شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 26th جولای 2015
7:42 ب.ظ

اتمام فرودگاه و بازگشایی بازارچه سیف دو درخواست نماینده و فرماندار سقز از نماینده دولت

اتمام فرودگاه و بازگشایی بازارچه سیف سقز دو درخواست نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سقز بود که در سفر وزیر بهداشت، نماینده ویژه رئیس جمهوری به این شهر مطرح شد.

اتمام فرودگاه و بازگشایی بازارچه سیف دو درخواست نماینده و فرماندار سقز از نماینده دولت

به گزارش ایرنا، محسن بیگلری، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سقز که با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد افزود: فرودگاه به عنوان یکی از زیرساخت های اساسی، کلید توسعه کردستان است.

وی با عنوان اینکه شهرستان های سقز و بانه در بحث زیرساخت های راه روستایی و شهری با مشکل مواجه است خواستار سفر وزیر راه و شهرسازی به کردستان شد.

او بر اتمام سد چراغ ویس، کنار گذر، بیمارستان، بازگرداندن مدیریت سدهای تلوار بیجار، شهید کاظمی و گاوشان به کردستانی ها، تسریع در اتمام بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه، بازگشایی بازارچه سیف، ایجاد معبرهای مرزی و اختصاص خسارت از سوی دولت برای سیل تابستانه سقز به مردم شد.

بیگلری بر توجه به ارتقای وضع معیشتی و حقوقی روحانیان، اشتغال جوانان، جلوگیری از فرار نخبگان دانشگاهی و افزایش اعتبارات دانشگاه ها تاکید کرد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود از وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت گلایه کرد و گفت: در دو سال گذشته ماشین آلاتی به ارزش 500 میلیارد ریال برای راه اندازی دوباره مجتمع دخانیات سقز جذب شده است ولی این مجتمع هنوز را ه اندازی نشده است.

وی در ادامه با عنوان اینکه دکتر قاضی زاده هاشمی از وزیران توانمند دولت است، یادآورشد، سفر وزیر بهداشت در پاییز سال گذشته به سقز 150 میلیارد ریال دستاورد برای این شهرستان به ارمغان آورد. 

*** بازگشایی بازارچه سیف سقز اشتغالزایی 400 نفر را به دنبال دارد

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در این نشست با عنوان اینکه یکی از دغدغه اصلی مردم شهرستان بحث بیکاری است یادآور شد: بازگشایی بازارچه سیف با اشتغالزایی 400 نفر به صورت مستقیم می تواند نقش زیادی در رفع مشکل بیکاری داشته باشد.

وی با عنوان اینکه فرودگاه سقز می تواند مرکز خدمات رسانی به سه میلیون نفر از مردم استان کردستان و شهرهای آذربایجان غربی باشد این طرح را دارای توجیه اقتصادی و توسعه ای برشمرد و خواستار توجه دولت به آن شد.

او خواستار گازرسانی به تمام روستاهای شهرستان تا پایان سال 95، اتمام طرح های سد چراغ ویس کنار گذر، بیمارستان، تخصیص اعتبار برای ساخت سالن 5 هزار نفره، جذب پزشک متخصص مغز و اعصاب، ساخت موزه، احداث راه آهن 90 کیلومتری میاندوآب – سقز، توجه به بحث گردشگری و از جمله محور توریستی سقز به مریوان شد.

ماموستا عبدالرحمان حسین زاده امام جمعه سقز نیز با عنوان اینکه مردم کردستان به تجربه ثابت کرده اند که مردمی وفادار به نظام و آرمان های انقلاب هستند سطح خدمات ارائه شده به این مردمان را مناسب ندانست و اظهار امیدواری کرد سفر دولت به استان باعث گشایش مناسبی در کردستان شود.

وی خواستار تسریع در اتمام طرح های عمرانی بیمارستان،کنار گذر،بزرگراه کرمانشاه میاندوآب ، تلاش دولت برای کاهش بیکاری، توجه به بحث فرمانداری ویژه جهت تمرکز زدایی اداری و توجه به روحانیان شد. 

کد خبر: 15034


یک دیدگاه

  • کردستان
    کردستان: 9-5-2015 . 12:54 ب.ظ :

    کردستان و به خصوص شمال کردستان جزو محروم ترین مردم کشور هستند و خواهند ماند.مردم همه درباره کار ایده آل حرف میزنند.اما ما فقط درباره ی کار بخور و نمیر حرف میزنیم.الله العالم.
    ریشه ی دعوا های سقز به معضل بیکاری بر میگردد. پس با حل مشکلات اقتصادی می توان مردم را به سمت فرهنگ سازی برد. نه فقط تیلیغات کرد.

    پاسخ دهید