شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 23rd جولای 2015
6:52 ب.ظ

300 منزل مسکونی خسارت دیده سیل سقز مددجوی کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) کردستان گفت: بر اثر باران عصر روز شنبه سقز و سیل ناشی از آن بیش از 300 منزل مسکونی مددجویان این نهاد دچار خسارت شد.

به گزارش ایرنا، قنبر موسی نژاد روز چهارشنبه در جریان بازدید از خانواده های تحت پوشش این نهاد افزود: در جریان این حادثه غیر مترقبه 40 منزل مسکونی بیشترین خسارت را دیده اند.

وی با بیان اینکه منازل خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، بیمه هستند اضافه کرد: در جریان این حادثه، بخشی از مواد خوراکی، پوشاک و زیر انداز آنها دچار خسارت شده و از بین رفته که جبران بخشی از آن نیازمند حمایت مسوولان و خیران است.

او با بیان اینکه سه گروه برای بازدید از این خانواده ها در سقز حضور دارند اضافه کرد: به هر کدام از خانواده ها، سه میلیون ریال پول نقد و مقداری جیره خشک داده شد.

موسی نژاد اظهار امیدواری کرد با توجه به تماس تلفنی با مهندس سید پرویز فتاح، ریاست کمیته امداد کشور اعتباراتی برای جبران خسارت در نظر گرفته شود.

فاروق محمودی مدیر کمیته امداد سقز نیز با بیان اینکه 6700 خانوار شهرستان سقز تحت پوشش این نهاد هستند اظهار امیدواری کرد اعتباراتی برای جبران خسارت محرومان از طریق ستاد بحران در نظر گرفته شود.

فریبرز اولیایی، معاون برنامه ریزی،اداری و مالی فرماندار سقز هم با بیان اینکه بر اثر این حادثه 210 میلیارد ریال به تاسیسات و تجهیزات شهری و کسبه و بازاریان سطح شهر خسارت وارد شده است اظهار کرد: به 550 واحد مسکونی که در 14 محله شهر دچار آبگرفتگی شده بودند خسارتی در حدود 15 میلیارد ریال وارد شده است.

کد خبر: 14959