شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۳/۰۴/۱۳۹۹
پنج شنبه، ۸ام مرداد ۱۳۹۴
۱۰:۳۷ ق.ظ
همایون شهابی

واکنش به سخنرانی نماینده در جلسه معارفه مدیر آموزش و پرورش

همایون شهابی -یکی از گزینه های مدیریت آموزش و پرورش سقز- طی نامه به شارنیوز نسبت به سخنان نماینده مجلس در جلسه معارفه رئیس جدید آموزش و پرورش واکنش نشان داده است. او پیش از برومند محتمل ترین گزینه برای تصدی بر این اداره بود. شهابی نامه ای دیگر هم خطاب به همکاران فرهنگی خود نوشته است که هر دوی این نامه ها در پی می آید:

بزرگی سراسر به گفتار نیست      دوصد گفته چون نیم کردار نیست

       باخبر شدم که در جلسه معارفه جناب آقای برومند، مدیریت محترم جدید آموزش و پرورش شهرستان سقز، جناب آقای بیگلری نماینده محترم مردم شریف سقز و بانه با هر نیتی که خدا بهتر می داند؛ اظهار فرموده بودند که: از انتصاب مدیر غیر بومی در مدیریت شهرستان جلوگیری نموده اند.لذا وظیفه ی خود دانستم به منظور تنویر افکار عمومی بالاخص جهت استحضار فرهنگیان فرهیخته و آگاه شهرستان، مطالب ذیل را –  با عرض پوزش از اطنابی که ماهیت بحث می طلبد –  عرضه بدارم:homayon

-خدا را شاهد می گیرم که هرگز به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سقز فکر نکرده و احدی را در این زمینه به مدد نگرفته بودم و زمانی که همکارانی به نمایندگی بخشی از فرهنگیان محترم شهرستان، با این جانب تماس گرفته و خواستار قبول این مسئولیت توسط حقیر شدند،خودداری نموده و اظهار داشتم در مجموعه همکاران شهرستان افراد متعددی هستند که از هر نظر بر بنده ارجحیت دارند. حتی زمانی که آقای قربانی مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان، با بنده تماس گرفتند، از قبول مسئولیت سرباز زدم و مسائلی شخصی را برایشان مطرح نمودم که ایشان نپذیرفتند و حتی زمانی که اصرار بنده را دیدند اظهار نگرانی نمودند. از اینکه به پیشنهاد جمعی از فرهنگیان سقز و به واسطه شناختی که از من دارند این پیشنهاد را مطرح نموده و انتظار اجابت دارند نه مخالفت. در نهایت به دور از انصاف و قدر شناسی دیدم که بر انکار خود مصر باشم. این بود که چند روزی مهلت خواستم و در نهایت با طرح دو شرط زیر آمادگی خویش را اعلام نمودم.

شرط اول :نظر به اینکه  از مخالفت جناب آقای بیگلری نماینده محترم مردم شریف سقز و بانه اطلاع نداشتم عرض کردم چنانچه  در انتخابات آتی مجلس آقای بیگلری رآی نیاوردند و نماینده جدید در صدد معرفی فردی از عوامل خود برای مدیریت شهرستان سقز بودند، نپذیرند و همچنان حمایت خویش را از بنده حفظ نمایند و ایشان پذیرفتند.

شرط دوم: به عرض ایشان رسانیدم همچنانکه استحضار دارند مهمترین عامل در توسعه هر سازمانی نیروی انسانی توانمند، با انگیزه و مسئولیت پذیر است و انتظار تغییر و تحول  بدون وجود چنین نیروهایی غیر ممکن است،لذا در خواست نمودم که در ابقا، جابجایی و بکار گیری نیروهای جدید آزادی عمل کامل داشته باشم و ایشان باز هم پذیرفتند.

چندبار یکی دو نفر از همکاران با این جانب تماس گرفته و در خواست نمودند که با جناب آقای بیگلری تماس بگیرم و خواهان  نظرات ایشان شوم.لیکن این جانب اظهار داشتم: در صورتیکه جناب آقای قربانی  بخواهند این کار را خواهم کرد، با توجه به اینکه از شرح وظایف نمایندگان مجلس مطلع بودم و دخالت در امور جزئی را در شأن و حدود وظایف ایشان نمی دانستم و نمی دانم ،لزومی به این کار نمی دیدم. در نهایت پس از توصیه ایشان- آقای قربانی- به تلفن همراه آقای بیگلری زنگ زدم .زمانیکه صادقانه شروط خود را به ایشان نیز گفتم بلافاصله پس از بیان شرط اول یکه ای خورده و گفتند:چی چی چی ؟! ببخشید حواسم نبود میشه تکرار کنید؟دو باره شرطم را تکرار کردم و ایشان که کاملاً مشخص بود به مزاقشان خوشایند نیامده، اظهار داشتند: با خدای خود عهد کرده ام زمانی که آراء قرائت شد و رأی نیاوردم.سجده ی شکر بجا آورم. بنده هم در پاسخ گفتم :بله مطمئناً به خاطر احساس و ظیفه در قبال مردم شریف سقز و بانه است که مجدداً خود را کاندیدای انتخابات می نمایید؟! و ایشان تأیید کردند. زمانیکه شرط دوم را برایشان گفتم، در پاسخ اظهار نمودند که: خیر من در این مورد دخالتی نمی کنم، سایر نمایندگان حتی مدیران مدارس، هم شهرتشان هستند اما من چنین ایده ای ندارم.(اشتباه نشود هم شهرت نه هم شهری، یعنی فامیل بسیار نزدیک که اگر این چنین باشد باید بسی اظهار تأسف کرد).

در خصوص بحث غیر بومی بودن که ایشان در جلسه معارفه به عنوان عامل مخالفت با این جانب مطرح نموده بودند، سؤالات ذیل را مطرح می کنم و انتظار دارم صادقانه جواب دهند.

1-بنده از 6 سالگی در سقز بزرگ شدم دوران ابتدایی،راهنمایی و متوسطه را در این شهر گذرانده ام، ادامه تحصیل داده و  در سقز استخدام شده ام، ازدواج نموده ام و در این شهر ده سال تدریس نموده ام، مدیر اجرایی گرو ه های آموزشی بوده ، معاونت و مدیریت نموده و بیش از 27 سال از بهترین دوران زندگیم را در سقز سپری نموده ام . بهترین و خالص ترین دوستان و همکاران را در سقز دارم.چگونه است که با این شرایط بنده غیر بومی هستم ولی ایشان که متولد روستای ایرانخواه هستند، دوران ابتدایی و راهنمایی را در آنجا سپری نموه و در سنندج دیپلم گرفته اند،در سقز بومی بوده و ریاست آموزشکده را برعهده داشته اند، درسنندج نیز بومی بوده و ریاست آموزشکده شهید یزدانپناه را به ایشان سپرده اند. یعنی در همه جا بومی و صاحب آب و گل هستند ولی بنده نه؟

2- ایشان که بر بومی گزینی تأکید داشته اند؛ آیا تمامی افرادی را که برای تصدی مدیریت آموزش و پرورش سقز معرفی کردند، بومی بودند؟

3- آیا تمامی افرادی را که برای تصدی مدیریت سایر ادارات در شهرهای سقز و بانه معرفی نموده اند، بومی بوده اند؟

با این تناقضی که به وضوح در گفتار و کردارشان مشهود است باید این سخن نغز شیخ اجل را یاد آور شد که می فرماید.

 بزرگی سراسر به گفتار نیست      دوصد گفته چون نیم کردار نیست.

در خاتمه به عنوان یک شهروند – اگر به زعم ایشان غیر بومی هستم، دست کم همسر و فرزندانم سقزی هستند-  از نماینده محترم شهرمان انتظار دارم ؛ مطابق سوگندی که قبل از جلوس بر کرسی های سبز رنگ مجلس، یاد نموده اند، به وظیفه ی قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح مصوبات بپردازند و ماه ها نیرو و توان خویش را صرف مخالفت یا موافقت با فرماندار و معاون فرماندار و رئیس و معاون و کارشناس و … در ادارات ننمایند. باشد که در پایان عمر نمایندگیشان دست کم فی النفسه از عملکردشان رضایت نسبی داشته باشند. انشاءالله خدا ی سبحان همه ی ما را  هدایت فرماید.  

با احترام- همایون شهابی

———————————————————

 

فرهنگیان فهیم و ارجمند شهرستان سقز

با عرض سلام و ارادت خالصانه به محضر شما بزرگواران؛  به عنوان عضو کوچکی از جامعه فرهنگی استان، بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را ازسخت کوشی،  احساس مسئولیت و قدرشناسی همگی به ویژه همکاران ارجمندی که حقیر را جهت قبول خدمتگزاری در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، پذیرا شده بودند،ابراز می دارم.همچنانکه مستحضر هستید ؛ به دلیل مخالفت نماینده محترم مردم شریف شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، امکان حضور و خدمتگزاری حقیر در جمع شما فرهیختگان،میسور نگردید.لیکن این مسئله چیزی از شایستگی و قدرشناسی شما عزیزان و نیز ارادت و اخلاص حقیر نسبت به مجموعه ی فرهنگیان کریم و با کفایت سقز نکاسته است. ضمن آرزوی بهترین ها برای شما که حقیقتاً شایسته ی آن هستید. با اتکاء به پیشینه ذهنی خود نسبت به درایت ، احساس مسئولیت و وظیفه شناسیتان، رجای واثق دارم در جهت حفظ و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش سقز که بی مبالغه به برکت وجود نیروهای توانمند و با انگیزه ی فراوان  ،در مجموعه ی استان بی نظیر است ؛ با خلوص نیت، هم فکری و همدلی، جناب آقای برومند مدیریت جدید آموزش و پرورش را معاضدت، یاری و همراهی خواهید نمود. انشاءالله خدا ی سبحان همه ی ما را  هدایت فرماید.                                   

خدمتگزار و ارادتمند همیشگی – همایون شهابی

کد خبر: 15064


۲۳ دیدگاه

 • قادری
  قادری: ۵-۸-۱۳۹۴ . ۶:۳۰ ب.ظ :

  ازاینکه روابط جایگزین ضوابط شده ونماینده محترم بجای خدمت به مردم وکمک به شایسته سالاری وشایسته گزینی به فکریارگیری وتبلیغات انتخاباتی هستند بس
  یار متاثرومتاسف شدم.

  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

  • محمد .ح
   محمد .ح: ۵-۸-۱۳۹۴ . ۶:۴۷ ب.ظ :

   جناب شهابی، از ماست که بر ماست….
   اقای بیگلری در عملکرد شان کدام حرکت مثبت را داشته اند که انتظار داشته باشیم در مورد انتخاب مدیریت آموزش و پرورش که هیچ ربطی به ایشان ندارد کار درست رو انجام بدن.
   ایشان با سیاه نمایی افکار عمومی مدام در پی فریب افوار عممومی بوده و هستند.
   در ارتباط با اون صندلی سبز مجلسی هم که فرموده بودین بهتر است ایشان را به حال خود بگذارید و اصلا توصیه نکنید که اونجا حضور موثر داشته باشند چون اونجا هم مدام گند می زنند…
   باعث شرمنده گی و ننگ من سقزیست که نماینده ام یکی از امضا کنندگان طرح دو فوریتی مخالفت با توافق هسته ای بوده است.

   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

   • همکار فرهنگی
    همکار فرهنگی: ۵-۸-۱۳۹۴ . ۱۰:۱۶ ب.ظ :

    متاسفانه جناب آقای نماینده در جلسه معارفه صحبتهایی را می کردند که اصلا به جلسه ربط نداشت و فقط بوی تبلیغ برای انتخابات آینده از این حرفا می آمد . ایشان در طول این چهار سال فقط به فکر عزل و نصب مدیران بوده و هستند . برای شهر بانه مدیر غیر بومی انتخاب می شود اما در این جلسه ادعای بومی کردن را می کنند . آقای محترم نماینده روزی هم برای شما چنین جلسه ای برگزار می شود و دنیا ارزش این همه دست و پا زدن ها را ندارد .

    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

    • ابراهیم رضایی
     ابراهیم رضایی: ۵-۸-۱۳۹۴ . ۱۰:۲۳ ب.ظ :

     سلام.به نظر اینجانب شما از همه نظر برای این سمت ایده آل ترین گزینه بودید و هستید و سعادت نصیب فرهنگیان سقز نبود که دلسوز و عالمی همچون شما را در این سمت داشته باشد.موفق و سربلند باشید بیشتر از همیشه.ابراهیم رضایی

     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

     • Saghez - Kurdistan
      Saghez – Kurdistan: ۵-۹-۱۳۹۴ . ۸:۳۲ ق.ظ :

      دست نماینده درد نکنه ، سنندجی میزاره سقزی رئیس بشه ؟؟؟
      2 نماینده مخالف استان شدن سقز بودن که سنندجی بودن !!!

      عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • محمدی
       محمدی: ۵-۹-۱۳۹۴ . ۲:۲۶ ب.ظ :

       جناب آقای شهابی عزیز بسی جای تاسف است که نمایندگان ما هیچ گونه تعهدی به مردم خود ندارند وهیچ گونه درایت ودلسوزی برای آیندگانمان نیز درخوداحساس نمی کنند. جالب است آقای سیدیان رییس آموزشکده بومی هستند، آقای اولیایی معاون فرمانداربومی هستند ولی شما نه و مواردی دیگر….

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

       • محمد
        محمد: ۵-۱۰-۱۳۹۴ . ۹:۵۶ ق.ظ :

        بسیار متاسفم که افرادی بدون در نظر گرفتن منافع مردمی که خود را نماینده ایشان معرفی می نمایند در سرنوشت آنها دخل وتصرف می کنند وبا لابی گری سعی در تثبیت موقعیت متزلزل خود دارند امیدوارم که مردم با چشم بازتر انتخابهای خودرا بکنند تا چنین بلاهایی گریبانگیرشان نشود.

        عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

        • شمسی
         شمسی: ۵-۱۱-۱۳۹۴ . ۸:۳۹ ب.ظ :

         با سلام و عرض ادب : بنده چندین سال قبل در دوران راهنمایی در سقز افتخار شاگردی جناب آقای شهابی عزیز را داشته ام و خود شاهد بوده ام که این مرد بزرگوار دلسوزانه و در نهایت تواضع در جهت تربیت و آموزش دانش آموزان به گونه ای تلاش میکردند که فراتر از وظیفه یک معلم بود . هر چند دوست داشتیم ایشان انتخاب می شدند ، ولی این عدم انتخاب ذره ای از شایستگی و لیاقت ایشان نمی کاهد .
         با آرزوی سلامتی و طول عمر برای خود و خانواده محترمشان

         عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

         • شمسی
          شمسی: ۵-۱۱-۱۳۹۴ . ۸:۵۰ ب.ظ :

          بنده چندین سال قبل در سقزافتخار شاگردی جناب آقای شهابی عزیز را داشته ام ،خود شاهد بوده ام که این مرد بزرگوار دلسوزانه و در نهایت تواضع در جهت تربیت و آموزش دانش آموزان به گونه ای تلاش می کردند که در اصل فراتر از وظیفه ی اصلی ایشان بود . این عدم انتخاب ذره ای از شایستگی و لیاقت ایشان نمی کاهد .
          با آرزوی سلامتی و طول عمر برای خود و خانواده محترمشان

          عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

          • همکار متاسف
           همکار متاسف: ۵-۱۱-۱۳۹۴ . ۹:۱۹ ب.ظ :

           در جواب دوست عزیزمون به اسن saghez – kurdistan:

           بسیار بسیار متاسفم از این طرز فکر جنابعالی.دوست عزیز اگر بنده و شما نتوانیم صلاح خویش را تشخیص دهیم و اینگونه کوته نظرانه مسائل را ببینیم نتیجه اش این میشود که چنین انسانهایی با سوء استفاده از این طرز فکر نهایت تلاش خودشان را در اعمال تصمیماتشان برای بنده و جنابعالی میکنند.بهتر اینه که به دور از غرض و با نهایت منطق مسائل را ببینیم

           عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

           • شهروندسقزي
            شهروندسقزي: ۵-۱۲-۱۳۹۴ . ۱:۴۱ ق.ظ :

            باسلام دروهله ي اول ملاك خدمت صادقانه. است نه بومي بودن.به نظرميرسدكه آقاي نماينده هنوز دور اول نمايندگيشان تمام نشده درفكر تسخيرصندلي نان وآبداردوردوم هستندوميخواهندازاين مسائل نرداني براي. رسيدن به آن را(صدلي سبز)دست وپاكنند.طبعا اگر بومي هم باشي ودرجهت منافعشان حركت نكني مقهورومغضوبشان خواهي بوداينهاهمه دايگان دلسوزتر ازمادرند.

            عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

            • سه یوان
             سه یوان: ۵-۱۲-۱۳۹۴ . ۷:۳۰ ق.ظ :

             با سلام
             خدمت آقای شهابی و دیگر دوستان
             در انتخاب های انچنانی این مشکلات پیش میاد این دوستمون آقای شهابی خواسته تو اموزش و پرورش خودمختاری راه بندازه .اولا” شرط داشته دوما” خواسته هرجور که دلش میخواد نیروها رو جابجا کنه و حمایتش کنند ایا این مسیله این شبهه رو ایجاد نمیکنه هرجور میل تان هست رفتار می کنید و این برای من نیروی ان ارگان که سالهاست کار میکنم جای ترس از اینده کاری بوجود میاره .و همچنین چون نماینده صریح هستند و صراحتا” مخالفت کردن شما هم خواستید با انتشار این نامه تناقض گویی های نماینده رو اشکار کنید اما 12 سالست تو همون اداره ای که خواستید مسئول شوید در برابر رییس قبلی چنین نامه ای ننوشتید نداشتید.

             عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

             • فرجیان/ سقز
              فرجیان/ سقز: ۵-۱۲-۱۳۹۴ . ۱۰:۳۴ ق.ظ :

              سلاو و ریز
              جوانترین پیروز بایی خوم ئاراسته ئه ندازیار محمد برومند ئه که م .
              هیوادارم بتواتنیت به یارمه تی ماموستایانی ئه مه گ ناس و تیکوشه ر و چالاکی سه قز باشترین خزمه ت به قوتابیه چاو گه شه کانی سه قز و ماموستایانی ماندوو یی نه ناس بکات.
              سلاو و ماندوو نه وون بو به ریز مظفر رستمی
              هیوای سه ر که وتن بو به ریز همایون شهابی
              ریز و سلاوی تایبه ت بو ئه ندازیار محسن بیگلری نوینه ری دلسوز و ماندوویی نه ناس
              هیوادارم هه موومان به هاو فکری و هاو کاری یه ک بتوانین خزمه تی نیشتمان بکه ین.

              عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

              • سه یوان
               سه یوان: ۵-۱۳-۱۳۹۴ . ۶:۵۲ ق.ظ :

               با سلام و درود
               قابل توجه کلیه دوستانی که نظر گذاشتند
               اولا :عملکرد یک نماینده رو نمیتوان فقط در یک حوزه ارزیابی نمود
               دوما” نماینده وکیل و نماینده همه مردم این شهره.صرفا”اگه یک عملکرد ایشان به مذاق ما خوشایند نبود(قابل توجه اقای شهابی) دلیل بر عملکرد بد ایشان نیست و چه بسا در حوزه های دیگه خیلی هم ازش راضی باشند
               سوما” چرا در طی این 12 سال از مدیریت مدیر اسبق اموزش و پرورش چنین نقدی و انهم رسانه ای ننوشتی(قابل توجه اقای شهابی) .اگه راضی بودی پس قاعدتا نباید شما انتخاب بشی و اگه راضی نبودی پس از انتخاب نشدنتان ناخشنودی نه از نماینده
               چهارما”وقتی میفرمایید(قابل توجه اقای شهابی) به مدیر کل کفته ام دستم باز باشه هر تغییر نیروی انسانی بدهم اینجاست که خطرناک میشه چون اگه کسی بفرض با مذاق شما خوشایند نباشد خدا میداند جه بلایی سرش میاد
               در کل ،همه این واکنش شما بقول خودتان در استانه انتخابات واکنش تخریب برای انتخابات بود نه روشنگری

               عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

               • سعدی رستمی
                سعدی رستمی: ۵-۱۴-۱۳۹۴ . ۱۲:۲۷ ب.ظ :

                معلم عزیزم جناب آقای شهابی
                بنده این افتخار را داشتم تا در دوران راهنمایی و دبیرستان در خدمت شما باشم و درک روشنی از اخلاق و درایت شما در جایگاه معلمی و مدیریت دارم و در دوره های آموزشی مختلف بعنوان همکار شما از محضرتان استفاده نموده ام .
                بسیار خوشحال شدیم زمانی که رسانه ها شما را بعنوان کاندید مدیریت معرفی نمودند و خرسند شدیم که بالاخره رویه شایسته سالاری در حق فرهنگیان اجرا گردید.
                بنده و جمع کثیری از فرهنگیان سقز همیشه سپاسگزار دلسوزانی چون شما هستیم و اخلاق مداری شما را به همه کسانی که کمر همت بسته اند تا به جامعه خود خدمت کنند توصیه می کنیم .
                ارداتمند شما سعدی رستمی

                عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                • مستعار
                 مستعار: ۵-۱۴-۱۳۹۴ . ۱:۳۵ ب.ظ :

                 دقیقا با سه یوان موافقم

                 عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                 • فرهاد
                  فرهاد: ۵-۱۵-۱۳۹۴ . ۱۱:۵۳ ب.ظ :

                  با سلام امشب 5/15 بیگلری در جشنواره فرش حجازی بر سر مردم سقز منت نهاد و گفت من اگر برای سنندج یا دیواندره کاندید میشدم بیشتر رای میاوردم واقعا عجب دمی

                  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                  • جافر
                   جافر: ۵-۱۸-۱۳۹۴ . ۹:۳۳ ق.ظ :

                   ایکاش این همه سازمانهای غیر مردمی داریم . سازمانی غیرمردمی در جامعه ایجاد می شد که صرفاً در راستای شناسایی افراد خدوم و صادق در جامعه جهت پست نمایندگی مردم باشد و جای هیچگونه شبه ای برای موکلان ایجاد نمی شد

                   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                   • بهزاد
                    بهزاد: ۵-۲۰-۱۳۹۴ . ۹:۵۲ ق.ظ :

                    من هم کاملا با نظر آقای شهابی موافقم وظیفه نماینده چیزه دیگه ای هست نه اینکه برای تبلیغات خودش مشغول عوض کردن ریئس و روسا باشند….مردم…جوانای بیکار کار میخواهند نه پست و مقام دادن به افراد زیر دست خودش…همه از اول میایند و با احساسات حرف میزنند اما همه میبینید که ایشان این چند ساله کاری واسه سقز و بانه نکرده اند همه بفکر جیب خویشند

                    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                    • بهزاد
                     بهزاد: ۵-۲۰-۱۳۹۴ . ۹:۵۹ ق.ظ :

                     در جواب محمد اخه اقای اولیایی و سیدیان از طرف داران اقای بیگلری هستش بیگلری واسه تبلیغات خودش این کارا رو میکنه

                     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                     • هیوا
                      هیوا: ۵-۲۰-۱۳۹۴ . ۱۰:۰۴ ق.ظ :

                      با سلام درود انصافا به اقای بیگلری نمیگن نماینده…نماینده میدونید چه کسی بود….نماینده دلسوز یعنی مهندس ادب….نماینده یعنی محمد قسیم عثمانی… کاره نماینده عزل و نصب نیست …دنیا میچرخه همینطور نمیمونه که…..

                      عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                      • آرزو یزدانی
                       آرزو یزدانی: ۵-۲۰-۱۳۹۴ . ۱۰:۰۹ ق.ظ :

                       خدا جایه حق نشسته نماینده کارش رسیدگی به مشکلات کار جوانایه بیکاره

                       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                       • هیرو
                        هیرو: ۵-۲۰-۱۳۹۴ . ۱۰:۱۷ ق.ظ :

                        بابا نماینده محترم مجوز 2 تا کارخونه بگیر تا جوانای بیکار میدان جمهوری برن سره کار میدونی چقدر بیکار داره همه با مدرک عالیه … بجای عزل و نصب به اینا رسیدگی کن

                        عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]