شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 12th آگوست 2015
11:06 ق.ظ

نشست خبرنگاران با شهردار و اعضای شورای شهر

رئیس، اعضای شورای اسلامی و شهردار سقز خواستار ارائه مطالب تحلیلی، پرسشگرانه و با نگاه انتقاد منصفانه و روشنگرانه از سوی خبرنگاران این شهرستان شدند.

به گزارش ایرنا، شامگاه روز دوشنبه خبرنگاران رسانه های جمعی شهرستان سقز در نشستی در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی این شهر مهمان شورا وشهردار بودند تا هم دغدغه های خود را بیان کنند و هم دغدغه های این نهاد مردمی – دولتی را بشنوند.

*** خبرنگاران مطالب جامع با جزئیات کامل ارائه دهند

در این نشست دو ساعته، رئیس شورای اسلامی سقز با بیان اینکه ابزارهای اطلاع رسانی به شیوه چشمگیری افزایش یافته اند گفت: تنها راه ماندگاری خبرنگاران به عنوان قشری اثر گذار، ارائه مطالب جامع با جزئیات کامل است.

باقی رحمانپور افزود:در این فضای رسانه ای که با اشباع اطلاعات روبرو هستیم، مردم زمانی به رسانه ها اعتماد خواهند کرد که مطالبشان جامع و دقیق باشد و رویدادها را به صورت کامل پوشش دهند و موفقیت خبرنگاران در گرو رعایت این نکات است.

وی با گرامیداشت یادو خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی ادامه داد: خبرنگاران زیادی در راه حق طلبی در هشت سال دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت و جانبازی نائل گشته اند و یا توسط رژیم بعث عراق به اسارت گرفته شده اند.

***نقد سازنده از شهرداری، خدمت رسانی را تسریع خواهد کرد

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم با بیان اینکه در راه خدمت رسانی بهتر به شهروندان نیاز به خبرنگاران داریم بیان کرد: ارائه راهکار و انتقاد سازنده در جریان اجرای پروژه های شهری توسط خبرنگاران، روند خدمتگزاری را تسریع خواهد کرد.

وی با عنوان اینکه طرح های زیادی در سطح شهر سقز در حال اجراست اذعان داشت: مردم در جریان کم و کیف این طرح ها نیستند که در این راستا، نقش خبرنگاران در آگاهی بخشی به مردم و در جریان قرار دادن آنان بسیار با اهمیت است.

در این نشست هر کدام از اعضای شورای اسلامی شهر سقز، دیدگاه های خود را نسبت به خبرنگاری و اهمیت رسانه ها در جامعه بیان کردند.

محمد کیانی پیرامون بی طرفی، روشنگری و دفاع از حق وحقیقت توسط خبرنگار، سردار دوغی در خصوص ضرورت ارائه مطالب تحلیلی از سوی رسانه ها و نقش نظارتی خبرنگاران سخن گفت.

محمد باغبانی بر ارائه اخبار تولیدی از سوی خبرنگاران و استفاده از سبکهای جذاب خبری و متنوع تاکید کرد، نظام غفاری با عنوان ضرورت توجه به نقش نظارتی خبرنگاران و ارائه مطالب تحلیلی و حرکت به سمت نرم نویسی به ایراد سخن پرداخت، امین وفادار خواستار اطلاع رسانی بیشتر پیرامون اقدامات و فعالیت های شورا و شهرداری شد و چنور رحیم زاده بر توجه کردن خبرنگار به سه موضوع جامعیت، درستی و روشنی اخبار و مطالب تاکید کرد.

هیوا نعمانی خبرنگاران را مانند چشم، زبان و گوش جامعه توصیف کرد و نقش آنان را در توسعه همه جانبه ضروری خواند و افشین عزیزی نیز بر در نظر گرفتن منافع شهروندان توسط خبرنگاران به جای منافع اشخاص تاکید کرد و خواستار ارائه نقدهای منصفانه شد.

در این نشست خبرنگاران هم ضمن بیان دغدغه های خود، پیشنهاداتی ارائه کردند.

تهیه و در اختیار قرار دادن بسته های خبری از سوی شهرداری و شورای اسلامی به خبرنگاران، انتخاب مشاور رسانه ای از سوی شورا و شهردار، انتشار گزارش های توسعه مدارانه و فرایند مدار از سوی خبرنگاران، حرکت به سمت نرم نویسی در اخبار و گزارش ها ،ارائه مطالب تحلیلی و برگزاری کنفرانس های خبری مشترک شورای اسلامی و شهرداری به صورت ماهانه از جمله مواردی بود که توسط خبرنگار ایرنا پیشنهاد داده شد.

سحر مرادی خبرنگار یکی از نشریات محلی نیز خواستار حمایت این نهاد از برگزاری دوره های آموزشی خبرنویسی در سطح پیشرفته برای خبرنگاران شهرستان شد.

عرفان شریفی سردبیر تارنمای شارنیوز هم خواستار حمایت شورا و شهرداری و بسترسازی برای حمایت از رسانه های مستقل شد و بیان کرد: وجود رسانه های مستقل باعث قدرت مانور و نظارت بیشتر رسانه ها به عنوان یکی از ارکان دموکراسی بر نهادها خواهد شد.

فردین مصطفایی خبرنگار خبرگزاری کردپرس نیز بر توجه به اطلاع رسانی مدیریت بحران، راه اندازی مرکز افکار سنجی برای اولویت گذاری اجرای طرحها توسط شهرداری و ضرورت آموزش حقوق شهروندی از طریق رسانه ها تاکید کرد.

امیر زارع زاده مدیر تارنمای سقز آوا هم از شورای اسلامی وشهرداری خواست تا در بحث مسکن خبرنگاران و در اختیار قراردادن مکانی برای فعالیت خبرنگاران ، شورا و شهرداری این قشر را یاری دهند.

هیمن نوجوان یکی از خبرنگاران نشریات محلی نیز بر حمایت از خبرنگاران حوزه تخصصی ورزش تاکید کرد و محمد بهرامپور عکاس خبری نیز برگزاری نشستهای مشترک شورا وشهرداری با خبرنگاران را با اهمیت خواند. 

در ادامه، رئیس، اعضای شورا و شهردار سقز با اهدای لوح سپاس و هدیه فرهنگی از خبرنگاران این شهرستان تجلیل کردند.

کد خبر: 15231