هسته ای با ماشین و موتور و وسپا به سر کار می رفتیم الان باید توی اسکله بایستیم قایق شرکت واحدی چیزی رد بشود و سوار شویم. البته چون ما در حواشی شهر زندگی می کنیم تعداد قایق های شرکت واحد محدود می باشد و اغلب مواقع باید ساعت ها علاف شویم تا یک قایق آشنا رد بشود و مرامی ما را هم سوار بنماید . جادارد اینجا از آقا جلال همسایه مان تقدیر نماییم که  از روزی که مبل و یخچال و عکس مرحوم پدر و جهاز همسر ایشان به انضمام بچه ی دوساله اش روی آب افتادند یخچال خودشان را به قایق موتوری تبدیل نمودند و  از ان موقع تا الان چند بار مراجعه نموده اند و سویچ یخچال را در اختیار ما قرار داده اند. بعضی از اوقات هم مجبور می شویم تا سرکار شنا کنیم که وقتی می رسیم مثل موش آب کشیده و بسیار خسته می باشیم و دست و دلمان به کار نمی رود و مورد شماتت رييسمان قرار مي گيريم. 

lafav (10)

علي اي حال قاطبه مردم كه مثل ما مشكل عبور و مرور ندارند از تغييرات ايجاد شده مسرورند و همه اش در حالت بستني خوردن مي باشند.  

البته به نظر ما تغییرات کنونی اصلا ارتباطی به توافق وین ندارد و از برکات آمادگی شهرداری، شورای شهر، اداره آب و فاضلاب و سایر دستگاه ها ست.آمادگی دستگاه ها به حدی رسیده که از یک طرف فاضلاب ها آب را جذب نمی کنند كه هیچ ، جهت تسهیل عبور و مرور فاضلاب را هم به سطح خیابان ها پمپار می نمایند و از طرف دیگر به لطف آخرین تکنولوژی به کار رفته در جوي ها آب در آن ها سر بالا می رود و قورباغه ابو عطای آمادگی می خواند. خلاصه آمادگی از هر جهت موج می زند و اين موهبتي است براي صنعت گردشگري شهر. چراکه هر چه بیشتر دستگاه ها از خودشان آمادگی نشان دهند شهر بیشتر به استاندارد های “ونیز” نزدیک می شود و هر آینه مسافران برای گرفتن عکس،تور کشتی کروز و بازدید از فرودگاه باستانی “ونيسقز “به اینجا مراجعه نمایند و شهر از این حالت توسعه نیافتگی خارج گردد.

 اما اكنون که دستگاه ها به سر حد آمادگي رسيده اند مردم تريپ ناسازگاري برداشته اند و آماده نمی شوند.  ما خودمان شاهد بودیم چند دستگاه به هنگام بارندگی مرتبا از مردم می خواستند که آماده بشوند اما مردم همه اش لفتش می دادند و آماده نمی شدند، و اعصاب دستگاه ها خط خطی شده بود. در يك مورد دستگاهي به مردم می گفت مگر قرار است به عروسی بابایتان بروید و مردم می گفتند تو الان به ما می گویی و ما هنوز خودمان را درست نکرده ایم ! و این شد که علي رغم آمادگي دستگاه ها دویست دستگاه پراید روی کول صد اصله سمند سوار شدند و ششصد و دو فروند پژو 206 رفتند زیر آب.  لذا در اینجا از مردم می خواهیم مقداری زودتر آماده شوند و دستگاه را بیشتر درک نمایند و دوباره از آقا جلال دامت حرفه و فنه تشکر نماییم که معرفت خودشان را تمام و كمال به ما ثابت نمودند.

کد خبر: 14927


۲ دیدگاه

 • هیوا
  هیوا: 8-7-2015 . 10:16 ق.ظ :

  برخی از مطالب در قالب طنز بسیار زیباست و حق مطلب را هم به خوبی ادا مکند
  کم لطفیست اسمی از نگارنده برده نشود

  پاسخ دهید

  • انور
   انور: 9-5-2015 . 3:35 ب.ظ :

   نگارنده هرکسی باشد واقعا زیبا بیان می کند و یک کم دلمان……….

   پاسخ دهید