شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 14th آگوست 2015
4:46 ب.ظ

معرفی چند عنوان کتاب جدید به قلم نویسندگان و مولفان سقزی

اهالی قلم سقزی در یکی از فعال ترین و پررونق ترین دوران این شهر به لحاظ انتشار و چاپ کتابهایشان به سر می برند و هر هفته خبری از انتشار کتابی جدید منتشر می شود. طی روزهای گذشته نیز کتاب های متعددی به چاپ رسیده که شارنیوز در مطالبی به پوشش آنها پرداخته است. کتاب های هم که در این خبر به آنها پرداخته خواهد شد از محصولات تازه بازار نشر هستند.

mafimndalan

کتاب ” مافی منداڵ”  نیز به زبان کوردی توسط دردانه ثمری شاعر و داستان نویس سقزی به نگارش درآمده است.این اثر حاوی مطالبی در زمینه ی حقوق کودکان می‌باشد که توسط نشر گوتار به چاپ رسیده است.عواید حاصل از فروش این کتاب نیز به کودکان سرطانی اختصاص پیدا کرده است. 

jyavazi

کتاب ” لێبوردویی و جیاوازی” نیز به زبان کوردی توسط خالد علیزاده برگردانده شده است.این کتاب که توسط انتشاراتی گوتار چاپ شده و شامل مجموعه مقالاتی در حوزه جامعه شناسی می باشد.

 

sayedaebrahimi (3)

 

sayedaebrahimi (2)

 

sayedaebrahimi (1)

کتابهای “گوڵچینێ له غه‌زه‌له‌کانی سه‌عدی شیرازی” که ترجمه ی برخی از غزلهای سعدی به زبان کوردی می‌باشد، مجموعه ی اشعار ” سه‌فه‌رێ له بناری ئێواره” که حاوی اشعاری در دوبخش شعر کلاسیک و شعر نو بوده و کتاب” دوو بیتیه‌کانی بابا تاهێر” نیز همانگونه که از اسم کتاب است برگردان اشعار باباطاهر می‌باشد، این سه کتاب توسط انتشاراتی زانکو در بوکان چاپ شده است.این سه اثر به قلم شاعر سقزی آزاد سیدابراهیمی نگاشته شده است. 

کد خبر: 15288