شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 29th جولای 2015
9:19 ب.ظ

بانک صادرات در سقز مدرسه می سازد

کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه ولایت 12 سقز که با همت بانک صادرات ایران احداث می شود روز دوشنبه به مناسبت سفر رییس جمهوری به استان کردستان، با حضور ‘ اسماعیل لله گانی’ مدیرعامل این بانک در زمینی به مساحت 620 متر مربع به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا ‘اسماعیل لله گانی’ مدیر عامل بانک صادرات ایران در آیین کلنگ زنی احداث این مدرسه گفت: همکاران خدوم این بانک با تخصیص بخشی از حقوق خود و یا کمک های نقدی در امر مقدس مدرسه سازی گام های مؤثری در راستای پیشرفت و آبادانی کشور برداشته اند. 81697252-70057270

وی افزود: امروزه شاهدیم که این بانک به عنوان پیشگام در نهضت مدرسه سازی ایفای نقش می کند و سایر سازمان ها و نهادها درصدد الگو برداری از این اقدام حسنه بانک هستند که این امر می تواند در نهایت به اعتلای فرهنگ و دانش جامعه و توسعه و پیشرفت کشور منتهی شود. 

وی تصریح کرد: نظر به ضرورت تجهیز مدارس به کتاب و امکانات آموزشی تجهیز مدارسی که توسط این بانک ساخته شده است در دستور کار قرار دارد. 

مدیر عامل بانک صادرات کشور تاکید کرد: مشارکت در این گونه فعالیتها مبتنی بر پیروی از آموزه های دینی و با هدف کاهش مسایل و مشکلات اجتماعی است که از سوی کارکنان بانک صادرات با جدیت و خلوص نیت پیگیری می شود. 

به گفته وی این بانک تاکنون ١١ مدرسه را در استان های تهران، گلستان، کرمان، یزد، لرستان، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی تاسیس کرده است. 

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سقز هم در این مراسم با تقدیر از این اقدام بانک صادرات اظهار امیدواری کرد کار ساخت این مدرسه به زودی شروع شود.

محمد برومند با بیان اینکه برای ساخت این مدرسه، کارکنان بانک صادرات سقز مشارکت بسیار خوبی داشته اند افزود: به خاطر مشارکت مناسب کارکنان بانک صادرات سقز، بانک صادرات ایران، سقز را برای ساخت این مدرسه انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه هزینه مورد نیاز ساخت این مدرسه تامین و پیمانکار نیز برای انجام عملیات عمرانی انتخاب شده است ادامه داد: تا کنون مجمع خیرین مدرسه ساز بانک صادرات 11 مدرسه در مناطق کمتر توسعه یافته کشور ساخته است.

در مراسم کلنگ زنی این طرح آموزشی ، ابراهیم حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کردستان، شهرام سعیدی مدیرکل نوسازی مدارس کردستان، مسعود جباری مدیرعامل بانک صادرات استان کردستان و جمعی از کارکنان بانک صادرات شهرستان سقز حضور داشتند.

کد خبر: 15061