شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 9th آگوست 2015
8:35 ق.ظ

بازدید فرماندار از کارگاه مجسمه سازی مسعود رحیمی

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: مجسمه سازی هنری با اهمیت و مناسب برای بیان و ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است.

به گزارش ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز شنبه در بازدید از کارگاه مجمسه سازی مسعود رحیمی مجسمه ساز سقزی افزود: هنرمندان این رشته با خلق آثار می توانند به زیباسازی فضای شهر هم کمک کنند.81712640-70083103

وی از تلاش های این هنرمند 56 ساله که در حال ساخت دو مجسمه برای نصب در میادین سقز است و از مسئولان شهرستان از جمله شهرداری وشورای اسلامی که قول حمایت برای خرید این آثار در راستای حمایت از اقتصاد هنر را داده اند تشکر کرد.

مسعود رحیمی هنرمند سقزی هم که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی نقاشی از دانشگاه هنر تهران است با تشکر از شورا و شهرداری سقز پیرامون یکی از کارهایش به نام مجسمه ‘هه لپه رکی سوارو’ گفت: این مجسمه که فردی است سوار بر اسب، اسب با ریتم موسیقی در حال رقص با پاست که نشان دهنده یکی از آیین های اصیل بومی وقدیمی است و نمود ورزیدگی، شجاعت، نظم پذیری و وفاداری مرد کُرد نسبت به آیین و اصول جامعه اش است. 

وی عنوان کرد: این مجسمه از سازه فایبرگلاس در ارتفاع 5 متر و درازای شش متر ساخته می شود و در یکی از میدان های سقز نصب خواهد شد.

او که نویسندگی کتابی با عنوان «بافنده کُرد، نقاش ذهن خویش» و سابقه تدریس نقاشی در دانشکده هنر سلیمانیه، دانشگاه سوره تهران و دانشکده های فنی و حرفه ای دختران سنندج و تهران را نیز در کارنامه خود دارد ،ادامه داد: مجسمه ای دیگر نیز با عنوان آزادی انسان از همه قید و بندها و پایبند بودن به اصول را در دست ساخت دارم.

کد خبر: 15162


یک دیدگاه

  • هیوا
    هیوا: 8-10-2015 . 5:48 ب.ظ :

    با تشکر از مسولین و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار جناب آقای رحیمی……کار بسیار زیبا و پر مضمونیست ولی کاش برای میدان ورودی سقز از نمادهای سقز از جمله اشیا منحصر بفرد مکشوفه از زیویه استفاده میشد.

    پاسخ دهید