شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
جمعه، 21st آگوست 2015
10:09 ب.ظ

چند پلان از یک شهر نا آرام

مکان: میدان هه لو
عصر روز جمعه است و خانواده ها یا در طبیعت بکر خارج از شهر هستند یا دارند آماده می شوند سری به پارک شهر بزنند تا ساعاتی را آرام با خانواده بگذرانند. اما دقیقا در میدان مرکزی شهر که همواره نماد مدنیت و شهرنشینی بوده است، چند جوان قمه به دست عربده می کشند و حریف می طلبند. شاهدان می گویند تحت تاثیر الکل کنترلی بر رفتار خود ندارد و مانع تردد خودرو ها می شوند. پلیس بعد از شلیک چند تیر  و دستگیری دو نفرشان موفق به ختم غائله می شود و همین کافی است تا روز تعطیلی شهری به گند کشیده شود.

blodisaqqez
مکان: میدن جمهوری
چهارشنبه است و کسانی که از میدان هه لو به سمت میدان قدس در حرکت اند متوجه ترافیک قفل شده ای در خیابان جمهوری می شوند. قدری به سمت منشا گره ترافیکی که نزدیک می شویم چند نفر را با سر و روی خونین می بینیم و متوجه می شویم اوباش ها بازهم در حال خودنمایی و ایجاد مزاحمت برای مردم هستند. نیروی انتظامی زمانی می رسد که ماجرا پایان یافته و روان یک شهر آسیب دیده است.
مکان: میدان زندان
یک هفته قبل آقای وکیلی وجوه جمع آوری شده از پمپ بنزینش را آماده می کند تا فردا به حساب شرکت نفت واریز کند. به میدان زندان که می رسد عده ای با اسحله منتظرش هستند و او را مجبور به تحویل پول ها می کنند. او مقاومت می کند و نتیجه این مقاومت تیری است که به بدنش اصابت می کند. سارقان چند تیر هوایی شلیک می کنند و از معرکه می گریزند. وکیلی مدتی را در بیمارستان می ماند اما سارقان در صحت و سلامت و در ناکجا آباد به سر می برند. در غیاب امنیت و نهادهای حافظ آن بهتر است پمپ داران بادی گارد استخدام کنند.
مکان : قه وخ
اوایل هفته قبل جوانی تازه از سربازی آمده و در حالی که هزاران آرزو برای آینده در سر می پروراند در مسیر منزل با دو جوان دیگر روبرو می شود. بگو مگو آغاز شده و در چشم بر هم زدنی از شاهرگش خون فواره می کند و دقایقی بعد چشم از دنیا می بندد. قاتل بعد از چند روز اختفا خود را تحویل ماموران می دهد تا یک شهر در افسوس روزهای نادیده “سلیمان” جوان باشد.
مکان: بلوار انقلاب
طی چند روز بانوانی که از محترم ترین و اصیل ترین خانواده های سقزی هستند در کوچه پس کوچه های “بلوار” مورد حمله کیف قاپ های موتورسوار قرار میگیرند و با خشونتی که از مهاجمان می بینند مجبور به رها کردن کیف و هرچه داخل آن است می شوند تا جانشان به خطر نیفتد. آنها فعلا انگیزه و روحیه کافی برای بیرون رفتن از خانه را ندارند.

این ها برش های کوچکی از نمای یک شهر نا آرام است و اتفاقاتی که در مناطق آرام شهر می افتد. به عبارتی این 10 درصد رفتارهای خشن اتفاق افتاده در طی چند روز گذشته است و بدون تردید نقاطی که بر روی نقشه موجود بر دیوار پلیس به عنوان مراکز جرم خیز شهر نقش بسته، موارد بسیار بیشتری  روی داده است.

در این شهر چه می گذرد؟ یدک کشیدن نام شهری سه هزار ساله و خصوصیت فرهنگی بودن که در محافل رسمی به آن بالیده ایم را به کجای این خشونت افتاده به جان شهر بیاویزیم؟ در غیاب سیستم قضایی و انتظامی قاطعی که این لکه های ننگ را بر دامان این شهر محدود کند، چطور می توانیم قدم زدنی ساده و امن را برای شهروندان عزت مند سقز فراهم آوریم؟ چه بر سر فرزندان این شهر آمده که به جای بالیدن به هنر یا دانشی والا یا اقتدا به فرهنگ جوانمردانه کردستان، با قمه کشیدن، چهره بر افروختن و زوربازو برای همشهریان نشان دادن سعی در عرضه خود به اجتماع دارند؟
پیکر این روزهای این شهر زخم خورده و رنجور است..

کد خبر: 15415


۴۱ دیدگاه

 • آسو
  آسو: 8-22-2015 . 2:03 ق.ظ :

  ایجاد امنیت -بهداشت و آموزش از بدیهی ترین وظایف دولت ها است .که تا چه حد در شهر سقز این امور برقرار است کاملا مشخص است. اما بحث فرهنگی در این شهر نیز بسیار قابل تامل است که معلوم نیست بر سر خانواده ها چه میگذرد که همچین نسلی رو می خواهند تحویل اجتماع بدهند.

  پاسخ دهید

  • بچه سقز متولد1335
   بچه سقز متولد1335: 8-22-2015 . 2:38 ق.ظ :

   شارنیوز ممنون بخاطر خبرهایت
   یک چیزی رک بگم این افراد هیچ کدام اصیل این شهر نیستند و از حاشیه و روستاها کوچ کردن به شهر ایا کسانی که این قمه زنی انجام داده اند کسی(سقزی) انهارا میشناسد غیر دوستان و هم کاسه های خودشان به نظر من نیروی انتظامی اعدامشان بکنند چند نفری را درس عبرت بشه.در سقز ارامش جانی مالی وجود ندارد…..هفته پیش در خیابان سعدی چند نفر قاچاق فروش شهر اسلحه به دست شلیک میکردن در دیدگاه مامور انتظامی ….ناامنی تا چه حد…..مسولان به فکر باشن واقعا شهر سقز کسی مبخواد مثل سردار رادان…..

   پاسخ دهید

   • بچه روستا
    بچه روستا: 8-24-2015 . 4:25 ب.ظ :

    یک چیزی رک بگم بچه سقز. این نژاد پرستی فاشیستی سقزیت بیشتر به دوران المان نازی میخوره که سقزی مانند نژاد نازی از هر نظر بهتره.
    اولا خوب بد همه جا هستند…
    دوما ما همه قومی کرد و اصیل هستیم…
    سوما چهارتا لات و اوباش وقتی نماد یک شهر میشن که تمام مردم آن شهر در برابر کارهای ناشایستشان هیچ عکس العملی نشان ندهند و ساده از کنار آن بگذرند.
    پس همیشه نگوییم که مرغ همسایه یک پا دارد وگرنه هیچ وقت به دنبال عیب های خود نمی گردیم..

    پاسخ دهید

    • بارزان
     بارزان: 8-25-2015 . 8:53 ق.ظ :

     بچه سقز متولد1335 برای عمر بطالتت متاسفم ببین انها کجاییند

     پاسخ دهید

     • روستانیوز
      روستانیوز: 8-25-2015 . 9:04 ب.ظ :

      سپاس شارنیوز ده که م ماندونه بونه به تایبت بو کاک عرفان

      بچه سقز1355له خوه بو ئه وانه له دیوه دین بو شار تاوان بار ده که یت به لگه ی چیو به ده ستویه به دی تنی دو دانه دی هاتی چون هه موان تاوان بار ده که یت به ریز برو پی داچونه وه کی تی دا ب که بزا ئه وانه منالی شارن یا دی به سپاسه وه

      پاسخ دهید

     • اسماعیل
      اسماعیل: 8-22-2015 . 7:38 ق.ظ :

      به اینها اضافه کنید
      تاریخ ۹۴.۵.۲۲ با چاقو مورد حمله قرار گرفتن کارگر علمک گذاری شرکت گاز (برادر بنده) در صالح آباد توسط پسر صاحب محلی که قراربود براش علمک گاز بزارند. از چهار نقطه مورد اصابت چاقو قرار گرفته و یکی از ضربه ها از روی بازوی چپ تا ۲ سانتی متری قلب و بصورت عمقی کشیده شده بود. کارگر مصدوم پس از2 ساعت عمل جراحی و 4 روز بستری شدن در بیمارستان با تجویز پزشکی قانونی در حال سپری کردن دوره یک ماهه استراحت خود است.جالب اینکه هنوز ضارب دستگیر نشده و دادستانی دستور جلب صادر نکرده است.

      پاسخ دهید

      • سوران
       سوران: 8-22-2015 . 8:02 ق.ظ :

       ممنون شارنیوز
       زور به جییه
       سه قزه و یه ک خبرگزاری

       پاسخ دهید

       • وریا
        وریا: 8-22-2015 . 8:36 ق.ظ :

        با سلام
        به راستی دادستان محترم شهر کجاست؟ آیا واقعاً اطلاعی از موضوع ندارد یا آن را جدی نمی گیرد؟
        سال ها پیش که چنین موجی از چاقوکشی و ناامنی شهر را بر داشته بود، مراجع قضایی با برخورد قاطع و تبعید اراذل مقداری آرامش در شهر ایجاد کردند.
        اگر چه برخورد با موضوع وظیفه ذاتی نهادهای قضایی و انتظامی است؛ با این وجود باز هم التماس می کنیم که نهادهای مذکور به وظایف خود عمل کنند و با برخورد قاطع مانع از گسترش چنین رویه ای شوند.
        از اولیای دم عاجزانه خواستاریم به هیچ عنوان، به هیچ عنوان و به هیچ عنوان تسلیم پادرمیانی هیچ شخص و ریش سپیدی نشده و چشم در برابر چشم و جان در برابر جان حداقل مرهمی بر آلام پدران و مادرانی بگذارند که ثانیه ای خود را به جای شما تصور کرده اند.
        و در پایان آرزومندم روزی شعور اجتماعی در این ویرانه به حدی برسد که هر نابخردی چاقو در دست مزاحم جان و ناموس افراد نشود.

        پاسخ دهید

        • آزاد
         آزاد: 8-22-2015 . 8:50 ق.ظ :

         بنظر شما ریشه این رفتارهای نابهنجار چیست؟بیکاری، فقر،نبود امکانات رفاهی،دسترسی آسان به موادمخدر و الکلی ،طلاق، عدم ثبات خانواده،………..
         ما برای امنیت در جامعه به شغل، رفاه اجتماعی،امکانات و مکانهایی برای تفریح سالم نیازمندیم.عملکرد نیروهای انتظامی در برقراری امنیت متاسفانه فقط در بعد سیاسی و برخورد با چهره های سیاسی است،خرید و فروش موادمخدر و مشروبات الکلی در شهرمن مانند خرید و فروش سیگار راحت است. آیا فروشندگان این بلاهای خانمان سوز معلوم نیستند پس چرا برخورد نمی شود؟ چرا نیروی انتظامی با این عمده فروش ها برخورد نمی کند؟
         جوانی دستگیر می شود چند سال زندان می رود بدون اینکه ریشه مشکلات او پیدا شود ،قسمتی از بهترین دوران زندگی خود را در زندان از دست می دهد آیا با ورود مجدد به جامعه می تواند دوباره مفید باشد؟؟؟
         بیکاری و فقر در شهر من بیداد می کند،فرزندان طلاق در شهر من هر روز بیشتر می شوند،جوانان شهر من هر روز بیشتر گریبانگیر اعتیاد می شوند.شما را به خدا قسم میدهم نگذارید جوانان شهر من اینگونه فدای بی تدبیری مسئولین شوند.

         پاسخ دهید

         • رضا
          رضا: 8-22-2015 . 9:37 ق.ظ :

          سلام
          با عرض خسته نباشی خدمت شار نیوز

          یک خواهش به عنوان یک شهروند از شار نیوز ، شما دسترسی بیشتر به اطلاعات و خبر های شهر هستید از شما خواهش دارم طی یک نامه به مسولین شهر که در پی این نامه این خبرها و گزارشات ناهنجار در شهر سقز چون احتمالا مسولین از این نا به هنجاری و وضعیت نا به سامان سقز خبر نداشته باشند به اطلاع تمامی مسولین برسانید به نمایندگی از مردم سقز تا راهی برای این وضعیت نا امن سقز که هر روز برای مردم زنان و کودکان یک وضعیت ناامن ایجاد کرده راهی پیدا کنند

          پاسخ دهید

          • شهروند
           شهروند: 8-22-2015 . 12:55 ب.ظ :

           سقز شاید از نظر خشونت و بی فرهنگی شهری سه هزار ساله باشد اما از نظرفرهنگ و مدنیت زیر صفراست

           پاسخ دهید

           • همشهری
            همشهری: 8-22-2015 . 1:19 ب.ظ :

            متاسفانه از شنیدن این اخبار ناخوشایند بسیار متاثر شدم .پس نقش نیروهای انتظامی در جهت ایجاد امنیت چیست؟ جناب آقای فرماندار در طول دوران تصدی خود دراین شهرچر ا اقدامی نمی کند.شورای شهر چرا خاموش است . توزیع مواد مخدر ومشروبات الکی وهزاران زهر مار دیگر بوفور مشاهده می شوددر چنین وضعیتی بایستی منتظر چنین فجایعی باشیم خدا به داد این شهر مصیبت زده برسد….

            پاسخ دهید

            • rojin
             rojin: 8-22-2015 . 2:11 ب.ظ :

             واقعا جای تاسف داره من خیلی وقته تو سقز زندگی نمی کنم هر بار که میومدم از داداشم گله می کردم چرا شبا ما رو نمی بری بگردونی اونم میگفت اینجا خیلی با جاهایی که تو هستی فرق می کنه . فکر نکنین خیلی دورم نه همین 200 کیلومتر این ورتر خیلی قضیه فرق می کنه. اینجا با وجود تنهایی وقتی می رم بیرون خرید می کنم از خیابونا رد می شم دیر میام خونه خیلی بیشتر احساس امنیت می کنم تا وقتی فقط برای دو روز سقز هستم . خیلی دلم می گیره وقتی می بینم اینطوریه . برای دو ساعت یک بعد از ظهر در حاشیه چم و پارک کوثر با دوستام قدمی زدیم چندین بار سنگ و خاک داخل باغچه ها رو برامون پرت کردن .. قبلنا دلم واسه سقز تنگ می شد الان روز به روز بیشتر می فهمم چقدر خوشبختم که دورممممم واقعا متاسفم خیلی متاسفممممممممم

             پاسخ دهید

             • بي تفاوت
              بي تفاوت: 8-22-2015 . 2:25 ب.ظ :

              براستي همه ما شهروندان سقز نسبت به اتفاقات افتاده در شهرمان بي تفاوت هستيم

              پاسخ دهید

              • ارسلان
               ارسلان: 8-22-2015 . 3:09 ب.ظ :

               اینها فقط ده درصد خشونت ها ست ؟
               این آمار رو از کجا آورده اید ؟
               چرا سعی دارید به مردم سقز بقبولانید که بی فرهنگ و لات مسلک هستند ؟
               مطمئن هستید تمامی جنایت رخداده توسط فرزندان این شهر صورت گرفته ؟
               نکند آنهارا میشناسید ؟ !( به جز قاتل قه وخ که خود را تحویل داده )
               تو را به خدا از این رسانه حق مردم این شنر را از یک عده اوباش بگیرید نه آنکه نسخه یک شهر را با دیدن چند نفر بپیچید !
               من الان در سنندج زندگی می کنم …
               کافی است سری به اورژانس بزنید تا روزانه شاهد مراجعه افراد زخمی ناشی از این دعواهای خیابانی باشید …
               در همین سنندج در ماه گذشته چندین کودک ربایی صورت گرفته ..
               در سال گذشته در شهرک نایسر آن اجساد ۱۸ زن از زیر زمین درآورده شد که به گفته نیروی انتظامی برای طلاجاتشان کشته شده بودند …
               به کرات در خیابان های آن کیف قاپی هایی از این نوع صورت گرفته ….
               در ۳۰ کیلومتری همین سقز خودمان جرم دزدی در بوکان به زرنگی تعبیر می شود و از شیر مرغ تا … به صورت استوک ( بخوانیم دزدی ) یافت میشود … بر سر دختران در بانه و بوکان اسید میپاشند
               هیچکدام به چشم نمی آیند چون رسانه ای مانند شارنیوز و امثالهم ندارند …
               من منکر خبر رسانی نیستم … ولی مردم شهر من ۱۷ سال است برای سوار تاکسی شدن صف می بندند .. این نشانه فرهنگ است نه رفتار چند نفر اراذل و اوباش که به فرهنگ سقزی ها نسبت می دهید … چرا هیچوقت آن را خبر رسانی نمیکنید … !؟

               پاسخ دهید

               • بوکانی
                بوکانی: 8-24-2015 . 1:06 ب.ظ :

                درشهر سقز فقط سایت محلی شار نیوز فعال است اما درشهر بوکان سایت های زریان.بوکان نیوز. کانی پرس. بوکان پرس و غیره فعالیت می کنند

                پاسخ دهید

               • شهروندسقزي
                شهروندسقزي: 8-22-2015 . 3:25 ب.ظ :

                اينهاهمه نشان دهنده ي اين واقعيتدكه دستهايي دركارند كه سقزراكه ميرودثابت كندكه سزاواراست نام شهربامردمي ..بافرهنگ راسزاواراست بدنام كنندواين مردم خصوصاجوانانندكه بايدسعي كنندازرفتارهاي وهنجارشكنانه جلوگيري كنندوبگذارند سقزباهمان خصوصيات منخصربه فردفرهنگمداريش كه طي سه هزار سال به آن باليده شهرت داشته باشدنه به اوباشي گري.واين وظيفه مسئولين امنيت شهراست كه باقاطعيت اينگونه حركات راكنترل وكوچكترين اغماضي نسپت به عاملان اينگوحركات نكنندوعبرتي شودبراي كساني كه درآستانه ورودبه چنين گروهايي هستد. ازطرفي قربانيان اينگونه حوادث بحاطرموردمؤاخذه قرارگرفتن ازطرف قانون ازابتداييترين حق يعني دفاع ازخودبازميمانند.بارها مشاهده شده كه جاي ضارب و مضروب به نفع ضارب عوض شده وقربانياصلي مجازات شده است . كه اين خودمشوقي است براي اوباش واراذ ل كه آزادانه ودرروز روشن بااينگونه حركات امنيت شهروندان رامخدوش سازند. باميد قاطعيت نيروهاي انتظامي وبرقراري امنيت درشهر

                پاسخ دهید

                • محمد
                 محمد: 8-22-2015 . 4:30 ب.ظ :

                 واقعا” بسار متاسفم برای شهرستان سقز که ایجوری ناامن شده ظاهرا” در آن شهرستان نیروی امنیتی و انتظامی وجود نداردویا فاقد دادگاه است ؟!!! پس مسئولین آقایان قضات که با پول این مردم زندگی می کنند و پست و مقام اشغال کرده اند به چه کاری مشغول هستند من خارج سقز هستم و باز تکرار می کنم متاسفم . به نظرم مردم باید خود دست به کار شد و با تدبیر خودشان باید امنیت برقرار کرد.

                 پاسخ دهید

                 • محمد
                  محمد: 8-22-2015 . 4:36 ب.ظ :

                  نیرو های انتظامی باید با کمک مردم با قاطعیت با این اوباش ها برخورد نمایند مگر سلاح سرد جرم ندارد مگر ایجاد ناامنی جرم ندارد پس کوتاهی هیچ توجیهی ندارد لذا هم قضات و هم نیرو های امنیتی که مسئولیت امنیت جان مردم را دارند باید اقدام لازم به عمل آورند.

                  پاسخ دهید

                  • عرفان
                   عرفان: 8-22-2015 . 10:23 ب.ظ :

                   واقعا به شرایطی رسیدیم خجالت میکشیم بگیم سقزی هستیم

                   پاسخ دهید

                   • هیوا
                    هیوا: 8-22-2015 . 10:52 ب.ظ :

                    با سلام از زحماتتون واسه اطلاع رسانی
                    متاسفانه این معضلیه تو شهری با این قدمت که جایگاه متاسفانه بدی رو تو شهرهای اطراف نیز بدنبال داشته و هر کسی بخواد از سقز اسمی ببره حتما چاقو کشی رو هم کنارش میاره
                    واقعا حیفه چنین شهریه که اینجور بخوان خرابش بکنن

                    پاسخ دهید

                    • خوین شیرین
                     خوین شیرین: 8-22-2015 . 10:53 ب.ظ :

                     سلاو باون.تکایه پیشنیاریش بده ن،گیرانه وه ی درده کان آسانه

                     پاسخ دهید

                     • جکی جان
                      جکی جان: 8-23-2015 . 9:04 ق.ظ :

                      بنظر بنده مقصر اصلی عدم برخورد قاطع دستگاه قضایی شهرستان سقز می باشد درست است در همه جا خشونت است اما کم و زیاد داره. وظیفه نیروی انتظامی دستگیری افراد است ولی وقتی بعد از دستگیری ،دادگاه رای قاطعی صادر نمی کند و افرادی که برای مردم مزاحمت ایجاد می کنند بعد از چند روز از زندان آزاد شده و با جسارت بیشتری باعت ایجاد اختشاش می شود.مطمئن باشید همین دو نفر بعد از چند روز آزاد می شوند یا با وثیقه یا با رابطه و….. بیشتر اراذل و اوباش سطح شهر شناخته شده اند و طبق قانون حمل چاقو(سلاح سرد) جرم است پس چرا دستگاه قضایی برخورد نمی کند اگر شهرستان سقز همچون شهرستان بوکان دادستان شجاع وجسوری همچون آقای شیرزاد داشت هیچوقت شاهد چنین فجایعی نبودیم.دادستان محترم بوکان تمامی افرادی را که برای مردم ایجاد مزاحمت می کردند تبعید کرده و یا روانه زندان کرده.حتی موتور سواران هم جرات ندارن در سطح شهر با صدای گوش خراششان برای مردم ایجاد مزاحمت کنند.آقای دادستان شخصا در سطح شهر پیگیری امنیت سطح شهر است

                      پاسخ دهید

                      • سعدی رستمی
                       سعدی رستمی: 8-23-2015 . 11:22 ق.ظ :

                       از سرقت هایی که از منازل صورت می گیرد و باید با لابی گری با معتادان در نواحی مختلف شهر بتوانی بخشی از اموال و مدارک را برگردانی ، از تجمع معتادان و مواد فروشان در مراکز اصلی شهر نظیر پارک کودک وکوچه های تنگ و باریک شهر و بازار ، از متکدی های که در ورودهای اصلی شهر ایستاده اند و به انواع حربه متوسل می شوند تا دل رانندگان را به رحم بیاورند ، و و و و و …..
                       مگر روح و روان یک انسان چقدر تحمل دیدن هر روز این صحنه ها را دارد؟؟

                       پاسخ دهید

                       • روژان
                        روژان: 8-23-2015 . 11:40 ق.ظ :

                        دلیلش می تونه نبود ماموران کافی در سطح شهر باشه. متاسفانه شما تمام شهر رو بگردی، مامور نیروی انتظامی در محلات، پارکها و مرکز شهر برای حفاظت از جان و مال مردم نمی‌بینی و این ارازل و اوباش آزادانه در سطح شهر می‌گردند و برای مردم مزاحمت درست می‌کنند.

                        پاسخ دهید

                        • شهروندسقزي
                         شهروندسقزي: 8-23-2015 . 8:51 ب.ظ :

                         باسلام:وقتي اوباش واراذل جلو ماشينهاراميگيرندورانندبراي گريزاز معركه بدون توجه به آنهابه راهش ادامه ميدهدوناخواسته باآنهابرخوردميكندوبعدازطرف مقامات قضايي به پرداخت ديه به اوباش محكوم ميشودنبايدانتظاري جزاين داشت.تاحدودزيادي بيتفاوتي نيروي انتظامي هم بيجانيست آنها ميگيرندوتحويل ميدهندولحظاتي بعد به شيوه هاي مختلف آزادميشوند. آياواقعااين عامل اصلي ظهوراراذل و اوباش نيست؟ترابخدابه اين ملك و ملت دل بسوزانيد.قاطعيت داشته باشيد.باميدآنروز

                         پاسخ دهید

                         • شهروند
                          شهروند: 8-23-2015 . 10:02 ب.ظ :

                          باسلام اینها را نیز اضافه کنید
                          94/4/27 : دعوا و قمه کشی در میدان قدس و به کما افتادن مضروب توسط قاتل سلیمان آزادی .
                          94/4/27 : ربودن یک کودک گم شده در پارک از دست خانمی که برای خانواده ی کودک میگشت و مورد ناسزا قرار گرفتن وی توسط سارق .
                          94/5/15 : چاقو گشی و شمشیر زنی اوباش در میدان زندان .
                          94/5/94 : دعوای مسلحانه در خیابان سعدی و به گلوله بستن خانه ی یکی از طرفین .
                          94/5/30 : گیر دادن به نوجوانی در پارک توسط اشرار و الواط و اقدام به ربودن وی .
                          وهزاران دعوا و زورگیری و درگیری های دیگر که قبلا رخ داده بود.
                          با تشکر از سایت خوبتون

                          پاسخ دهید

                          • انور
                           انور: 8-24-2015 . 8:12 ق.ظ :

                           به نظر من شهر نه تنها نیروی نظامی و انتظامی خیلی بیشتر از سرانه امنیتی و نظامی است در این شهر تاریخی آنچه که نمود دارد نیروهای انتظامی کم توان و بدون انگیزه سایر استان ها برای استفاده از امتیاز منطقه مرزی چند صباحی صرفا برای گزراندن اتمام دوره ماموریت خویش مشغول خدمت هستند. طبعا چنین نیروهای انگیزه برای کار کردن نخواهند داشت و ممکن است به اعمال سویی از جمله رشوه خواری دچار شوند.

                           پاسخ دهید

                           • هاوار
                            هاوار: 8-24-2015 . 12:47 ب.ظ :

                            شهر سقز= شهر مردان با غیرت

                            پاسخ دهید

                            • بوکانی
                             بوکانی: 8-24-2015 . 12:49 ب.ظ :

                             خوشبختانه اراذل واوباش درشهربوکان توسط دستگاه های قضایی وامنیتیریشه کن شدند به امید انکه شهر سقز هم به امن ترین تبدیل شود

                             پاسخ دهید

                             • طه رزم آرا
                              طه رزم آرا: 8-24-2015 . 12:58 ب.ظ :

                              امنیت به معنای فقدان ترس و وحشت از هر گونه تهدیدی است. امنیت در حقیقت نوعی احساس از فقدان ترس و تهدید در شخص، گروه یا جامعه است که آرامش روحی و روانی را موجب می شود. البته امنیت فردی بیش تر در شکل آرامش روانی خود را به نمایش می گذارد، ولی امنیت اجتماعی به این معناست که جامعه فارغ از تهدید از دست دادن همه یا بخشی از جمعیت، دارایی یا خاک خود به سر برد.درجوامع امروزی دلایل بروز و افزایش پرخاشگری و خشونت در جامعه افزایش ابتلا به برخی بیماری‌های روانی، مصرف هورمون در باشگاه‌ها، زندگی شهر نشینی و نحوه تربیت فرزندان را از مهم‌ترین دلایل بروز خشونت در جامعه می توان برشمرد. در ادادامه می توان گفت: عوامل متعددی از قبیل عوامل ژنتیکی و محیطی می‌تواند در بروز خشونت و افزایش آن در جامعه تاثیرگذار باشد. در محیط‌‌هایی که دعوا، خشونت و ناامنی زیاد باشد ریسک ابتلا افراد به خشونت افزایش پیدا می‌کند. همچنین برخی بیماری‌ها مانند افسردگی، بیماری‌های دوقطبی، اسکیزوفرنی، سایکوتیک و بیماری‌های اضطرابی گاهی خود را با خشونت نشان می‌دهد.افزایش جمعیت، زندگی شهرنشینی، مصرف بیش از حد مواد مخدر به خصوص شیشه، تغذیه نامناسب، احساس ناامنی، نداشتن حمایت اجتماعی از سوی خانواده، فقر شدید، کاهش ضریب هوشی و افزایش بیماری‌های روانی موجب افزایش پرخاشگری در جامعه شده است.
                              .

                              پاسخ دهید

                              • بوکانی
                               بوکانی: 8-24-2015 . 1:03 ب.ظ :

                               متاسفانه بوکان وسقز خیلی بد نام شده اند درحالی که درشهر های همجوار بوکان وسقز از این اتفاقات خیلی می افتد

                               پاسخ دهید

                               • قندیل
                                قندیل: 8-24-2015 . 1:18 ب.ظ :

                                3 دلیل اصلی داره. 1) فرهنگ پایین برخی از مردم سقز ، خصوصا مهاجرین روستایی 2) عدم برخورد پلیس و حتی نبود پلیس در خیابانها و پارکها. 3) بیکاری و جیب خالی جوانان سقز که ناشی از کم توجهی و تبعیض نظام هستش.

                                جا داره که شارنیوز در این مورد حداقل مصاحبه ای را با دادستان و رئیس پلیس سقز داشته باشه.

                                پاسخ دهید

                                • بارزان
                                 بارزان: 8-25-2015 . 8:37 ق.ظ :

                                 قندیل جان اگر تحقیق کنی می بینی ارازل و اوباش و معتادین شهر سقز 98درصدشان شهری هستند.

                                 پاسخ دهید

                                 • قندیل
                                  قندیل: 8-25-2015 . 7:38 ب.ظ :

                                  اين امار رو ميشه بگي از کجا در اوردي!؟! يکي از مشکلات سقز ، مهاجرت سقزيهاي اصيل که اکثرا هم داراي تحصيلات عالي ميباشند، هستش و مهاجرت روستايان که فرهنگشان به شهر نميخوره و با ول کردن کشاورزي ، در حاشيه شهر ساکن ميشن و رو به شغلهاي کاذب ميارن و هزاران مشکل ديگه…

                                  پاسخ دهید

                                • ناشناس
                                 ناشناس: 8-24-2015 . 8:03 ب.ظ :

                                 شاید دسیسه دشمنان باشد که بخواهند وجهیه این شهر راخراب. کنند

                                 پاسخ دهید

                                 • سروش
                                  سروش: 8-25-2015 . 12:33 ق.ظ :

                                  واقعت چرا اين جوان ها اينطوري شدن؟؟ پدر و مادر اينا كجان چي بهشون ياد ميدن

                                  پاسخ دهید

                                  • عثمان
                                   عثمان: 8-25-2015 . 12:38 ق.ظ :

                                   با سلام — قبول کنیم تقصیر و کوتاهی از بزرگترهاست پدر مادر بستگان و فامیل میانسال و بزرگسال و سالمند ، افراد بزرگسال جامعه از دولتی و ملتی وقتی 1- به این جوانها هیچگونه آگاهی سالم و مثبتی ارائه نمی دهند 2- اکثر اوقات منفی می گویند و منفی عمل می کنند 3- از زمین و زمان شکایت دارند و آینده را برای خود و جوانان سیاه پیش بینی می کنند 4- همیشه تقصیرکوتاهی ها و ندانم کاری ها را به گردن دیگران از جمله جوانان خود و دیگران میندازند 5- پیگیر حال و آینده آن جوانان نیستند 6- کانالهای همه رنگ و متناقض ماهواره به روی آنان باز است و در آن بزرگسالانی افسار گسیخته متخصص و مجرب در دروغ و ریا و زشت کاری می بینند …..آنوقت آیا تحویل چنین جوانانی به دست قوه قهریه برای تنبیه و زندان و اعدام ظلم مضاعفی بر آنها نیست ؟؟؟!!!! همشهریان عزیز نیروی انتظامی در تهران با شدت عمل برخورد کرده و می کند آیا جرم و جنایت در تهران فروکش کرده یا تمام شده است ؟؟می بینم که نتیجه بر عکس است نهایتا جوانها ازکشور فراری شده و آواره کشورهای دیگر شده اند…….

                                   پاسخ دهید

                                   • منم سقزي هستم
                                    منم سقزي هستم: 8-25-2015 . 9:23 ق.ظ :

                                    سلام منم به همه نظراتي كه داده و نوشته ايد به دقت تامل نمودم شمايي كه اين سايت را نگاه،خواندن،بررسي،تامل و تعقل ميكنيد با بقيه مردم اين شهر هيچ فرقي نداريد،فرهنگ شهر فرهنگ تك تك افراد شهر ميباشد و شهر سقز متعلق به تمامي افراد است نه يك مجموعه اصيل و وووو……..راست گفتيد دسيسه در كار هست اما استعداد فرهنگي هم موجب شده تا دسايس شكل گرفته و به مرحله ظهور و ثبوت برسند،تمامي اخلاق و رفتار فردي از درون فرد صورت گرفته كه نياز به كند و كاو فردي يا روانشناسانه داشته و هيچ رفتاري كه براي همه تعجب آور يا هراس آور يا خنده آور يا…….باشد بايستي روانشناسانه با آن برخورد و دلايل ظهور و ثبوت و تداوم و ترك رفتارهايي كه از حد طبيعي و نرمال خود تجاوز نموده اند را بررسي كرد.
                                    اجتماع سالم معلم افراد ميباشد .در طي گذشت ساليان بايستي فرد در اجتماع بوده تا با آن انس و خو گرفته ،تربيت شده و احساس مسئوليت در قبال جامعه (معلم)نمايد.باور بفرماييد اين افراد و خانواده شان در قبال موضوعات موجود(ناامني)بي تفاوت بوده و خواهند بود.
                                    قانون نيز در برخورد با اراذل و اوباش اين چنيني راه خروج نگذاشته بلكه جامعه جغرافيايي اينگونه قانون و انتظام و دادگاه را مجبور به آزادي متخلف و ايجاد كننده هراس در اجتماع و خيابانهاي شهر ..نموده است.
                                    يا بهتر بگويم جامعه زاگرسي شهرمان سقز در شرايط كنوني بوجود آورنده ميباشد.
                                    از دير باز زاگرس تربيت كننده انسانهاي خشن و با استقامتي فراوان بوده ،متاسفانه افراد با استقامت و خشن تحت تاثير مواد روان گردان،الكل،زندگي پوچ و بي هدف ، چشم و هم چشمي،كمبودها و ناامني هاي شغلي و مادي،عدم اراده و تعقل و مسئوليت پذيري ،جامعه فاسد و افراد ناباب،بي نظمي و عدم رعايت اعتدال در رفتارها و امورات روزمره و بروز كج روي و كج رفتاري و بيتفاوتي …
                                    بيتفاوتي عادت و پيشينه مان گشته است.
                                    نگاه كردن و تعريف كردن عادت و پيشينه مان شده.
                                    چشم و هم چشمي ، عدم رعايت اصول و توجه به نيازهاي كاذب ، عدم توجه به واقعيتها و توجه به شهرت،مقام،اسكناس و …….
                                    به ياد داشته باشيد كه بيعدالتي و ظلم در انتها زنجيري است كه هرچه قطورتر گردد به انتهايش نزديك تر بوده و پاره شدني است اما اتحاد و همبستگي هر چه قطورتر شود نا گسستني تر و ……..
                                    اما تفرقه و كذب عامل از بين رفتن و نابودي فرهنگها و قوميتها است.
                                    پس بكوشيم در احترام و رعايت حريم خود و ديگران
                                    پاس بداريم ارزشهاي واقعي و التيام ببخشيم به قلب دردمندان و مساكين واقعي و رنجديدگان اجتماع
                                    انسان موجودي ناشناخته و اجتماع انسانها مجهول الهويه است اما اين را در نظر داشته باشيم كه واقعيتها اگر كتمان گردند به اجتماع ضربه وارد و موثر واقع ميگردد
                                    واقعيت يعني : خدا معاد قران
                                    كردار و رفتار و افكار نيك

                                    پاسخ دهید

                                    • ناشناس
                                     ناشناس: 8-25-2015 . 1:45 ب.ظ :

                                     سلام.واقعا همه این مشکلات از ضعف بزرگ قانون میباشد وگر نه هر کسی که با چاقو و قمه کشی مرتکب قتل میشود باید هرچه سریعتر در یکی از میادین بزرگ شهر در انظار مردم با فجیع ترین شکل اعدام شوند تا درس عبرتی برای امثال آنها شود.

                                     پاسخ دهید

                                     • سقز
                                      سقز: 8-26-2015 . 7:05 ب.ظ :

                                      شارنیوز جان
                                      من دل خوشی از این نظام وخصوصا پلیس ندارم ولی استثنانا این مورد را اشتباه کردی اولاً روز جمعه بوده نه چهارشنبه دوما من خودم در محل درگیری بودم خوشبختانه یا متاسفانه پولیس خیلی زود سر صحنه رسید واراذل را جمع کرد البته

                                      پاسخ دهید