شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 23rd جولای 2015
6:51 ب.ظ

مرکز مطالعه و پژوهش آموزش و پرورش سقز افتتاح شد

مرکز مطالعه و پژوهش آموزش و پرورش سقز در زمینی به مساحت 300 متر مربع روز چهارشنبه با حضور معاون سیاسی و انتظامی فرماندار، جمعی از مسوولان و فرهنگیان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا مدیر آموزش و پرورش سقز در مراسم افتتاح این مرکز هدف از راه اندازی آن را را ارتقای زیرساخت ها و شاخص های فرهنگی شهرستان برشمرد و افزود: جهت تجلیل از فعالان عرصه تعلیم و تربیت، این مرکز به نام استاد عثمان محمدی بوکانی از بازنشستگان آموزش و پرورش نامگذاری شده است.

مظفر رستمی با بیان اینکه این مکان فرهنگی در مرکز اصلی شهر و در طبقه همکف ساختمان رفاهی آموزشی جنب میدان قدس قرار گرفته است اضافه کرد: این مرکز به تمام مردم خدمات فرهنگی ارائه خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه 700 همکار آموزش و پرورش عضو این مرکز هستند اضافه کرد: این مرکز دارای 12 هزار جلد کتاب است و اعتبارات آن از محل صرفه جویی در اداره آموزش و پرورش و زیر مجموعه ها از تامین شده است.

او با ذکر خاطراتی از عثمان محمدی اظهار کرد: وی در زمان جنگ تحمیلی و در اوایل انقلاب همواره به هدایت جوانان و ارشاد آنان می پرداخت و لحظه ای از کار تربیت و تعلیم غافل نبود.

محمدی متولد 1328 شهر بوکان و بازنشسته آموزش و پرورش سقز است که تلاش جهت ارتقای زیرساخت های نهاد تعلیم و تربیت، شرکت در کنفرانس های ملی برای ارائه سخنرانی در حوزه تخصصی، سال ها تدریس افتخاری و طراحی سوال های فیزیک و مکانیک استان و سراسر کشور در دهه 70 را در کارنامه خود دارد.

کد خبر: 14957