شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 9th آگوست 2015
9:29 ق.ظ

پایان سومین جشن تئاتر خیابانی سقز با معرفی برترین ها

جشن تئاتر خیابانی سقز  به پایان رسید و توانست طی چند روز برگزاری جمعی از هنرمندان و شهروندان علاقمند به تئاتر را گردهم آورد. عصرگاهان پارک شهر مملو از جمعیتی می شد که حقله ای گرد گروه های تئاتر ی تشکیل داده بودند و دقایقی مخاطب سوژه های مختلفی بودند که هنرمندان دست مایه نمایش های خیابانی این دوره کرده بودند.

محمد زارع زاده در کسوت رئیس دفتر هنرهای نمایشی سقز توانسته است محیطی آرام و مساعد را برای فعالیت هنری در این رشته فراهم کند و مدتی است از جنجال های معمول در داخل انجمن خبری نیست. برگزاری جشن تئاتر خیابانی و اماده شدن برای جشنواره تئاتر کردی هم کارهایی است که محیطی آرام و توام با همدلی را می طلبد.

ekhtetameh kh (1)

وی در مراسم اختتامیه این جشنواره شهری  بیان اینکه شهرستان سقز ظرفیت های مناسبی در عرصه هنر نمایش دارد از استقبال مردم و حمایت مسئولان از جمله شورا و شهرداری برای برگزاری سومین جشن نمایش خیابانی تقدیر کرد و گفت: نبود حامیان مالی از بزرگترین مشکلات اجرای مناسب برنامه های فرهنگی هنری در سقز است.

در مراسم اختتامیه، فرماندار، شهردار، رئیس شورا، رئیس ارشاد و مسئول برگزاری جشنواره تئاتر کردی هم دقایقی به سخنرانی پرداختند. 

ekhtetameh kh (4)

با رأی هیئت داوران سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز که متشکل بودند از کمال نوجوان، احمد صالحی و داریوش رفعتی و در بخش کارگردانی، امیر زارع‌زاده برای کارگردانی نمایش «پتروس فداکار» مقام نخست را کسب کرد و با اهدای لوح سپاس و هدیه نقدی مورد تقدیر قرار گرفت.

هیئت داوران همچنین جایزه دوم کارگردانی را به هاوری رضایی کارگردان نمایش «ازدواج آن‌لاین» و جایزه سوم را به صورت مشترک به سالار سلطانپور کارگردان «غول چراغ جادو» و سامان سیدابراهیمی کارگردان «هملت خومالی» و لوح تقدیر را به هدیه اسماعیلی کارگردان «این چند نفر» به خاطر کارگردانی برای اولین‌بار تقدیم کرد.

ekhtetameh kh (5)

همچنین بر اساس آرای هیت داوران جشنواره، در بخش موسیقی زنده، لوح سپاس را به محمود میرانی نوازنده نرمه نی، لوح سپاس و یک میلیون ریال جایزه نقدی را به پرویز رهبر طراح لباس نمایش «آزمایشگاه»، لوح سپاس و یک میلیون ریال را به امیر زارع‌زاده برای طراحی فضا و صحنه نمایش «فرصتی برای بیداری» و لوح سپاس و یک میلیون ریال جایزه را برای بروشور نمایش «ازدواج آن‌لاین» و به وریا شاکری طراح بروشور جشنواره اعطا شد.

در این مراسم محمد فتاحی، ثنا عزیزی، آریا عزیزی، آتنا صالحی و رزا زارع‌زاده، ۵ بازیگر خردسال به‌خاطر اجرا در نمایش‌های این جشنواره تجلیل شدند.

در این جشنواره جایزه نفر اول بازیگری زن شامل لوح سپاس و ۲ میلیون ریال نقدی به نازیلا امینی بازیگر نمایش «سونامی جوراب»، جایزه دوم شامل لوح سپاس و یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به مفیده زارع‌زاده بازیگر نمایش «پتروس فداکار» و جایزه سوم شامل لوح سپاس و یک میلیون ریال نقدی به ساریه امینی بازیگر نمایش «ازدواج آن‌لاین» اهدا کرد.

ekhtetameh kh (3)

جایزه اول بازیگری مرد به هاوری رضایی برای بازی در نمایش «غول چراغ جادو» اعطا شد، وریا شاکری برای بازی در نمایش «سونامی جوراب» جایزه مقام دوم را کسب کرد و جایزه سوم به صورت مشترک به هژیر صبر جو بازگر «طنابی برای خوشبختی» و امید نیکروژ بازیگر «هملت خومالی» رسید و امیر زارع زاده برای ایفای نقش تاثیر گذار در نقش شهردار در نمایش پتروس فداکار تقدیر ویژه داوران را گرفت .

هیئت داوران همچنین در بخش طرح و ایده، جایزه اول را به هیوا اسدبیگی طراح نمایش «سونامی جوراب» داد، جایزه دوم به امیر زارع‌زاده طراح «فرصتی برای بیداری» رسید و رضا رستمی و امین صادقی طراح «هملت خومالی» و «دوباره صبح می‌شویم» به صورت مشترک جایزه سوم را دریافت کردند.

سومین جشنواره تئاتر خیابانی سقز با حضور ۱۴ گروه نمایشی از ۱۲ تا ۱۴ مرداد‌ماه در پارک مولوی کرد برگزار شد.

این جشنواره با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی سقز، انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان و دفتر هنرهای نمایشی سقز برگزار شد.

ekhtetameh kh (2)

 

ekhtetameh kh (6)

کد خبر: 15153