شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۸/۱۴۰۰
جمعه، 31st جولای 2015
9:32 ب.ظ

کاهش 30 درصدی اعتبارات تملک دارایی سقز 

معاونت استاندار و فرماندار ویژه سقز گفت: مبلغ 150 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار از محل تملک دارایی های سرمایه ای استان برای شهرستان در نظر گرفته شده است.

به گزارش کردپرس؛ علی اکبر ورمقانی در جلسه شورای  برنامه ریزی و توسعه این شهرستان افزود: این اعتبارات نسبت به سال گذشته که بیش از 195 میلیارد ریال بود، به دلیل محدودیت های اعتباری 30 درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: این میزان اعتبار بر اساس شاخص های جمعیت، وسعت، تعداد پروژه های نیمه تمام و طرحهای ملی در حال تکمیل به شهرستان داده خواهد شد.

ورمقانی اظهار امیدواری کرد که از محل اعتبارات ماده 180 نیز که رقم چشمگیری است اعتبارات مناسبی جهت محرومیت زدایی شهرستان تخصیص یابد.

وی با تشکر از  سفر رئیس جمهور و هیئت دولت و عنوان اینکه بخشی از 880 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته مربوط به تکمیل طرح های نیمه تمام شهرستان سقز است، بیان کرد: با اعتبار در نظر گرفته شده طرح های مهم از جمله سد چراغ ویس، بیمارستان 217 تختخوابی و محدوده شهرستان بزرگراه میاندواب کرمانشاه در سال های 94 و 95 به بهره برداری می رسد.

معاون فنی وعمرانی فرمانداری ویژه سقز هم با بیان اینکه دستگاه های اجرایی شهرستان برای اجرای طرح جدید، تکمیل طرح ها و پرداخت معوقات به پیمانکار یک هزار و 560 میلیارد ریال طرح  تعریف کرده بودند، اعتبارات تملک دارایی را برای شهرستان ناکافی دانست.

کاهش این اعتبارات در حالی است که انتظار مردم منطقه افزایش اعتبارات و تسریع در اجرای طرح های عمرانی شهرستان است که امید است از محل اعتبارات سفرهای ریاست جمهوری، معاون اول رئیس جمهور و ماده 180 به نحو مناسبی جبران گردد.

کد خبر: 15126