شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 21st آگوست 2015
6:11 ب.ظ

فرماندار:بازگشایی بازارچه سیف سقز از دغدغه های مردم و مسوولان است

سنندج-ایرنا- فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: راه اندازی و بازگشایی دوباره بازارچه سیف سقز از دغدغه اساسی مردم و مسوولان است.

به گزارش ایرنا علی اکبر ورمقانی شامگاه چهارشنبه در نشست با فعالان اقتصادی در فرمانداری سقز با بیان اینکه مهمترین مشکل این شهرستان، بیکاری است افزود: بازگشایی این بازارچه به دلیل اشتعالزایی مناسب آن، بزرگترین لطف دولت در حق مردم می تواند باشد.

وی همچنین خواستار راه اندازی و تکمیل زنجیره فولاد در شهرستان، در نظر گرفتن اعتبار برای اتمام فرودگاه، کمک به زیرساخت های شهرک صنعتی و تفویض اختیار بیشتر به شهرستان سقز به دلیل ارتقای ساختار اداری آن به فرمانداری ویژه شد.

او با بیان اینکه در شهرستان سقز پیرامون تسهیل در امور سرمایه گذاران و نقش بخش خصوصی در راه اندازی و ساخت طرح های عمران شهری اقدامات مناسبی انجام شده است به کارخانه ذوب آهن اسفنجی صاحب و کنسانتره سرشیو که در دست اقدام است اشاره کرد.

محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه فعالان اقتصادی نخبگان جامعه هستند، خواستار اختصاص تسهیلاتی برای سرمایه در گردش برای رونق بیشتر واحدهای تولیدی، تسریع در کلنگ زنی بازارچه کولبری و بازگشایی بازارچه سیف و تعادل در مالیات بازار شد.

بهرام نصرالهی زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان هم افزود: بازگشایی مرز سیف و پروژه فرودگاه سقز از طرف دولت پیگیر ی خواهد شد. 

کد خبر: 15402