شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 9th آگوست 2015
12:13 ب.ظ

احیای جشنواره های بومی از اولویتهای اصلی دولت یازدهم است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: احیای جشنواره های بومی از اولویتهای اصلی دولت یازدهم در بخش فرهنگ وهنر است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری،  حجت الاسلام رحیم جعفری روز شنبه در نشست با فرماندار سقز در فرمانداری این شهر ، با بیان اینکه جشنواره تئاتر کُردی بعد از چند سال وقفه در سال گذشته در دولت دکتر روحانی دوباره احیا شد افزود: برگزاری دوره یازدهم این رویداد فرهنگی هنری از بهترین برنامه های سال گذشته این وزارتخانه بوده است.

وی استدلال کرد: به دلیل استقبال و برگزاری مناسب این جشنواره در سال 93 ، معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی اجرای این برنامه را در جدول سالانه خود قرار داده است.

او با بیان اینکه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرای برنامه های فرهنگی هنری با مشارکت سایر دستگاهها از جمله شهرداری وشورای شهر بسیارعلاقه مند است اضافه کرد:این وزارتخانه به تنهایی نمی تواند از عهده هزینه مالی تمامی برنامه ها بر آید.

علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه سقز هم با اشاره به ظرفیت مناسب این شهرستان و توان هنرمندان حوزه نمایش خواستار در نظر گرفتن اعتبارات مناسب از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای با کیفیت دوازدهمین جشنواره تئاتر کردی در شهریور ماه سال جاری شد.

وی با بیان اینکه مسئولان وهنرمندان شهرستان سقز آمادگی لازم برای برگزاری این رویداد فرهنگی را در شهریورماه سال جاری دارد، تصریح کرد:باید این اداره کل نیز برای اجرای با کیفیت وبا شکوه اقدامات بیشتری انجام دهد.

در ادامه از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان لوح سپاسی به ضیالدین نعمانی  شهردار و چنور رحیم زاده مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی سقز برای حمایت از کارهای فرهنگی و هنری اهدا شد. دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر کردی از 15 تا 19 شهریور ماه در سالن نمایش اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهر برگزار خواهد شد. این جشنواره توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، فرمانداری شهرستان سقز، شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و دفتر انجمن نمایش سقز برگزار خواهد شد. 

کد خبر: 15167