شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 11th آگوست 2015
5:52 ب.ظ

نقاشان در گالری خودشان

برگزاری یک جشنواره با حضور 24 هنرمند نگارخانه خانه فرهنگ سقز به طور رسمی آغاز به کار کرد. ایجاد این گالری در زمینی به مساحت 140 متر، یکی از مطالبات هنرمندان هنرهای تجسمی بود که به همت اداره فرهنگ و ارشاد سقز بالاخره محقق شد.

رییس ادراه ارشاد اسلامی سقز در گفتگو با شارنیوز با اشاره به اینکه نبود نگارخانه ی استاندارد از مهمترین دغدغه های هنرمندان تجسمی بود افزود : تاکنون برای احداث این نگارخانه بالغ بر 39 میلیون تومان هزینه شده است که برای تجهیز کامل و بهبود نور موضعی و صوت این مکان نیاز به 20 میلیون تومان دیگر بودجه است که امیدواریم از بخش اعتبارات عمرانی سال 1394 بودجه ی لازم را برای تکمیل کامل این نگارخانه را جذب کنیم. 

DSCN0482

 حاجی محمدی در ادامه افزود : برای افتتاح این نگارخانه تصمیم گرفتیم که از آثار 24 هنرمند شهرستان در نگارخانه بهره ببریم. 

در این نمایشگاه  آثار هنرمندان شیوا فتوحی ، هیوا حاجی محمدی،  مختار اصغری ، هیوا ابراهیمی، هیرو مجیدپور، هما صالحی، هیوا موسوی، بهروز قدمی ، مسعود کریمی ، کبرا پندار، ایرج آقایی، شاهو خدری ، خلیل رحیم پور، صادق عرفانی، جاوید روح فدا، فاتح رضایی، دلنیا عظیمی، شلیر قدیمی، ژاله بهرامی،  هیوا کریمی ، گلاله رحمانی، جلیل صفی یاری و خاورمرادویسی با استفاده از تکنیکهای خودکار، مرکب ورنگ، سیاه قلم، مداد رنگی، قیر و نفت، رنگ روغن، خط برجسته، گواش و آکرلیک، آبرنگ، پاستل در معرض دید عموم قرار داده اند.

DSCN0464

این نمایشگاه تا پایان مرداد ماه جاری در دو وقت زمانی صبح و عصر در محل نگارخانه جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سقزآماده ی پذیرایی از علاقه مندان است..

DSCN0468

 

DSCN0458

 

DSCN0451

 

 

کد خبر: 15203