شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 30th ژانویه 2008
10:08 ق.ظ

نامه جوان سقزی به رئیس جمهور

اين نامه توسط يكي از جوانان سقزي كه معرف حضور كاربران شارنيوز نيز ميباشد به دستمان رسيد با اين توضيح كه در آن مقطع هنوز بحران گاز به پايان نرسيده بود. خواندن اين نامه در اين شرايط كه شهروندان فعلا مشكلي به نام قطعي گاز يا افت فشار ندارند خالي از لطف نيست.

 

سلام جناب آقای رئيس جمهور!

من یکی از اهالی همان شهری هستم که سال پیش هنگامی که به استقبال شما آمدند در حضور شما تمرین پرواز می کردند.

نوشتن این نامه دو دلیل دارد. اول اینکه شنیده ام دور دوم سفرهای شما آغاز گردیده است و دوم اینکه بدون هماهنگی قبلی به استانهایی که در این زمستان سرد مشکل دارند مسافرت می کنید.اما دلیل نگرانی بنده این است که نکند خدای ناکرده به یکباره تصمیم بگیرید که به کردستان و شهر ما سقز سفر کنید. آقای رئیس جمهور شما را به جان الهامتان قسم نیایید. آخر می دانید مسافرت هم کمی دلیل می خواهد و یک سری مسائل دیگر. نه ما آمادگی پذیرایی از شما را داریم و نه شما قواعد مهمانی را بلد هستید. بنده دلایل خویش را برای نیامدن به عرض میرسانم امیدوارم که مقبول افتد:

1- جناب آقای کشوربان عزیز! شما باید در مواقع بحرانی به داد ایرانیهایی برسید که مشکل دارند. بنده، هم در مشکل دار بودن خودمان شک دارم و هم در ایرانی بودنمان. آیا به نظر شما زندگی بدون گاز در هوای -31 درجه  می تواند یک مشکل باشد؟ آیا به نظر شما سقز یکی از شهرهای ایران است؟

2- کشوربان خوبم! مسافرت به این مناطق در این شرایط احتیاج به زنجیر چرخ و وسائل گرمایشی و وسائل ایمنی دارد. البته این وسائل برای ماشینهایی لازم است که همه چیزشان کامل است؛ نه ماشین شما که نه فرمان دارد و نه ترمز. اینجا نیایید خطرناکه.

3- کشوربان عزیز شما لازم نیست که بیایید. تنها کافی است که به یکی از همین مجری های تلویزیونتان سفارش کنید که برای یک بار هم شده همراه با نام شهرهای دیگر نام شهر ما را هم ببرند. این کار یک فایده دارد. بچه های این مناطق که پای تلویزیون برای شنیدن نام شهرشان یخ از دماغهایشان آویزان شده است قوت قلب و امید و جانی تازه می گیرند و دیگر به بعضی چیزها شک نمی کنند.

4- ماندن در شهر ما کمی مشکل است. ما باید برای اقامت چند ساعته ی شما حداقل یک اتاق را گرم کنیم که این کار میسر نیست. این مشکل وقتی بیشتر می شود که همراه خودتان هیئت دولتتان را هم بیاورید. آن وقت است که مجبور می شوید هر کدام به اندازه کافی همراه خودتان هیزم بیاورید چون این طرفها خیلی وقت است نه گازی بو میدهد و نه نفتی میسوزد.

5- کشوربان گرامی اینجا نیائید! بار اولی که آمدید استقبال ما از شما شهره ی آفاق شد اما دیگر این روزها بیرون آمدن در سرمای -31 درجه کمی مشکل است. ترجیح می دهیم در خانه بمانیم و سرمان را به جای آسمان به دیوارهای خودمان بکوبیم.

6- رئیس عزیز! اگر بیائید باید همراه خودتان آب هم بیاورید. اینجا آبها یخ زده است و ملت را از انجام فرایض شرعیشان بازداشته است. اگر آمدید آب بیاورید تا فرایض قضا نشود.

آری کشوربان عزیز اینجا نیایید اینجا همه چیز خوب است.

اگر در تهران كمي برف ببارد و دماي هوا به 11 درجه زير صفر مي رسد و ملت يك هفته تعطيل ميشوند، در عوض بچه هاي دبستاني ما در هواي 31 درجه زير صفر هم مجبورند صبح زود به مدرسه بروند و به كسب دانش براي كشور عزيزشان مشغول شوند تا بلكه روزي روزگاري يكي از آنها شايد بتواند سوختي براي شهرش پيدا كند كه اگر هم هوا سرد شد باز هم بسوزد و خانه هايشان گرم بشود و نوه هاي آنها بتوانند همانند تمام آدم بزرگهاي تهران از برف و زمستان لذت ببرند.

دكتر جان! اينجا همه چيز خوب است. اگر باور نمي كنيد چندين دكتر متخصص را به اين مناطق بفرستيد تا شما هم به اين نتيجه برسيد كه پوست اهالي اينجا چند اينچ كلفت تر از پوست تمام مردم ايران است.

رئيس جمهور عزيز؛ شما را به خدا قسم اينجانياييد چون هنوز تنها دستآورد سفر قبلي شما يعني دو عدد سالن ورزشي به دليل سرماي شديد و قطع آب و گاز و گاهي برق غير قابل افتتاح هستند و امكان دارد در صورت عزيمت شما كمي خجالت زده شويم. چون كمي سخت است كه سالنهايي را كه سقف ندارند بدون سوخت گرم كرد.

رئيس جمهور عزيز؛ اينجا همه چيز خوب است. اگر گاز نداريم، اگر آب نداريم، اگر نفت نداريم، اگر گاهي برق نداريم در عوض تنور انتخابات بدون هيچ دليلي گرم است. چون خيلي از كانديداهايي كه ما دوستشان داريم،بدون هيچ دليلي احساس مي كنند رد صلاحيت شده اند. نمي دانيم چه كسي اين خبر را به آنها داده است. اما اين خبر باعث شده است دل خيلي ها بسوزد و همين گرماي سوختن تا مدتها براي ما كافي است.

رئيس جمهور عزيز !!

اينجا همه چيز خوب است. اينجا نياييد.

کد خبر: 14965