شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 24th جولای 2015
11:47 ب.ظ
گزارشی شارنیوزی از یک مراسم

پنج شنبه ای به یادماندنی برای معلمان

“عجیب و غریب”، “بی سابقه”، “پرحاشیه” و … صفت هایی است که می توان در مورد مراسم تودیع مظفر رستمی در روز پنج شنبه به کار برد. مراسمی که تا سال ها به یاد آورده شده و به آن ارجاع های متعدد داده خواهد شد. برخلاف روال معمول، 80 درصد حاضران بدون دعوت به مراسم آمده بودند و می توان به راحتی تشخیص داد که هدفشان وداع با رستمی بود تا معارفه برومند! البته هر کسی از ظن خود … 

سالن جای سوزن انداختن نبود. جدای از بازنشستگان و پیشکسوتان فرهنگی شهر، می شد به راحتی طیفی از حضار را که همواره جزو منتقدان رستمی بودند تشخیص داد.  در کنار آنان فرماندار، شهردار و چند تن از اعضای شورای شهر و عده ای از مسئولان که معمولا در تمام مراسم ها حاضرند نیز در این مجلس بودند. 

moalemmorefh1

مجری، رستمی را به جایگاه می خواند و اولین حاشیه ایجاد می شود. او می خواهد سخنران آخر باشد اما فرماندار مخالفت می کند و از او می خواهد آخرین سخنرانی خود را ایراد کند. او 90 دقیقه سخنرانی می کند و به زعم بسیاری سخنانی چنان عجیب بر زبان می آورد که معمولا در تریبون های رسمی سابقه ندارد. بعد از اشارات مبسوط به خدمات و کارنامه 12 ساله اش، مجموعه متنوعی از گوشه کنایه ها، زخم زبان ها و تیر و ترکش های کلامی اش را روانه می کند. البته هدف گیری او صرفا کسانی را که در جلسه هستند در برنمی گیرد و عده ای از غایبان را هم از انتقادات خود بی نصیب نمی گذارد که با اندکی دقت در حرف های او، به راحتی مرجع ضمیرها قابل تشخیص است. اما انتقاد به نماینده سابق و فعلی قدری آشکارتر بود. او گفت نماینده سابق دو بار به آموزش و پرورش آمد که اولی توصیه برای ماندن معلمی در خانه سازمانی بود و باردوم جلوگیری از ترفیع یک معلم که با هردوی درخواست های حیدری مخالفت شد. در مورد بیگلری هم تنها به یک جمله بسنده کرد: ایشان به ما کمک کردند اما سرشان شلوغ است.

کنایه زدن های رستمی ادامه داشت و در میان سخنانش از طرح موارد فساد اخلاقی معلمی بود تا اشاره به وضعیت نامساعد فرزندان معلمان و اوضاع قبل و اوایل انقلاب یکی دیگر از همکارانش که اخیرا تغییر رویه داده است و انواع و اقسام سوء استفاده های معلمان و فرهنگیان که رستمی مدعی است راه را بر آنها بسته است. سخنان او برای ناظران غیرفرهنگی می تواند چه تصوری از کلیت معلمان سقزی به دست بدهد؟

رستمی سخنرانی طولانی خود را پایان داد و خواست از تریبون پایین بیاید که داد چند تن از معلمان برخواست. دو نفر به نوبت و با صدای بلند خطاب به رستمی گفتند که او را حلال نخواهند کرد به خاطر تمام مخاطراتی که برای خود و خانواده هايشان ایجاد کرد. جلسه قدری متشنج شد تا مدیرکل پشت تریبون رفت و حضار را به آرامش دعوت کرد.

یکی از معترضان

یکی از معترضان

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با عنوان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد صرف حاکمیتی نیست گفت: این نهاد یک نهاد اجتماعی است که تعامل با سایر ادارات و مردم برای آن بسیار با اهمیت است.

رشید قربانی اضافه کرد: این نهاد تربیتی و آموزشی دارای ظرفیت اجتماعی زیادی است که باید از طریق شوراهای آموزش و پرورش و با همکاری مردم و ادارات برای پیشبرد اهداف آن تلاش کرد.

او با اعلام اینکه نظام عنایت ویژه ای به آموزش و پرورش دارد عنوان کرد: توجه ویژه به فضاهای آموزشی ،تجهیزات و سرانه مدارس و نیروی انسانی از اولویتهای اصلی است.

قربانی با عنوان اینکه، در سال‌های ۸۳ تا ۸۵ کردستان از لحاظ پذیرش دانشجو رتبه ۵ و۶ را در کشور داشت، گفت: قانون بومی‌گزینی سبب شد تا این رتبه در سال گذشته به ۲۷ برسد.

وی یادآورشد: کردستان دارای نیروی انسانی توانمندی است و ظرفیت دانشگاه‌های استان جوابگوی آن نیست و پیشنهاد اصلاح قانون بومی‌گزینی دانشگاه‌ها به رئیس جمهور در سفر روز یکشنبه به استان تحویل داده خواهد شد.

وی آموزش و پرورش سقز را از لحاظ داشتن نیروی انسانی کاردان و اقدامات مناسب آموزشی وتربیتی شایسته تقدیر دانست و گفت: مدیر قبلی که 12 سال است در پستهای مدیریتی مشغول خدمت است فردی بود که با وجدان کاری بالا کار می کرد.

نماینده سقز و بانه سخنران بعدی مراسم بود و مانند تمام تریبون هایي که اخیرا در اختیار می گیرد، به صورت مبسوط به اقدامات مرتبط یا غیرمتبط خود با موضوع جلسه اشاره کرد. 

وی با اشاره به مخالفت خود با انتصاب گزینه غیر بومی برای مدیریت آموزش و پرورش سقز، گفت: بنده مهندس برومند را جهت تصدی این پست معرفی نمودم که مورد حمایت مدیرکل و همچنین فرماندار قرار گرفت. سقز دارای مدیران دلسوز و توانمند است لذا استفاده از آنان و کادرسازی امری ضروریست.

وی سپس پیگیری های خود را برای پرداخت حق مرزی به فرهنگیان و الحاق 295 هکتار زمین به محدوده شهری سقز و حل مشکل تعاونی مسکن فرهنگیان را تشریح نمود.

در ادامه فرماندار ویژه سقز با اشاره به توافق نامه هسته ای با قدرت های جهانی گفت: این توافق سرافرازانه با تلاش عزیزان عرصه دیپلماسی و حمایت مسئولان و مردم صورت گرفت که 6 قدرت جهانی را به پای میزه مذاکره کشانده و توافق نامه با حفظ اصول کلی و منافع ملی کشور حاصل شد.

علی اکبر ورمقانی سپس از سفر رئیس جمهور به استان خبر داد و گفت: نیازها و مشکلات طرح های مهم و کلان سقز تهیه و جهت جذب اعتبارات و حمایت های لازم در این سفر مطرح خواهد شد

وی با اشاره به اینکه انتخاب برومند بعنوان رئیس آموزش و پرورش سقز کار مشترک نماینده، فرماندار و مدیرکل بوده، خواستار اهتمام ویژه به مسائل آموزش و پرورش، حل مشکلات موجود و ارتقای شاخصه ها بصورت تخصصی با همدلی و همزبانی و خودداری از ورود به مسائل جانبی و جناحی شد.

ورمقانی عمومی بودن این جلسه را پیشنهاد خودش اعلام کرد تا عموم فرهنگیان فرصت حضور و اظهارنظر داشته باشند که این پیشنهاد با موافقت مجموعه آموزش و پرورش سقز مواجه شد. در این لحظه عده ای از معلمان از ورمقانی خواستند تا اجازه بدهد یکی از فرهنگیان فرصت صحبت کردن پیدا کند. فرماندار این درخواست را به شرطی قبول کرد که سخنران از این فرصت برای طرح مباحث مناقشه برانگیز استفاده نکرده و همچون رسمی که کردها به آن مشهوراند جوانمردانه گذشته ها را فراموش کنند.

بعد از سخنرانی فرماندار و تا رسیدن نماینده فرهنگیان، حکم محمد برومند بعنوان مدیر آموزش و پرورش سقز و همچنین حکم مظفر رستمی بعنوان مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان قرائت و به آنان اهدا شد. 

تعدادی از مسئولان ادارات و برخی از فرهنگیان نیز لوح های سپاسی را به رستمی اهدا کردند.

مدیر جدید آموزش و پرورش کوتاه و چنانکه پیش بینی می شد محافظه کارانه سخن گفت و خود را از وابستگی سیاسی مبرا دانست. وی همچنین اظهار داشت: تغییر امری طبیعی است و تکریم و احترام به فرهنگیان، عدم برخورد سلیقه ای با همکاران و شایسته سالاری را مد نظر قرار خواهم داد.

نوبت که به حسین محمدی -نماینده معلمان- رسید وی ابتدا گفت: در حین اهدای احکام چند نفر در پشت جایگاه من را مورد سوال قرار دادند که چه کسی تو را نماینده معلمان کرده و چطور خود را به عنوان نماینده معرفی کرده ای؟ این سخن درستی است و من به نمایندگی از بخشی از فرهنگیان می توانم صحبت کنم نه همه آنها! در این لحظه عده ای از حضار با صدای بلند گفتند که او نماینده آنها است. 

اما سخنان محمدی برخلاف انتظار چالش برانگیز نبود و شاید به وعده ای که به فرماندار داده بود وفادار ماند و از ایراد سخنان جنجالی پرهیز کرد. او خطاب به برومند گفت: زمان ریاست کردن ها به پایان رسیده است و باید به جای رئیس مدیر باشید. وی برای مدیر جدید آرزوی موفقیت کرد و از جایگاه پایین آمد.

(شارنیوز: متاسفانه مشکلی فنی موجب از دست رفتن تقریبا همه عکس های این مراسم شد)

کد خبر: 14983


۴۰ دیدگاه

 • علی سلیمانی
  علی سلیمانی: 7-25-2015 . 9:42 ق.ظ :

  برادرگرامی جناب آقای مهندس محمدبرومندانتصاب شایسته وبه جای شمارابه عنوان معاون مدیرکل ومدیرآموزش وپرورش شهرستان سقزتبریک عرض نموده موفقیت شمابزرگواررادرخدمتگزاری به جامعه فرهنگیان ودانش آموزان این شهرستان آرزومندیم.(کارکنان کاردانش دکترحسابی)

  پاسخ دهید

  • شاکی
   شاکی: 7-25-2015 . 10:48 ق.ظ :

   میدونم که نظر من منتشر نمیشه یا حداقلش اینه که منتشر بشه اما با سانسور، ولی چون این سایت وابسته به فرهنگیان سقزه خواستم به اطلاع مبارکتون برسمون که: این فقط حق شما نیست که اعتراض و تحصن کنید. یک درصد فکر کنید دانش آموزایی که تحت تعلیم شماها هستن سن و سال و درکشون بیشتر بود مثلا حداقل 20 ساله بودن، اونوقت به نظرتون همینجوری ساکت بودن؟ اگه شما سالی یه بار به خاطر مادیات تحصن می کنید اونا هفته ای یه بار به خاطر بی سوادی و بی مسئولیتی شماها اعتراض میکردن.
   من خودم زمانی دانش آموز بودم و بعدا که درکشو پیدا کردم فهمیدم بزرگترین خیانت رو درحق بچه های این شهر شماها انجام دادین.

   پاسخ دهید

   • آزاد
    آزاد: 7-27-2015 . 7:42 ق.ظ :

    سلام دوست عزیز بنظرم شما بسیار غیرمنصفانه قضاوت می کنید که تمام معلمان را بیسواد خطاب قرار می دهید. بنظر حضرتعالی در دیگر ارگانهای دولتی همه کارمندان باسواد و تحصیلات عالی کار میکنند و همه دارای وجدان کاری هستند که دو یا سه برابر معلمان هم حقوق می گیرند؟؟؟ اگر ادعا می کنید که معلمان سقز همه بیسواد هستند من از شما دعوت می کنم حتما به مدرسه ما سری بزنید و این ادعای خود را ثابت کنید ما با کمال میل حاضریم به شبهات شما جواب بدهیم. آدرس مدرسه:خیابان حضرت عمر کوچه دانش مدرسه بوستان

    پاسخ دهید

    • رهگذر
     رهگذر: 7-27-2015 . 3:05 ب.ظ :

     آقای شاکی این مطلب مربوط به تحصن نمی شود مربوط به معارفه رئیس جدید آموزش و پرورش . از طرز بیان تون معلومه که آدم بیسوادی هستید. عزیزم هرکسی حق اعتراض دارد اینکه شما از فرهنگیان خوشتان نمیاد دلیل نمیشه به همه فحش و ناسزا بزنید.

     پاسخ دهید

     • یك معلم
      یك معلم: 7-28-2015 . 12:41 ب.ظ :

      شاكی عزیز، اعتراضی كه معلمین شما انجام می‌دهند بیشتر از هر چیزی برای دفاع از همان حقی است كه شما از آن می‌گوویید، حتی اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق كارمندان و نامناسب بودن حقوق معلمان، مستقیما در آموزش و حق دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود، شما نیز اگر منصف باشید هیچگاه همه‌ی معلمینتان را به بی‌سوادی و بی‌مسئولیتی محكوم نخواهید كرد!

      پاسخ دهید

      • آرش غیرفرهنگی
       آرش غیرفرهنگی: 7-29-2015 . 11:52 ب.ظ :

       جناب شاکی
       ای کاش جرات داشتی واسم خودتو مینوشتی
       ولی من میدانم شما کجایتان درد میکند
       بدانید وآگاه باشید که فرهنگیان قشر روشنفکر جامعه هستند وبه بهانه ی مادیات تمام درددلهای خودشان رابیان میکنند ولی شما وامثال شما نمی فهمند تحصنها درروزهای پنجشنبه برگزار شده نه روزهای رسمی کاری مدرسه

       پاسخ دهید

      • یک معلّم
       یک معلّم: 7-25-2015 . 5:35 ب.ظ :

       گمان نمی کنم این مدیر جدید از مدل اون یکی باشه .به قول معروف «هرگردی، گردو نیست ». این یکی کلاس رفته، لااقل در دفتر یک دبیرستان و جلسات دبیران، مشکلات آموزشی و مالی مدارس را شنیده و… . و ان شاءالله این پست جدید آن مسایل را از یادشان نخواهد برد و به جای فراموشی به چاره اندیشی آن برخواهد خواست .

       پاسخ دهید

       • فرهنگی
        فرهنگی: 7-25-2015 . 7:09 ب.ظ :

        متاسفانه بیگلری از رویه ی غیر منصفانه ی خود دست بردار نیست و هر جلسه و محفلی را به ستاد تبلیغاتی برای خود بدل می کند ازاین محفل هم چنین بهره ای برد اوبرومند را گزینه ی پیشنهادی خود معرفی کرد درحالی که گزینه های او عبارت بودند از محمدیان -سیدیان – حکیمی – صالحی بابا میری
        واقعا بیگلری فرهنگیان را چی فرض کرده است |؟

        پاسخ دهید

        • همکار فرهنگی
         همکار فرهنگی: 7-25-2015 . 9:57 ب.ظ :

         با عرض سلام
         جناب آقای برومند به شما بابت این پست مهم تبریک عرض می کنم . اما جناب آقای برومند از شما درخواستهایی دارم 1- امیدوارم شما مانند مدیر قبلی به شخصیت همکاران فرهنگی احترام بگذارید . 2- در انتخاب مدیران مدارس مانند مدیر قبلی که با زورگویی و بدون در نظر گرفتن توانایی های افراد و فقط بر حسب اینکه این افراد هر روز در اداره بودند و اخبار مدارس را در اختیار او قرار می دادند انتخاب می شدند امیدوارم که خدا رو ناظر بر اعمال خود ببینید و همانطور که خودتان فرمودید بین معارفه و تودیع فاصله ی کوتاهی است و امیدوارم شایستگی را مد نظر قرار دهید نه با چاپلوسی و نه با روابط به انتخاب مدیران بپردازید- 3- افرادی مانند خانم معاون ابتدایی فقط به دنبال مسائل حاشیه ای مدارس بودند و بدون اینکه اطلاعات درستی داشته باشند در هر کاری سرک می کشیدند و از سر کینه توزی به لج با یک سری همکاران می پرداختند و اگر سوابق همین فرد را که در روستا درس می داد را از هکاران دیگر بپرسید مایه شرمساری برای یک فرهنگی می باشد که او را همکار خود بداند بنابراین امیدوارم افراد دلسوز و خدوم و کسانی که فقط هدفشان خدمت به فرزندان این شهر و مملکت است را در پست های حساس ببینیم جناب آقای برومند یکی از مشکلات اساسی آموزش و پرورش سقز این است که افراد کوچک و بی سواد پستهای بالا گرفته اند و افراد دلسوز و با سواد پستهای کوچک دارند 5- از شما تقاضا دارم که مستقل عمل کنید و نگذارید افراد غیر فرهنگی بر شما نظری را تحمیل کنند 6- روزهایی در هفته را تعیین کنید تا همکاران فرهنگی در اتاق شما با شما دیدار کنند و به طرح پیشنهاد یا انتقاد و یا مشکلات شخصی و کاری خود با شما پبردازند . 7- لطفا در مورد انتقادات سعه صدر و خویشتن دار باشید و در کارهایتان شفاف عمل کنید

         يَأَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ»
         اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد (در برابر مشكلات و هوسها) استقامت كنيد؛ و در برابر دشمنان (نيز) پايدار باشيد و از مرزهاى خود، مراقبت كنيد و از خدا بترسيد، باشد كه رستگار شويد. اى اهل ايمان در كار دين صبر كنيد و يكديگر را به صبر و مقاومت سفارش كنيد و خدا ترس باشيد شايد كه رستگار شويد.

         پاسخ دهید

         • خاکی
          خاکی: 7-27-2015 . 2:40 ب.ظ :

          بسیار زیبا فرموده اید

          دست مریزاد

          پاسخ دهید

          • همکار فرهنگی
           همکار فرهنگی: 7-30-2015 . 4:26 ب.ظ :

           این آقای نماینده مجلس چه حرفای بی ربطی می زد که اصلا این صحبتها مال این جلسه نبود اومده بود که برای این دوره تبلیغات کنه . در ضمن اگه آقایی که در سنندج زندگی می کنه بومی نیست پس حتما جنابعالی خودت رو بومی می دونی . آقای نماینده شما هم روزی چنین مراسمی رو برات می گیرن اما واقعا دنیا ارزش نداره که فقط کار چهار سالت شد عزل و نصب مدیران ادرات . جناب آقای برومند تو رو خدا نگذار این آقا تو کارات دخالت کنه

           پاسخ دهید

          • یک معلم
           یک معلم: 7-26-2015 . 9:37 ب.ظ :

           اگر چه آنچه همکاران شجاع آقایان ساسان حجازی و صلاح حسینی به رستمی گفتند حرف دل همه معلمین بود اما بشخصه برایش ناراحت شدم
           انتخاب رستمی انتخابی بسیار ناروا بود بعنوان یک مدیر بومی روی همه مدیران غیر بومی را سقید کرد
           پرونده و کارنامه کاریش پر از نقاط سیاه بود…
           و آنچه همکاران حجازی و صلاح حسینی بیان نمودند براستی حرف دل معلمان و اهالی سقز بود بخاطر 12 سال ظلم به دانش آموزان و معلمان و مردم شهرستان سقز
           امید که مدیران بعدی … درس عبرت بگیرند و کمر و آستین همت برای خدمت مضاعف به مردم سقز ببندند…

           پاسخ دهید

           • محمدی
            محمدی: 7-26-2015 . 9:40 ب.ظ :

            همکار گرامی رفتن مظفر رستمی واقعا جای خوشحالی برای همگی معلمان شهرستان سقز دارد و جا دارد که معلمان آنرا به همدیگر تبریک بگویند

            پاسخ دهید

            • قهرمانی
             قهرمانی: 7-27-2015 . 2:23 ب.ظ :

             سلام
             یعنی واقعا تو سالن به این شلوغی فقط دو نفر به رستمی اعتراض کردند؟؟!!!!
             خوب چرا؟
             یعنی جرات نداشتند
             یا خاطرشو خواستن
             خوب حقش بود که در نهایت حقارت از پشت میزش پایین کشیده بشه
             که شد
             اما کاش تو جلسه هم سنگ روی یخش می کردن
             که آموزش و پرورش را محل تسویه حسابهای شخصی خودش کرده بود

             پاسخ دهید

            • ناصر فرنیا
             ناصر فرنیا: 7-26-2015 . 9:42 ب.ظ :

             خداوند در باقی مانده عمر ش او را هدایت فرماید….

             پاسخ دهید

             • حامداسعدی
              حامداسعدی: 7-26-2015 . 10:38 ب.ظ :

              سلام همیشه عملکردمدیران جدیدملاک سنجش مدیران قبلی است

              پاسخ دهید

              • شریف
               شریف: 7-27-2015 . 12:14 ق.ظ :

               سلام دوستان عزیز مدیر قبلی تا حد زیادی اطرافیان ایشان وی را به انحراف کشیدند و متاسفانه آقای رستمی هم بی میل نبود و همین امر موجب تخریب و بدنامی ایشان شد لذا با حمایت خود از مدیر جدید بابت تغییرات در اداره و مدارس دست این افراد به ظاهر معلم را کوتاه کرده و با مشورت دادن بی غرض به ایشان در تغییرات یاری نماییم . چون با شناختی که از برومند داریم ایشان توان و جسارتش را دارد فقط حمایت کنیم چون در اداره تنها است و گرگ صفتان زیاد

               پاسخ دهید

               • همکار فرهنگی
                همکار فرهنگی: 7-27-2015 . 8:25 ق.ظ :

                عرض تبریک خدمت آقای برومند فقط امیدوارم ایشان خانه تکانی اساسی را در کادر اداری آموزش و پرورش انجام دهند و به باندوباندبازیهای 12ساله پایان دهند .کادر اداری باید در خدمت معلمان باشد نه ارباب آنها

                پاسخ دهید

                • رحیم پور
                 رحیم پور: 7-27-2015 . 2:06 ب.ظ :

                 انتصاب شایسته جناب آقای برومند را تبریک می گوییم و آمدن ایشان را به فال نیک می گیریم تا همانگونه که در کامنتهای بالا همکاران ذکر نموده اند ایشان بتوانند اقدامات ناشایسته گذشته را اصلاح نمایند…
                 موفق و پیروز باشید

                 پاسخ دهید

                 • حسین یار بختی
                  حسین یار بختی: 7-27-2015 . 2:08 ب.ظ :

                  آقای رستمی یکی از اسطوره های ماندگار در شهر ستان سقز است و الحق باید برای زحمتهای ایشان با احترام یاد نماییم

                  پاسخ دهید

                  • هاوری
                   هاوری: 7-27-2015 . 5:12 ب.ظ :

                   تبریک به اقای برومند عزیز امیدوارم موفق باشند

                   پاسخ دهید

                   • فرهاد
                    فرهاد: 7-27-2015 . 8:47 ب.ظ :

                    سلام من معلم نیستم ولی بسی جای تاسف است شخصی با12 سال سابقه در همان پست باقی بماند (اون هم بااون سابقه مدیریتی که داشت) ولی برکنار نشود این یعنی خیانت به تمام شهر

                    پاسخ دهید

                    • فرهنگي
                     فرهنگي: 7-27-2015 . 11:58 ب.ظ :

                     دوستان عزل رستمي را به شما عزيزان تهنيت عرض نموده و انتخاب شايسته مهندس برومند را به ايشان و جامعه فرهنگي تبريك گفته و برايش از خداوند منان ارزوي توفيق روز افزون را داريم و از تمام كسانيكه در اين عزل و نصب تلاش كردند سپاسگزاريم .

                     پاسخ دهید

                     • حسين
                      حسين: 7-27-2015 . 11:59 ب.ظ :

                      كسانيكه بدي را پسنديده اند ندانم زنيكي چه بد ديده اند

                      پاسخ دهید

                      • محمد عزیز مرزی
                       محمد عزیز مرزی: 7-28-2015 . 9:31 ق.ظ :

                       ویرای ریز و سلاو بو هه موان
                       ئه وه ی که ئه بیته هوی باش بونی ره وتی په روه رده ته نیا بوونی به ریز بروومه ند نیه به لکو چاودیری و لیکولینه وه ی به رده وامی ماموستایانی دلسوز و به ئه مه کی ئه م شاره یه که هه م پالپشت و هه م ریبینی به رپرسی نویی ده زگای په روه رده بن بو چاک سازی و سرینه وه ی هه له کانی پیشووی ئه م ئیداره . تا ئامانجی سه ره کی که به رهه م هینانی کومه لگایکی نوی و چاودیر بیت بیته دی

                       پاسخ دهید

                       • یك معلم
                        یك معلم: 7-28-2015 . 12:33 ب.ظ :

                        براستی آقای بیگلری جلسه‌ی تودیع و معارفه را جلسه‌ی تبلیغ انتخاباتی خویش اشتباه گرفته و به وضوح مطالب كذبی را بیان كرده‌ و حتی پیشنهاد مدیریت آقای برومند را به خود نسبت داد كه همه می‌دانند ایشان تا یك هفته قبل از مخالفان مدیریت برومند بوده‌ و روی آخرین گزینه‌ی دوستان خویش(رحمانپور) اصرار داشتند كه با پافشاری معلمین مجبور بله عقب نشینی شده‌ و به انتخاب برومند رضایت دادند تا بیش از این جایگاه خود را بعنوان نماینده‌ای كه (بیشتر از وظایف نمایندگی، به فكر انتصاب دوستان و تشكیل حلقه‌ی قدرت در شهرستان است) در میان معلمین ازز دست ندهد. اما متاسفانه ایشان معلمین و جامعه را بسیار ساده‌ تصور كرده‌ است كه آشكارا هر آنچه را در هر زمینه‌ای انجام شده‌ باشد« عملكرد و دستاورد خود» می‌نامد از وارد كاربری شدن زمین گرفته تا توافق هسته‌ای و انتخاب مدیر جدید آ و پ!!! اگر برای اندكی پوشیده‌ مانده باشد كه برومند، انتخاب و معرفی بیگلری نبوده‌ است ولی همه می‌دانیم كه ایشان جزو امضاء كنندگان طرح تحریم مذاكرات بودند در حالیكه پس از توافق هسته‌ای، عكس ایشان روی بنرهای بزرگی در سطح شهر با آقای ظریف و روحانی در تبریك توافق می‌بینیم!!!

                        پاسخ دهید

                        • وثوقی
                         وثوقی: 7-28-2015 . 4:27 ب.ظ :

                         من هم برای جناب آقای برومند آرزوی موفقیت دارم امیدوارم شایسته سالاری را سرلوحه برنامه کار خود قراردهد وافراد چابلوس ومتملق را که سال ها است مزدچاپلوسی خودرامیخورند دورکنند

                         پاسخ دهید

                         • یک همشهری
                          یک همشهری: 7-29-2015 . 10:17 ق.ظ :

                          با سلام
                          واقعا این آقای بیگلری دیگه شورشو در آورده
                          به جای این باشه این نباشه و جار زدن و سبک کردن جایگاه مسئولین ادارات بره به کارایی که شرح وظایفشه برسه بهتره تا به این دخالتای جهت دارش
                          واسه همینه که به محسن بنر معرفه

                          پاسخ دهید

                          • همکار
                           همکار: 7-29-2015 . 1:17 ب.ظ :

                           به نظر بنده آقای بیگلری با این کارش آخرین میخ را بر تابوت نمایندگی اش زد..؟ می بینید………

                           پاسخ دهید

                           • مستعار
                            مستعار: 7-30-2015 . 9:12 ب.ظ :

                            دوستان گرامی معلومه که این مطالب از کجا آ ب می خوره کلا این سایت داره. سیاسی بازی در می اره چون در جهت تخریب آ قای مهندس بیگلری دارد مطلب می نویسد اما مطمئن باشید دوباره نماینده شایسته شهرمان خواهد شد لطفا در درج نظراتون رعایت شان دیگران را داشته باشید

                            پاسخ دهید

                            • مستعار
                             مستعار: 7-30-2015 . 9:19 ب.ظ :

                             حواهید دید که دوباره رای خواهند آ ورد

                             پاسخ دهید

                             • فرهنگی
                              فرهنگی: 7-31-2015 . 12:39 ق.ظ :

                              با سلام:کاش روز معارفه کسی از جناب رستمی می پرسید کل تعمیرات مدارس شهرستان درطول 12سال ریاستت به چه کسی داده می شد و مربیگری و سرپرستی بیشتر تیم های ورزشی با وجود این همه دبیر تربیت بدنی با کارت مربیگری به چه کسی داده می شدو سرپرستی اردوهای تفریحی به چه کسی سپرده می شد ،خانه های سازمانی به چه افرادی وابلاغ چند نفر به روستا با کل ساعت موظف صادر و در پایان سال اولین نمره ارزشیابی را به مدیر روستا جهت دست نشانده ات می نوشتی و اگر کسی اعتراض می کرد مورد خشم و غضب واقع می شد و ای کاش مسولان و همکاران توجه داشتن بیشتر افراد از زیر کار درو در پست معاونت های مختلف که در طول سال به اندازه ی یک هفته تدریس خسته نمی شوند ،فقط برای آن پست تربیت شده اند و بقیه در طول خدمت با وجود مشکلات و بیماری و ……برای تدریس!امیدوارم مدیر جدید از این گنده کاری ها پس از تحقیق و روشن شدن موارد تجربه کسب کنند.

                              پاسخ دهید

                              • فته
                               فته: 7-31-2015 . 11:17 ب.ظ :

                               صبور باشید وببنید

                               پاسخ دهید

                               • سعدی
                                سعدی: 8-1-2015 . 12:12 ق.ظ :

                                آب اگر راکد بماند چهره اش افسرده خواهد گشت وبوی گند می گیرد
                                درهلال آبگیرش غنچه ی لبخند می میرد
                                آهوان عشق از آب گل آلودش نمی نوشند
                                مرغکان شوق در آیینه ی تارش نمی جوشند.
                                درروزتودیع مدیر اداره (آقای رستمی )ضمن سخنرانی 90 دقیقه ای خود که هدفی جز ایجاد تنش در جمع فرهنگیان رانداشتند معلمان فهیم علیرغم توهین های آشکار با سعه صدر به تمامی سخنان ایشان گوش دادنددرحالی که منظور ایشان به کرسی نشاندن این مهم بود که دلیل برگزار نکردن چنین جلساتی در طول مدیریت خود عدم پذیرش مطالب از سوی همکاران فرهنگی بوده و آنها ظرفیت چنین جلساتی رانداشته اند.
                                دررابطه با ملاقات اتاق شیشه ای که همیشه برای معلمان باز بوده باید بدانیم کلید قفل آن در دست عده ای خاص بود .
                                درباره ی خطای معلمان ،که مسوولین امنیتی تماس گرفته وایشان درخواست گذشت کرده اند.(برعکس آن راشاهد بودیم)
                                درباره ی معلمی که چند درس رادر طول سال تدریس نکرده وحدود 14 نفر شاکی داشته وایشان پی گیری نمودند جای تشکر دارد ( ولی خودشان در طول 12 سال ریاست اگر به جای قدرت ،اقتدار داشتتند،حدود 80 درصد ازمعلمان از ایشان ناراضی نبودند.
                                هرگز از رودی که خشک شده است ،به خاطر گذشته اش سپاسگزاری نمی شود.
                                زیرا هدف آقای رستمی در جلسه تودیع این بود که بی گناهی خود راثابت کند ،ولی ترسناک ترین انسان ها دقیقأهمان هایی هستند که اصرار دارند فرشته بودنشان را اثبات کنند.

                                پاسخ دهید

                                • سه لاح حسینی
                                 سه لاح حسینی: 8-3-2015 . 12:45 ب.ظ :

                                 آنچه در روز تودقیع و معارفه از طرف اینجانب به آقای رستمی گفته شد بهیچ وجه یک خواسته شخصی نبود
                                 من بعنوان یک فرهنگی و بعنوان یک اولیا دانش آموز و بعنوان یک شهروند از عملکرد 12 ساله ایشان ناراضی بودم و آنچه که خطاب به ایشان بیان نمودم را حق خودم می دانستم چرا که ایشان اعلام کردند که خیانت نکرده اند ظلم نکرده اند و دوران مدیریتی خود را قابل قبول ارزیابی نمودند
                                 و این در حالی بود که کسی که باید ایشان را ارزشیابی نماید معلمین و دانش آموزان و اولیا دانش آموزان بودند و من بعنوان یک اولیا و معلم این عملکرد را نقد نمودم
                                 بابت خیانتهای بسیاری که به دانش آموزان و سیستم آموزش و پرورش و فرزندان این شهرستان بخاطر مدیریت ناشایسته و استبدادی ایشان اعمال شد…
                                 بهر حال امیدوارم که خداوند همه ما را هدایت نماید
                                 و برای مدیریت جدید آرزوی موفقیت و توفیق خدمت گزاری به مردم و آموزش و پرورش شهرستان سقز را از خداوند می نمایم….

                                 پاسخ دهید

                                 • هيوا
                                  هيوا: 8-3-2015 . 11:48 ب.ظ :

                                  كاش مسؤلين گرامي در روز توديع و معارفه يك ساعت را براي پرسش و پاسخ از رستمي اختصاص مي دادند و بنده از ايشان سوال مي كردم : آقاي رستمي جنابعالي در طول 12 سال رياست خود چند بار به مدارس مراجعه نمودي و در جمع همكاران خود كه همشهريان شما هم هستند صميمانه نشستي و ضمن چوياي وضعيت انان كيفيت اموزشي مدارس را هم جويا مي شدي ؟

                                  پاسخ دهید

                                  • فرهنگي
                                   فرهنگي: 8-3-2015 . 11:51 ب.ظ :

                                   براستي در روز توديع و معارفه فرهنگيان اين شهر آبرو داري نمودند وگرنه بايد …

                                   پاسخ دهید

                                   • سینا
                                    سینا: 8-5-2015 . 12:16 ب.ظ :

                                    با سلام

                                    اولا ضمن تشکر از زحمات جناب آقای رستمی در این چند سال به جناب آقای برومند تبریک عرض میکنم

                                    اما در رابطه با عملکرد دو فرهنگی عزیز در مراسم تودیع حرفی دارم

                                    در نظر من کارشون اصلا کار درستی نبوده و اینان نهایت بی فرهنگی خودشون رو نشون دادن

                                    عملکردشون ناروا بود

                                    در ضمن گزینه های پیشنهادی اقای بیگلری علل الخصوص سیدیان و حکیمی افراد توانایی بودند شاید توانا تر از برومند پس نباید در این مورد آقای بیگلری رو سرزنش کرد

                                    پاسخ دهید

                                    • راستگو: 8-8-2015 . 1:20 ب.ظ :

                                     سلام به تمامی فرهنگیان شریف سقزی
                                     مشکل مدیر قبلی ان بود که مغرور وگوش شنوا برای مخالفان نظر خود نداشت قدرت طلب واداره رااز مسیر اصلی که تولید علم بود منحرف وبه پرتگاه برد امید است مدیر فعلی اداره را به مسیر قبلی وپس از ان به طرف پیشرفت بکشاند که در این راستا نیازمند ارامش وهمراهی فرهنگیان عزیز میباشد

                                     پاسخ دهید

                                     • شریف
                                      شریف: 8-15-2015 . 4:11 ق.ظ :

                                      سلام در این چند روز معلوم شده که آقای برومند اصلا وابسته به آقای بیگلری نبوده و ایشان کاندیدای معلمان سقز بوده و تضاد فکری با بیگلری دارند

                                      پاسخ دهید