شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 16th آگوست 2015
2:18 ب.ظ
برخورد اتوبوس با تریلی در نزدیکی سقز

6 کشته، 18 زخمی و ثبت یک تراژدی جاده ای دیگر

صبح امروز  و براثر برخورد اتوبوس مسیر بانه -تهران با تریلی حامل تیرآهن، 6 نفر کشته و 18 نفر زخمی شدند و بدین ترتیب یکی از خونین ترین سوانح رانندگی تاریخ سقز به وقوع پیوست.photo 2

به گزارش شارنیوز  این سانحه ساعت 6 صبح امروز و حوالی روستای “جنیان” روی داد و اتوبوسی که حامل مسافرانی اغلب غیرمحلی به مقصد بانه بود به دلیل برخورد با یک دستگاه تریلیِ حامل شاخه های تیرآهن، باعث کشته و زخمی شدن 24 نفر شد. ورود تیرآهن ها از شیشه جلویی به داخل اتوبوس موجب در دم جان دادن 6 نفر از جمله راننده اتوبوس شد.

حال زخمی های این واقعه نیز وخیم گزارش شده و یکی از آنها برای مداوای تخصصی تر به سنندج اعزام شده است. 5 نفر نیز در این تصادف سالم جان به در بردند.

علی رغم اینکه هنوز نظرکارشناسان راهنمایی و رانندگی اعلام نشده است اما می توان حدس زد خواب آلودگی راننده و از دست دادن کنترل خودرو موجب بروز این سانحه شده باشد.

این سانحه افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و موجی از ابراز تاسف را در شبکه اجتماعی به راه انداخته است. هر لحظه تعداد زیادی از عکس هایی که رهگذران بعد از وقوع سانحه گرفته اند، باز نشر می شود.

مسیر “جنیان” سراشیبی چند کیلومتری و مستقیمی است که اغلب خودروها با سرعت فراوان آن قسمت را می پیماند و علائم هشدار دهنده کافی نیز در مسیر نصب نشده است. در ضمن عدم نظارت بر رانندگان و بازآزمایی توان کاری آنان همواره مورد انتقاد شهروندان بوده است. 

فرماندار، شهردار و جمعی دیگر از مسئولان ساعاتی پس از سانحه از محل بازدید کردند. فرماندار سقز و استاندار کردستان هرکدام طی پیام هایی جداگانه این سانحه دردناک را به بازماندگان تسلیت گفتند.

 

photo 4

 

photo 3

 

photo 1

عکس ها از شبکه های اجتماعی برداشت شده است

کد خبر: 15305