شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 18th آگوست 2015
10:39 ب.ظ

خواب آلودگی و سرعت زیاد عامل اصلی تصادف سقز – دیواندره اعلام شد

فرمانده پلیس راه سقزگفت: علت اصلی تصادف محور دیواندره – سقز عدم توجه به جلو راننده اتوبوس به دلیل خواب آلودگی و سرعت زیاد و برخورد از پشت با تریلر حامل تیر آهن بوده است.

سرهنگ کریم ویسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی این حادثه دلخراش باعث کشته شدن شش نفر از هموطنان و مجروح شدن 20 نفر دیگر شد.

وی اضافه کرد: تعدادی از مسافران اتوبوس، راننده را خواب آلود مشاهده کرده بودند و حتی تذکر هم داده بودند ولی راننده توجه نکرده و ادامه مسیر داده و این حادثه دلخراش را به وجود آورد.

او از مردم خواست تا هرگونه تخلف رانندگان را با سامانه پیامکی که در بیشتر خودروها نصب شده است اعلام کنند.

دکتر محمد سرکوت غوثی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز هم در گفت و گو با ایرنا پیرامون وضع عمومی مجروحان بیان کرد: وضع عمومی 20 نفر از مصدومان حادثه رانندگی محور دیواندره – سقز رضایت بخش است.

وی افزود: سه نفر از مصدومان حادثه در آی سی یوی بیمارستان امام خمینی(ره) بستری هستند و یک نفر از مصدومان نیز به دلیل نیاز به جراحی مغز و اعصاب به سنندج اعزام شده است.

او اضافه کرد: بیماران تحت نظر پزشکان متخصص شهرستان هستند و اعمال جراحی های کوچک و بزرگ بر روی آنها انجام شده و در حال انجام و مراقبت هستند.

دکتر غوثی ادامه داد به دلیل اینکه دو نفر از مصدومان را به بیمارستان تامین اجتماعی منتقل کرده بودند تعداد مصدومان در گزارش های اولیه 18 نفر گزارش شده بود که تعداد دقیق آن 20 نفر است.

یکی از مصدومین این حادثه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در مسیر چند بار به راننده یادآوری کردم که به دلیل خواب آلودگی مقداری انحراف به طرفین دارد.

برخورد اتوبوس بانه – تهران با تریلر حامل تیر آهن در مسیر دیواندره – سقز صبح امروز یکشنبه باعث کشته شدن شش مسافر و مجروح شدن 20 مسافر دیگر شد. 

در این حادثه که در نزدیکی روستای جنیان در 38 کیلومتری شهر سقز رخ داد، اتوبوس از پشت با خودروی تریلر که بار آن تیرآهن بود برخورد کرد و تیرآهن ها از شیشه جلو تا نیمه داخلی وارد اتوبوس شده اند.

کد خبر: 15325