شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 18th آگوست 2015
11:53 ب.ظ
طنز

تندیس قسم بقراط و مرد سنگی

به گفته ی این نیوز خودمان قرار شده در مرکز ثقل شهر که همان “به رگاراژ” می باشد تندیسی نصب گردد تا به ایجاد هویت شهری کمک نماید و به المانی تبدیل گردد مثل برج ایفل که در اقصي نقاط پهنه ي عالم سقز را به یاد مردم آورد و شهر را شهره ی عام و خاص گرداند. چه بسا فوج فوج توریست بیایند اینجا و با تندیس مذبور عکس سلفی بگیرند و در اینستاگرام بزنند #منو#تندیس #همین# الان #یهویی. 

حال حساسیت قضیه باعث شده انتخاب این تندیس به دغدغه ی اصلی مسئولان تبدیل گردد و در این گرمای تابستان آنها هی راه بروند و فکر کنند و کفش پاره نمایند و فسفر بسوزانند. لذا در این برهه ی تاریخی وظیفه ی شرعی و قانونی خود می دانیم بیاییم وسط و چند پیشنهاد بدهیم شايد كارگر افتاد و براي يك بارهم كه شده گزينه ي مورد نظر ما به كرسي نشست. اهم گزينه هاي مان به شرح ذيل مي باشد. 

•    تندیس “دیفالت ما دعوا و مرافعه است، دیفالت شما چه و كدام است؟!” 

از روزگار قدیم از زمان روس ها گرفته تا زمانی که آلمانی ها اینجا می آمدند و آنجاها می خوابیدند و کسی به آنها کار نداشت،  حتی پس از آن که ازشهرستان ها و قریه های اطراف مردم کوچ کردند و هسته ی کنونی شهر را تشکیل دادند دعوایی بودن یکی از مشخصه های اصلی و وجه قابل تمایز این شهر با شهرهای هم قواره خود بوده است. اصولا حالت دیفالت یا همان پیشفرض ما، راه انداختن دعوا و مرافعه است و در صورت ایجاد هر نوع مساله ای اول سعی می نماییم از طریق دعوا که خیلی روش سریع تری مي باشد قضیه را حل(!)کنیم در غیر این صورت سراغ سایر روش های  مسالمت آمیز می رویم. بسیار بوده اند کسانی که دماغشان در این شهر عقابی گشته و چه بادمجان ها که زیر چشمانشان کاشته نشد و چه مردمانی که سوراخ سوراخ نگشتند با قمه های ما. اینجا دعوا نکردن به مراتب دشوار است و پتانسیل درگیری به همان اندازه بالاست که احتراق بنزین در حضور فندک. برای مثال کافی است به دو چشمون یک الف بچه نگاه بد بیندازید كه بلافاصله بايد پاسخگوي الف بچه ی مذبور باشيد كه جهت احقاق حقوق بشر خویش یک دعوا راه انداخته كه بیا و ببین!

•    تندیس “الگوی مصرفت را بروم”

اصلا الگوی مصرف ما را باید ببرند در تیراژ بالا کپی رنگی بگیرند و در انضمام دو عدد طلق و یک عدد شیرازه به تمام بلاد عالم ارسال نمایند. مثلا کجا دیده شده از یک شلنگ آب، اسباب تفریح ساخته شده باشند در حالی که از  دیرباز وقت گذرانی با شلنگ مذبور و شستشوی ماشین، دم در، خود در، درخت، پر پرنده و غیره وذالک از تفریحات سالم ما بوده است.  پس پیشنهاد ما این است که بعد از ارسال کپی الگوهای فوق مثلا تندیس یک همشهری که شلنگی به دست داشته و دارد پراید 79 دور رنگ خود را می شویاند در محل مورد نظر نصب گردد.

•    تندیس “رعایت حق تقدمت داغونم کرد”

چون در واقع در اینجا حق تقدم برای همه یکسان است، همه همیشه حق دارند و مرتب از حقشان استفاده می نمایند و مثلا در سر چهار راه علی رغم اختلاف واضح رنگ چراغ ها، از تمام جهات وسایل نقلیه و عابرین پیاده  به تمام جهات حرکت می نمایند و به پلانی از فیلم نجات سرباز رایان می مانند. لذا پربیراه نیست اگر این تندیس یک ترازو باشد که در دوکفه ی آن دو همشهری نشسته اند و ترازو در حالت تعادل است. وجود این تندیس در یک جای اصلی شهر روزی هزار بار آدم را یاد حق تقدمش می اندازد و باعث می گردد همیشه یادش باشد حق با اوست.

•    تندیس “فرودگاه سقز و سد چراغ ویس نیز هم”

خداییش از بس روی این دو مساله مانور داده ایم که خودمان از این دو حالمان به هم می خورد و حال این دو  نیز از ما به هکذا. پس این بند را به خلاقیت خوانندگان محترم وا می گذاریم.

•    تندیس “پیش گویان باد و چرخندگان مواضع “

 در این تندیس پیشنهادی، یک عده نماینده در حال ارزیابی باد دیده می شوند که دارند انلاين مواضع خودشان را با جهت باد تنظیم می نمایند. توجیه این نوع تندیس این است که باعث می شود نسل های بعد یاد بگیرند نسبت به امورات مختلف مواضع چرخان و غلتان داشته باشند.

•    تندیس “من تازه به دوران رسیده ام، بروید کنار ببینم”

پدیده ی قاچاق و درآوردن پدر اقتصاد ملی باعث شده عده ی کثیری از همشهری های عزیز که به تازگی دچار سرمایه سرگردان و ارزهای خانگی شده اند سردرگم گشته و ندانند با خود چکار کنند تا مردم هرچه سریعتر دریابند که ایشان دارای ارزهای خانگی و سرمایه های سرگردان اند. لذا در این تندیس پیشنهادی یک همشهری در معیت دوستان خود سوار بر ماشین تازه خریداری شده ای دیده می شود که در حال دوردور کردن در سطح شهر است و معمولا نصف بدنش از پنجره به بیرون اندر آمده است.

•    تندیس “نابودگر هشت گوساله ي مرض “

در این تندیس چند نفر در هیات آرنولد دیده می شوند که با يك دست در حال شکستن چراغ، خراشاندن نیمکت ، چلاندن درخت و سایر اموال متعلق به شهرداری می باشند و با دست ديگر مشغول چسپانیدن اعلامیه فوت، آگهی استخدام وکلاس تقویتی و نوشتن شعار بر جای جای شهر اند.

    • تنديس “هويجوري يك جاي خالي”

چون به هر حال پديده ي فرار مغزها مساله ي بسيار مهمي مي باشد و يك مشكل جدي جوامع جهان سومي، از ان رو كه جاي همچين پديده اي در اين جا خيلي خالي مي باشد، بد نيست يك جاي خالي در محل تنديس جهت همدردي با ساير جوامع در نظر گرفته شود.

• تنديس قسم بقراط و موجود سنگي! 

مثلا هم مي شود در محل تنديس يك قسم بقراط قرار داده شود، و پيكر يك موجود خيالي . كه موجود خيالي مذبور لباس سفيدي به تن دارد و به دليل دريافت زيرميزي و خوردن همزمان قسم بقراط به سنگ تبديل  شده است. 

در اینجا ما اهم پیشنهادات خودمان را به اتمام رسانده و سایر پیشنهادات را برای خودمان نگه می داریم چرا که سردبیر محترم با اشاره ی ابرو می فرمانید در اینجا خانواده نشسته است.

کد خبر: 15342


۶ دیدگاه