شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 21st آگوست 2015
12:52 ب.ظ
گزارش تصویری

دیدار مسئولان ارشد استان با فعالین اقتصادی شهر

به بهانه معارفه رئیس جدید اداره صنعت، معدن و تجارت سقز، دو معاون استاندار، یک مدیر کل و یک رئیس به سقز آمدند و هم رئیسی جدید را معرفی کردند، هم با بازاریان و تولیدکنندگان سقزی دیدار داشتند. حسین فیروزی، معاون توسعه اقتصادی استاندار، بهرام نصرالهی زاده، رئیس سازمان برنامه ریزی استان کردستان و معاون استاندار، دره وزمی مدیرکل صنعت، معدن تجارت استان کردستان و اسدبیگی رئیس سازمان همیاری های شهرداری هر کدام یک ضلع از چند ضلعی سیاست ورزی در استان هستند و بخش مهمی از انتظارات از دولت روحانی در کردستان را به دوش می کشند چرا که در نهایت آنها در این استان ماندگار خواهند بود و باید جوابگوی توقعات مردم باشند و دیگران می روند و ممکن است مانند خیلی ها پشت سرشان را نگاه هم نکنند.

هر کدام از این آقایان که زمانی در دایره محذوفان قرار داشتند نه برای سیاست ورزی که برای بررسی موانع سرمایه گذاری و تولید و شنیدن بی پرده سخنان تولیدکنندگان سقزی به فرمانداری سقز آمده بودند و چنان که انتظار هم می رفت مخاطب سخنانی انتقادآمیز و خالی از امیدواری بودند.

عکس هایی شارنیوز از این جلسه و سپس گزارش خبرگزاری ایرنا در ادامه خواهد آمد.

حسین فیروزی معاون توسعه اقتصادی استاندار کردستان و فرماندار اسبق سقز

حسین فیروزی معاون توسعه اقتصادی استاندار کردستان و فرماندار اسبق سقز

 

دره وزمی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان

دره وزمی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان

 

کریم اسدبیگی فرماندار بانه در دوران اصلاحات، رئیس سازمان همیاری شهردای

کریم اسدبیگی فرماندار بانه در دوران اصلاحات، رئیس سازمان همیاری شهرداری های استان

 

نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

 

edarisanat (3)

 

edarisanat (5)

 

edarisanat (6)

 

edarisanat (4)

 

 نشست بررسی راهکارهای توسعه اقتصادی شهرستان سقز شامگاه چهارشنبه برگزار شد و در این نشست فعالان اقتصادی استان کردستان، راهه ای توسعه این شهرستان را بررسی کردند.

*** کار دولت، حمایت و تسهیل گری ، تشویق وترغیب سرمایه گذاری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه کار دولت حمایت و تسهیل گری، تشویق وترغیب سرمایه گذاری است گفت: اجرای کار بر اساس اصل 44 قانون اساسی و سایر مواد قانونی مرتبط در کشور بر عهده مردم است.

حسین فیروزی افزود: دولت نیز در این راستا به دنبال ایجاد ساختار مناسب برای بهبود فضای مناسب کسب و کار از طریق ایجاد پنجره های واحد سرمایه گذاری برای غلبه بر بروکراسی اداری و هموار کردن مسیر سرمایه گذاری، ایجاد شورای گفت و گو بین دولت و بخش خصوصی برای کارآمد کردن دولت برای پاسخگویی به بخش خصوصی، تشکیل کارگروه رفع موانع تولید و اصلاح رویه های کارگروه های سرمایه گذاری و اشتغال است.

** کردستان، نیازمند اصلاح ساختارها و تعریف فرایندهای جدید است

وی با اذعان به اینکه ساختارهای ناکارآمد باعث فرار سرمایه و سرمایه گذاران خواهد شد اضافه کرد: برای بسترسازی نیازمند اصلاح ساختارها و فرایندهای معیوب و تعریف فرایندهای جدید هستیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کردستان پتانسیل های لازم جهت توسعه همه جانبه را دارد اظهار کرد: فعالان فرهنگی و نخبگان باید زمینه های فرهنگی توسعه و سرمایه گذاری در استان را بیشتر فراهم کنند و از ظرفیت های فناوری اطلاعات جهت معرفی پتانسیل های استان استفاده کرد.

فیروزی با بیان اینکه زیرساخت هایی چون حمل و نقل در توسعه کردستان بسیار موثر است عنوان کرد: دولت در سفر به استان بیشترین اعتبار را به زیرساخت ها اختصاص داد.

او همچنین پیرامون اجرای طرح های ملی و نقش آنها در توسعه از جمله سد چراغ ویس سقز از مسوولان خواست تا مشکلات اجتماعی آن را در اسرع وقت حل کنند.

*** ایمان مسوولان به بخش خصوصی، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است

دکتر بهرام نصرالهی زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان هم با بیان اینکه توسعه دولت محور با شکست مواجه شده است تصریح کرد: برای توسعه استان، ورود بخش خصوصی و ایمان و اعتقاد مسوولان به آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی یادآورشد: باید به جای طرح های اشتغالزای ضربتی که در دولت گذشته باب آن باز بود، به فکر رونق تولید، جذب سرمایه گذار، توجه به آمایش سرزمینی در هدایت اعتبارها به بخش های واجد شرایط بود و در تدوین استراتژی توسعه، نخبگان و بدنه جامعه را نیز دخیل و از توزیع اعتبارات بر اساس سلیقه دوری کرد.

او در ادامه با بیان اینکه کلنگ زنی های زیادی در گذشته بدون تامین و تخصیص اعتبار زده شد عنوان کرد: بر اساس قیمت سال 92 برای اتمام پروژه های نیمه تمام استان 70 هزار میلیارد ریال اعتبار لازم است.

نصرالهی زاده با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری به کردستان، خاطر نشان کرد اعتبارات مصوب ظرف دو سال تخصیص خواهد یافت و با بیان اینکه تخصیص اعتبار در سال 93 در کل کشور 63 درصد بود، یادآور شد: این میزان در کردستان 75 درصد بود که از نشانه های توجه دولت به کردستان است.

***بروکراسی اداری از موانع اصلی توسعه و سرمایه گذاری در استان است

محمد فاتح مشاور فرماندار سقز در امور سرمایه گذاری هم بروکراسی اداری را از موانع اصلی توسعه و سرمایه گذاری در استان برشمرد و خواستار رفع موانع، سرمایه گذای دولتی و کمک به سرمایه گذاران برای راه اندازی طر حهای جدید شد.

شاپور حسن پور از فعالان حوزه اقتصادی نیز نقش کارگروه رفع موانع تولید در رونق کسب وکار در شهرک های صنعتی و تسریع در اتمام زیرساخت های آنها را برای توسعه شهرستان ها مهم خواند

کد خبر: 15387


یک دیدگاه