شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 2nd آگوست 2015
8:54 ب.ظ

اصلاح هندسی و نصب چراغ های راهنمایی در تقاطع های شهر سقز

در راستای ایمن سازی معابر شهر حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری اقدام به اصلاح هندسی و نصب چراغ راهنمایی و رانندگی در تقاطع کمربندی دانشگاه، قوخ و پارک کوثر کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، این تقاطع یکی از پرترددترین نقاط سطح شهر سقز بوده که همواره شاهد تصادفات و بروز خسارات مالی و جانی بوده است و شهروندان همواره خواستار اصلاح این تقاطع و نصب وسایل ایمنی و چراغ های راهنمایی و رانندگی بودند

معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری سقز در خصوص ضرورت ایجاد ثانیه شمارهای معکوس سطح شهر گفت: نصب این چراغها درجهت ایمن سازی تقاطع های سطح شهر و کاهش سوانح و تصادفات رانندگی به اجرا درآمده است.

 مهندس درویشی در مورد بررسی این موضوع در شورای ترافیک گفت: ما از هر پیشنهادی برای کار کارشناسی استقبال می‌کنیم، اما معتقدیم اصلاح هندسی و نصب چراغ راهنما کمک زیادی به شهروندان می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به انجام طرح های مطالعاتی در تقاطع های سطح شهر توسطشرکتهای ذیصلاح گفت: ما تنها با طرح هایی که در آن مسائل فنی  و اقتصادی  و مطالعات علمی صورت گرفته و مورد تایید باشد، رای خواهیم داد و قابلیت اجرایی را صادر می کنیم.

باقی رحمانپور همچنین در خصوص اثرات مثبت وجود شمارشگرهای معکوس چراغ‌های راهنمایی در تقاطع‌های شهر گفت: شمارشگر معکوس عمدتاً با هدف تسهیل تصمیم‌گیری رانندگان برای عبور و یا توقف، حدفاصل تغییر فاز چراغ‌های راهنمایی و همچنین ایجاد آرامش بیشتر در زمان انتظار نصب می‌گردند تا با اطلاع رسانی به موقع به رانندگان، شرایط عملکرد در تقاطع بهبود بخشیده شود.

وی افزود: از مهمترین محاسن تایمرها، القای آرامش به رانندگان است بگونه ای که اگر رانندگان زمان تقریبی ماندن را بدانند، آرامش روانی بیشتری دارند که این مسئله در انتظام بخشی حمل و نقل و کاهش حوادث موثر خواهد بود.

کد خبر: 15113