شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 2nd آگوست 2015
8:51 ب.ظ

سقز نیازمند آسفالت بیشتر

فرماندار سقز بر لزوم افزایش کیفیت آسفالت تولیدی کارخانه های شهرستان تاکید کرد و گفت: این کارخانه ها باید قوانین و مقررات فنی از جمله میزان درصد دانه بندی شن و ماسه و قیر را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز یکشنبه در بازدید از کارخانه های آسفالت بخش خصوصی و شهرداری، افزود: اجرای پروژه های جاده سازی هزینه های زیادی می خواهد که باید کارخانجات آسفالت با رعایت کیفیت آسفالت، عمر و ماندگاری جاده را نیز افزایش دهند.

وی با بیان اینکه پیمانکاران در چندین محور جاده های شهرستان مشغول آسفالت طرح های ملی، استانی، شهری و آسفالت محلات هستند بر کیفیت مناسب اجرای آنها تاکید کرد.

امید احمدی مسوول آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شهرستان سقز و مشاور فرماندار در کنترل کیفی پروژه های عمرانی هم با عنوان اینکه کیفیت آسفالت تولیدی این شهرستان در شش کارخانه تولید سیمان خصوی و دولتی روند مطلوبی دارد اظهار کرد: این امر نشانه رعایت مقرارت از سوی آنها و پایش و آزمایش مرتب این کارخانه ها است.

وی اعلام کرد: در برخی از کارگاه ها، همکاران این اداره برای نظارت و کنترل و آزمایش های مرتب و نمونه گیری، مستقر شده اند و تجهیزات لازم را نیز در آزمایشگاه ها نسب کرده اند.

او با عنوان اینکه آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تنها شرکت دولتی در امر کنترل کیفی پروژه های عمرانی است بیان کرد: از طریق آزمایشگاه، طرح اختلاط برای تولید آسفالت بهینه به کارخانجات ارائه می شود تا آسفالت مرغوبی تولید شود. 

کد خبر: 15110