شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 9th آگوست 2015
12:26 ب.ظ
آخرین جزییات از تاسیس 7 منطقه آزاد جدید

دولت در حال تهیه طرح جامع مناطق آزاد بانه و مریوان است

مدیر سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد از ارسال لایحه تاسیس سه منطقه آزاد جدید به مجلس خبرداد و گفت: لایحه و طرح توجهی تاسیس سه منطقه آزاد اینچه برون،‌اردبیل و جاسک تقدیم مجلس شده است.

فروزان زیادلو در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه به دنبال تاسیس 7 منطقه آزاد جدید در نقاط مرزی هستیم، اظهار کرد: طرح توجیهی 3 منطقه جدید به مجلس رفته و در حال تهیه طرح جامع و طرح توجیهی منطقه میلک در مرز ایران- افغانستان،‌ بانه و مریوان در کردستان،‌ مهران در ایلام و بوشهر هستیم.

وی با بیان اینکه گفته می شود برخی از نماینده های محجلس در حال رای زنی هستند تا مناطق خود را برای تاسیس منطقه آزاد به دولت پیشنهاد دهند،‌ گفت: در تاسیس مناطق آزاد جدید استراتژی ها و منافع کشور را تعقیب می کنیم و نه خواسته نمایندگان مجلس را.

زیادلو با بیان اینکه مناطق آزاد به منظور تحول و توسعه اقتصادی در منطقه و تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه ایجاد می شوند، گفت: مناطق آزاد باید سکوی توسعه صادرات باشند و برقراری تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه امنیت استراتژیک کشور را تقویت می کند.

مدیر سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ادامه داد: مناطق آزاد باید در نقاط مرزی تاسیس شوند تا حصاربندی گمرکی داشته باشیم و بتوانیم صدور مجوز ورود و خروج کالا از حصارهای مرزی را کنترل کنیم.

وی افزود: تاسیس مناطق آزاد تنها در نقاط مرزی توجیه اقتصادی دارد به ویژه مناطقی که راه آبی دارند چراکه حمل و نقل دریایی ارزان تر از سایر شقوق حمل و نقلی است.

کد خبر: 15170


۲ دیدگاه

 • مامه خه مه
  مامه خه مه: 8-10-2015 . 3:22 ب.ظ :

  اهاااااا ، اهاااااااا
  یک سؤال: پس سقز چی ؟!
  یک جواب: برگ چغندرررررررررر !
  ههههه هههههه ههههههه
  هههههههه ههههههه
  کارم از گریه گذشته که بر احوال تو خندانم !
  عزیزان سقزی :
  لطفا” فکر نان باشید که خربوزه آب است !

  پاسخ دهید

  • هیوا
   هیوا: 8-12-2015 . 12:13 ب.ظ :

   ما اینبار نماینده از سقز فرستادیم مجلس تا بانه منطقه آزاد شود و تنها مرز رسمی سقز (بازارچه سیف سقز ) بسته شود …
   آقایان و اعضای اتحادیه صادر کنندگان سقز اگر در انتخابات از آقای بیگلری حمایت میکردید شاید الان شاهد تعطیلی بازارچه سیف نبودید…!!!
   مگر نمیدانید آقای نمایند چ لطفی به حامیان و نزدیکان خود دارد.؟

   پاسخ دهید