شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 25th جولای 2015
3:29 ب.ظ

نامه معتمدین مردمی به روحانی

حضور  روحانی در کردستان و نماینده اش در سقز فرصت مناسبی برای طرح مشکلات و مطالبات بومی منطقه ای را به وجود آورده است. انجمن معتمدین مردمی شهرستان سقز هم این سفر را بهانه ای برای نوشتن نامه به رئیس جمهور قرار داده و طی آن به بخشی از کاستی های شهر خود پرداخته اند به این امید که چاره ای برای این موارد یافت شود. نامه را در ادامه بخوانید

 

بسمه تعالی

– حضور رییس جمهور محترم و منتخب  ومعززایران جناب آقای حجت الاسلام  و المسلمین دکتر روحانی دامت عزه

سلام علیکم – پیشاپیش  بر خود  لازم می دانیم ، ضمن تقدیم درود و سلام گرم مردم شریف شهرستان سقز  ، تشریف فرمایی جنابعالی و هیئت محترم همراه را به خطه سر فرازکردستان و دیدار با مردم شریف و محروم این دیار از میهن عزیز ایران خیر مقدم عرض نموده و امیدوار یم که این سفر منشاء و مایه خیر و برکت برای مردم محروم کردستان باشد .انشا ا…

– جناب آقای رییس جمهور محبوب حتما مستحضرید که آرای 80 درصدی مردم سقز و کردستان موید اعتماد و چشم داشت و امید مردم این منطقه به   تدبیر و امید جنابعالی  است که پس از سالیان سال تحمل محرومیت و عقب ماندگی از قافله توسعه کشور بلاخره این استان و مردم شریف آن نیز بتوانند سهمی را درخور و شایسته از توسعه داشته باشند . 

– جناب رییس جمهور شهرستان سقز بعنوان دومین شهر بزرگ استان بدلیل موقعیت استراتژیکی آن همواره از گذشته بعنوان  شهری مهم پتانسیل تاثیر گذاری بر رشد و توسعه شمال استان کردستان و جنوب آذربایجان غربی را داشته است. اما همتی را میطلبید که زیر ساختهای لازم را برای این رشد و توسعه فراهم نماید. 

 8 سال جنگ تحمیلی در کنار محرومیت های شدید قبل از انقلاب و نیز ترمیم خرابیهای جنگ در دوران سازندگی مجالی را برای توجه مسولان مملکت به اجرای پروژه های زیربنایی  و توسعه ای که از قبل وعده شده بود همانند احداث فرودگاه ، احداث کنار گذر ،احداث سد و شبکه های آبیاری مدرن کشاورزی ،احداث و تکمیل راههای روستایی ،احداث و تکمیل بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب ، احداث کارخانجات سیمان و صنایع تکمیلی و توسعه و عمران شهر نشینی و آبادانی روستاها آنگونه که نیاز و درخور و لازم باشد ،نداد.

– جناب آقای رییس جمهور آنزمان که استانهای برخوردار همانند اصفهان و تبریز و شیراز و همدان و …. با دلارهای هفت تومانی و نود تومانی با سرمایه گذاری وسیع دولت بسرعت رشد و توسعه را طی میکردند این استانهای مرزی و بالخصوص مردم کردستان بودند که با رشادتها و تقدیم خون هزاران شهید در برابر تجاوز دشمن بعثی و نقشه های شوم استکبار جهانی برای ایجاد اغتشاش و نا امنی در ایران ایستادگی و مقاومت نمودند و خم به ابرو نیاورده تا سرزمین ایران و ملت  آن امنیت و آرامش داشته باشند. اکنون نیز حق خود می دانند که دولتمردان کشور عدالت را به یکسان اجرا نموده و از تکرار وعده های مکرر برای اتمام پروژه های زیرساختی منطقه دست برداشته و کمر همت به خدمت واقعی و جبران عقب افتادگی این مردم بپردازند . این مردم همان مردمی هستند که در عمل بفرموده رهبر  عالیقدرانقلاب امتحان خود را در همراهی با نظام وحفظ کشور پس داده اند. 

– جناب رییس جمهور زیر ساختهای حمل و نقل این شهرستان که شاهرگ حیات اقتصادی آن است به شدت نیازمند توجه و تکمیل است .  از جمله کنار گذر و پروژه بزرگراه کرمانشاه میاندوآب (که حداقل سه استان را از بهره برداری ن منتفع می نماید.) راههای بین شهری سقز – مریوان و سقز بانه ، راههای روستایی که بسیار نیازمند توجه و نگهداری است و هر ساله عزیزان بسیاری از مردم این شهرها با تصادفات ناشی از غیر استاندار بودن این راهها  به ناحق جان می سپارند که آمار بالایی نیز دارد و تبعات بی شماری نیز بدنبال دارد. سالهای سال است از قبل از انقلاب  عملیات اجرایی شدن احداث فرودگاه سقز آغاز شده بود . اما پس از انقلاب ووقفه جنگ تحمیلی ، مکرر با آمدن روسای جمهور محترم وقت وعده تکمیل و راه اندازی آن را به مردم می داد ند. ومصوبه  بود  که پشت سر هم تصویب می شد و لی دریغ و صد افسوس بروی کاغذ می ماند و بدلیل عدم تخصیص اعتبار در عمل  چیزی تا کنون و پس از بیش از سی سال عاید این مردم صبور نشده است .لذا عاجزانه استدعا دارد اکنون که وضع جاده ها این گونه است مردم را از نعمت راه اندازی و تکمیل فرودگاه سقز محروم نفرمایید که بحق کلید رشد و توسعه این شهرستان و حداقل شهر های پیرامون آن نیز است.باشد که کلید تدبیر حضرتعالی قفل زنگ زده بازگشایی فرودگاه سقز را بگشاید و لبخند و شادی را برای این مردم به ارمغان آورد.

– جناب رییس جمهور جوانان وتحصیلکردگان این سرزمین استعداد های نهفته و سرمایه های این مملکت هستند .بیکاری و محرومیت شدید موجب یاس و نامیدی آنان را فراهم کرده و می کند . چه بسیار هر ساله برای سیر کردن شکم خویش و خانواده  راهی کولبری و قاچاق می شوند که بعضا نیز آماج تیر اندازی شده و کشته می شوند و یا به شهر های بزرگ مهاجرت نموده و در غربت و دوری از خانواده و با تحمل هزاران درد و رنج و خفت به شغل های ناچیز روی می آورند و یا راه خروج از کشور را در بر می گیرند . عاجزانه استدعا دارد دستور فرمایند که بانک ها و بنیادهای سرمایه گذاری در این گوشه از سرزمین نیز  که سرشار از پتانسیل های عظیم برای سرمایه گذاری است تسهیلات و مشارکت لازم را برای راه اندازی کارخانجات و سایر صنایع بزرگ و کوچک داشته باشند . امر فرمایند تا مسولان محلی و کشوری در تسهیل و حمایت از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بطور ویژه و با جدیت و عمل حمایت نمایند چرا که براستی سرمایه گذارن خرد و فعالان اقتصادی امروز از بروکراسی شدید اداری و بدنه بهانه جوی کارشناسی دولتی  به شدت گله مند و نالان ستند. 

– – آقای رییس جمهور مردم من میخواهند آنگونه که در پرداخت مالیات با وجود محرومیت و رکود مضاعف در این منطقه همانند سایر استانها و شهرستانهای برخوردار که به یکسان دریافت می شود .حداقل در فراهم آوردن امکانات و آسایش آنان نیز دولت یکسان بیندیشد تا عدالت واقعی برقرار گردد لذا تجهیز و راه اندازی بیمارستان در دست احداث به تخصصی و فوق تخصصی و امکانات درمانی پیشرفته ،تاسیس و راه اندازی دانشگاه دولتی  و … را خواستارند امید است که سر انگشت تدبیر حضرتعالی این خواسته های بر حق مردم در همین دولت خدمتگزار و کریمه تحقق یابد . انشا ا… 

– در پایان  ضمن احترام و خیر مقدم مجدد ، و درود و سلام گرم به حضور جنابعالی و همراهانتان امیدوار است که در پناه حضرت حق و یزدان در راه خدمتگزاری به این مردم که واقعا عبادت است  موفق و سربلند و تندرست باشید .آمین .

– والسلام علیکم

 3/5/94 – انجمن معتمدین مردمی شهرستان سقز

 

کد خبر: 15002


۶ دیدگاه

 • Hawre
  Hawre: 7-26-2015 . 1:22 ق.ظ :

  با سلام
  نحوه نگارش نامه و عدم توجه به برخی نکات خود یکی از عوامل بی سواد محسوب شدن این بخش از ایران است. متاسفانه نویسندگان این نامه هنوز نمی دانند که استانی به نام تبریز وجود ندارد. معتمد باید باسواد و زبان گویای مردم ادیب و تحصیل کرده باشد. خواهشمند است در نگارش این نوع نامه ها از کمک افراد دلسوز و باسواد کمک گرفته شود.

  پاسخ دهید

  • کوردستان
   کوردستان: 7-28-2015 . 10:04 ق.ظ :

   -“دار پوازی له خوی نه بی نا قه لیشی” جناب شما اگر حداقل همت داشتید و از عقده حقارت و حقیر شمردن دلسوزان این شهر خارج می شدید اکنون نیمه خالی را نمی دیدید. شهامت داشته باشید بجای بکار گیری ادبیات بی سواد و… خودتان را معرفی کرده و به کمک سوادتان در خدمت به این مردم فلک زده حداقل در نزد مسولی دادسخن برانید.نه با نگاهی سفسطه اندازانه همه چیز حتی خواسته این مردم را به تمسخر بگیرید.همین چند خط نشان از سطح بالای ماشا االله معرفت و سواد شما دارد.فقط جهت اطلاع باید بدانید چهار نفر از اعضای این انجمن از معلمان خوشنام و بازنشسته سقز هستند.از همین جا دعوت به حضور تان در جمع می شود تا بقول مثل معروف این گوی و این میدان هنر و سوادتان را بخدمت این مردم بگیرید البته اگر توانایی و شجاعتش را دارید. از دور نشستن و به تمسخر گرفتن خواسته های بر حق همشهریانتان در نزد بیگانگان نه تنها هنر نیست بلکه خیانت است به این مردم.

   پاسخ دهید

   • هاوری راسته قینه
    هاوری راسته قینه: 7-28-2015 . 7:51 ب.ظ :

    – جناب ،مجمع و اعضای آن ادعای همه چیز دانی ندارند ما از وجود و حضور آشکار و درصحنه افراد با سواد و دلسوز مانند امثال شما با آغوش باز استقبال می کنیم .التماس دعا

    پاسخ دهید

    • هاوری راسته قینه
     هاوری راسته قینه: 7-29-2015 . 12:07 ب.ظ :

     – مدیر محترم شار نیوز – سلام آنطور که می بینیم در میان اخبار بطورگزینشی و جانبدارانه برای بعضی خبر ها پنجره طرح دیدگاه را باز می کنید . مثل این خبراما زمانی که پاسخی ارسال میگردد انتظار داریم حداقل جوانمردانه و بیطرفانه رفتار فرمایید .و جواب آنرا نیز در سایت بگذارید.

     پاسخ دهید

    • م ر
     م ر: 7-27-2015 . 12:29 ق.ظ :

     از ارطلاع رسانی به روز و صحیحتان کمتشکریم

     پاسخ دهید

     • منصور رضوی
      منصور رضوی: 7-31-2015 . 11:19 ب.ظ :

      مجمع معتمدین توسعه شهرستان سقز برخاسته از خود مردم سقز است به هیچ جریان سیاسی و حزبی وابسته نیست و بیانگر خواستهای و نشانگر مشکلات و راهنمائی برای چاره اندیشی به مسئولین اجرائی منطقه است . بیائید باهم در تقویت این انجمن مردمی در راه توسعه و رفاه منطقه گام عملی هر چند کوچک در راه سازندگی برداریم.

      پاسخ دهید