شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 2nd آگوست 2015
9:27 ب.ظ
طی چند روز آینده

پارک شهر پاتوق تئاتری ها خواهد شد

از فردا 14 گروه تئاتری تحت عنوان جشنواره تئاتر خیابانی، طی چند روز، پارک شهر را به سالن نمایش تبدیل خواهد کرد و گردهم آییی دیگری برای تئاتری های سقز دوباره رقم خواهد خورد. این مهمترین اتفاق تئاتری پیش از جشنواره تئاتر کردی است که در شهریور ماه برگزار می شود.

براساس آنچه مسئول دفتر هنرهای نمایشی شهرستان سقز به خبرگزاری ها اعلام کرد، از میان 21 اثر نمایشی که به دبیرخانه جشنواره ارسال شد  14 اثر  پس از بازبینی و بررسی های تخصصی، جهت شرکت در جشنواره و نمایش اثر برگزیده شدند.

محمد زارع زاده گفت: جشنواره 12 تا 15 مرداد برگزار می شود که 14 نمایش در طول سه روز اول جشنواره در محوطه پارک مولوی کرد اجرا می شود و مراسم اختتامیه نیز روز 15 مرداد، ساعت 10 صبح در سالن کتابخانه عمومی شماره یک و با حضور مسئولان و هنرمندان استان و سقز برگزار می گردد.

زارع زاده در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره با هدف شناسایی استعدادها و بالفعل ساختن پتانسیل های  حوزه تئاتر خیابانی، ارتقای سطح کارهای هنری، کمک به حل مشکلات جامعه و…برگزالر می شود، همچنین آگاهی بخشی درباره آسیب های اجتماعی ناشی از (اعتیاد، بیکاری، طلاق و …) با استفاده از امکانات هنرهای نمایشی، ترویج حقوق شهروندی، اموزش مهارت های زندگی، آداب و رسوم اجتماعی و…از دیگر اهداف برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی سقز است

وی افزود: اجرای نمایش در محیط ‏های اجتماعی که در پیوند با جریان زندگی مردم است، اساساً دلپذیر و صمیمی‏تر است. اجرای نمایش در محیط ‏های غیررسمی ظرفیت ‏های نهفته در محیط و مخاطبان را کشف و شکوفا می‏کند.

گفتنی است سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز توسط دفتر هنرهای نمایشی سقز و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری شهرداری و شورای شهر سقز، موسسه هنری خیاطباشی، موبایل حنفی و… برگزار می شود.

کد خبر: 15118