شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 25th جولای 2015
8:59 ب.ظ

نامه به روحانی

هیوا رزوان

ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر حسن روحانی
با سلام خیر مقدم
گفته هایم فراوان است و مجال مقدمه چینی و تعارف نیست.
حقیر شما هیوا زروان 29ساله از استان چهارفصل کردستان،شهرستان سقز هستم.به ظاهر قابل ندانسته اید که به شهرستان ما که دومین شهر از لحاظ بزرگی در استان است تشریف بیارید حالا بگذریم چون روسای قبلی با آمدنشان هیچ دردی دوا نکردن…
من از استانی با شما سخن میگویم که شاید سهمی در تقسیم بودجه های استانی سالانه شما نداشته باشد اما سهم بسزایی در پیروزی این انقلاب و محافظت از مرزهای غربی را داشته است.
استانی که همچنان با اتمام جنگ یکی پس از دیگری شهید نثار این مرز و بوم می کند.
استانی که هنوز هم مردمش در انتخابات به امید رییس جمهوری که حد اقل مرهمی بر زخمهای کهنه باشد حضور ی چشم گیر دارند و جوانانش با وجود داشتن مدارک عالی تحصیلی در حسرت سرایداری در پایتخت به سر می برند و یا اگر شانس داشته باشند در شرکتی خصوصی با درآمدی شکم سیر کن آلودگی های پایتخت را به جان میخرند.
همان جوانانی که با وجود چنین شهر زیبا یی دچار پیری زود رس ، افسردگی و مرگ های نامعلوم می شوند.
همانهایی که در حسرت ازدواج مانده اند و بالار فتن سن درد دیگریست در کنار بی پولی و بی شغلیشان.
جوانانی که نمیشود دست به دلشان زد چرا که میسوزد دستت از داغ هایی که بر دلشان مانده است .جناب آقای روحانی.
آقای رئیس جمهور شهر من اگر چه کوچک است ولی انسانهای بزرگ دارد.جوانانش اگر چه بی پول اند ولی دلی دارند به وسعت خلیج همیشه فارس.
شرح زندگی ما کتابی است به آشکاری اشعار ماموستا هیمن و ماموستا هه ژار و به روانی آهنگ های ماموستا کمندی که دل هر شنونده ای را به سوز میاورد.

دوستانم اگرچه نان در سفره ندارند ولی برای مهمانشان سفره‌ی دل می‌گسترانند و سیرش میکنند از محبت،.
شهر من اگر چه کار خانه ندارد ولی مادرانمان کمرشان خمیده از بس که کاره خانه دارند!!! شهر من اگر چه بیمارستان ندارد اما نمایی از بیمارستان در آن طرف شهر دارد!!!!!شهر من اگر چه شهر بازی ندارد ولی کودکانش همبازیهایی دارند در کنارشان به نام پدر… که برای صحت گفته هایم می توانید از مشاوران مورد اعتمادتان آقای کردان و آقای قاضی زاده بپرسید.
جناب آقای روحانی نمیدانم که دلیلش چیست که کارخانه های شهر من فقط نام دارند و بس ؟ اما خوب میدانم آنان که روزی دغدغه اشتغال زایی این جوانان را داشتند،فقط چشم به راه وعده های یکی پس از دیگری نامعلوم شده اند
آقای رئیس جمهور لطف بفرما از دسته ی کلیدی که داری برای بازنمودن قفل های پیشانی پدری که ازعرق خجالت زنگ زده استفاده کنیم تا روزی سفره فرزندانش را رنگین سازد… مرحمت بفرما از آن روبان هایی ک برای افتتاحیه کارخانه‌جات تهران استفاده میکنید به ما هم بدهید تا شاید سال آینده جشن تولدی از آنها برای دختران و پسران بی سرپرست سقزی بگیریم.
عنایتی بفرما و صندوق های رآی را نیم نگاهی بنمایید..
آقای رئیس جمهور آیا تا به حال بی پول به مدرسه رفته اید؟آیا تا به حال شرمنده‌ی فرزندانت شده اید؟؟؟آیا تا به حال به خاطر نداشتن پارتی در مصاحبه های استخدامی رد شده اید؟آیا تا به حال با شروالی پینه شده به مدرسه رفته اید؟؟؟
جوابم را میدانم ولی خواستم بدانید هستند افرادی که به این شکل زندگی می‌کنند ولی هنوز هم چشم و امیدشان به خدا است
جناب آقای روحانی عزیز نمیدانم که دولت قبل خزانه را خالی کرده یا هنوز هم پول دارد؟ اما خوب میدانم که شهر من خزانه اش سالهاست که خالیست.!!!
جناب آقای دکترروحانی ناگفته ها زیاد است و زمان کوتاه،ولی اگر مایل باشید میتوانید مشکلاتمان را از نزدیک لمس کنید..
در آخر امیدوارم که خنده های تلخ مردم شهرم،روزی رنگ سبز و شیرینی به خود بگیرد.

با تشکر
از طرف زروان
ساکن شهر زیبا و پراز مشکلات حل نشدنی شهرستان سقز

کد خبر: 15020